Şimdi Ara

Matador vs Falken Lastik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
5.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    205/60/R16 olculerinde yaz lastigi bakiyoruz. Su anda Lassa Snoways takili ayni olculerde.
    1) Matador lastik Continental'in alt markasiymis.
    Yakit - C, Tutus B ve ses 71 dB.
    2) Falken ZE310 EcoRun ise yakit - E, tutus A ve ses 67 dB.

İlk sorum, Falken'in yakit seviyesinin E olmasi kisliklarla ayni mi yakacak demek? Eger oyle degilse sessizlik ve tutus yuzunden tercih edilebilir. Ama yakit konusunda cok uzecekse Matador alacagim. İkisi de ayni fiyat.
    Tesekkurler

• Kışlık kadar cok yaktırmaz ama selefi lastiğe göre daha fazla yaktırcak ancak öyle çokfazla fark edecegini sanmıyorum
  • falken, matador lastikten üst sınıf bir lastik. matadorun muhtemelen yol tutuşu ve fren mesafesi berbattır. kesinlikle falkeni alın. kötü lastikle kaza yapmak fazla yakmaktan daha çok zarar ettirir.
  • ben olsam falken alırım
  • kislikta falken espia ice kullaniyorum erzurum sartlarinda gayet iyi is goruyor yazliklari da muhtemelen iyidir falkenin
  • Dün falken ziex ecorun 310 taktırdım. 205/55 r16 ebatlarında. Benimkinin yakıt verimliliği c sınıfı.

İlk izlenimlerim gayet olumlu.
  • bu ikisi arasından en ağır basanı falken sayın kardeşim...
  • falken tercih ederdim. falkenin bu yeni serisi için çok sessiz diyorlar, zaten db değerinden de belli. muhtemel tek sıkıntı ileride çabuk aşınma olabilir ama ondan emin değilim.
  • Ebatı öncelikle yazayım; 205 55 R16

Araç üzerinde Falken Ziex ZE914 var, tam 6 yıldır kullanıyorum, 6 ay önce muayeneden de tertemiz geçti, çünkü fazla kilometre yapmıyorum. Lastikçiye gittim, dedi ki 914 lastikler japon malı, o yüzden uzun ömürlü ve artık satılmıyor onlar ama şimdiki ZE310'lar Türkiye'de üretiliyor. Aynı 914'ler gibi uzun ömür istiyorsan Matador vereyim dedi, daha kaliteli lastik dedi. Ama sessizlik açısından 67 db ile Falken önde, Matador 71 db.

Gönlüm Falken'den yana. Siz olsanız hangisini tercih edersiniz?

• Sedefci kullanıcısına yanıt

hiç bir zaman lastikçiye güvenmem. güvenilmeyecek meslek gruplarının başında gelir

aşağıdaki siteye girip araştırmanızı öneririm

www.tyrereviews.com
    Tyre reviews, tests and ratings - Tyre Reviews and Tests
    https://www.tyrereviews.com
    Falken

Lastikçinin sözüyle iş yapılmaz onu söyleyim önce.. çoğu lastikçi lastik satmayı ticaretini bilir lastikten anlamaz.

sadece bir lastiğin kronik sıkıntısı falan çıkmışsa geri dönüş olur lastikçiye o öğrenilebilir.

bununla beraber matador eski Polo araçlarda orjinal gelen o berbat matador dönemindeki gibi değil. continental satın alıp yatırıma başladığından beri lastikleri Sava ayarında diyebiliriz.. kötü lastik değildir; fiyat uygunsa denenebilir.

• PatlıcanMusakka kullanıcısına yanıt

Siteyi dün geve epey inceledim ama aradığım cevabı bulamadım, ilginiz için teşekkür ederim

• SuperVeloceJota kullanıcısına yanıt

Fiyatlar birbirine çok yakın, 30 lira matador daha pahalı. Lastikçi “eski Japon üretimi Falken olsaydı Falken al derdim ama yerli malı olan Falken ze310 o kadar kaliteli değil, matador Alman üretimi, kullandığın ze914’deki aynı kaliteyi matadordan alırsın ama Falken o kadar uzun ömürlü olmaz, sadece daha sessiz, onu da mucurlu yolda ayırt edemezsin” deyince tereddütte ve beklemede kaldım. Araştırmaya devam.

ayrıntılı cevabınız için teşekkür ederim

Benim de yerli lastiklere alerjim var açıkcası, henüz hayırlı bir deneyim yaşamayamadım hiç birinde.. ne zamanında kullandığım P7'lerde ne de goodyear eagle sport'larda. ama ekstra verip de matador alır mıyım, biraz zor. lastik iyi çıksa bile bile bu işin lastik hasarı var, yarılması var aynı modeli bulman bile zor ama Ze310 öyle değil. her yerde bulursunuz.

• SuperVeloceJota kullanıcısına yanıt

Falken sn110 kullanıyorum, 3. yılı sanırım.

Yavaş yavaş kartlaşmaya başladı ama ilk sezonlarda fren performansı çok iyiydi.

Eskiden 5 yıllık petlas vardı, ne freni tutuyordu ne yokuşta patinajsız kalkıyordu. :)

bu linkte falken için 2 adet test var sayfadaki bağlantılardan görebilirsiniz ayrıca sayfanın alt kısımlarında bir çok kullanıcının detaylı yorumu var. matador lastik hangi model olduğunu belirtmemişsiniz eğer modelini öğrenirseniz onunda incelemesini bulabiliriz

https://www.tyrereviews.com/Tyre/Falken/ZIEX-ZE310-EcoRun.htm

• Bir çok satıcı dolaşıldı, ilk lastikçiden farklı başka bir satıcıdan Falken alındı, takıldı, iki gün oldu. İlginiz için çok teşekkür ederim.

Hayırlı olsun şu an Falken lastikler f/p ürünü özellikle sessizlik gerçekten çok iyi

914 den sonra 310 lardan memnun musunuz?

Benim Falken 914 ler de 6. yılını doldurdu. Çok memnundum, 6 yıl 40 bin km boyunca bir kere patlamadı. Önceki Conti SC 5 ler her lastik en az bir kere bazı lastikler 2-3 kere patlamıştı.

Ama ne yazık ki 914 ler zamana yenik düştü, ufaktan kılcal çatlaklar başladı. Arkalar fena değil ancak ön lastikler pek iyi durumda değil. Petlas PT741/Starmaxx ST760 yada Falken ZE310 düşünüyorum, 2024 üretimi hangisini uygun fiyatlı bulabilirsem.

Arka

Matador vs Falken Lastik

Ön

Matador vs Falken Lastik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARroWCoLT -- 13 Nisan 2024; 23:11:5 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.