Şimdi Ara

Mass Effect 2 (2010) [ANA KONU] (76. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.568
Cevap
7
Favori
87.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    onun ilacı vardı ben de ilk yüklediğimde orijinal olmadığı için sorun çıkarmıştı birşey kurdum düzeldi. Dlc crack veya dlc fix yazınca çıkması lazım.
  • Bende gtx 760 ekran kartı var ve oyun kasıyor.İşin ilginci ayarları düşürüyorum ancak fps de yinede değişme olmuyor.Oyunum orjinal bu sorunu nasıl çözebilirim?
  • beyler ben kadın seçtim sırf hep erkek karakter ile oynuyorum diye acaba mirayda yürürmü ?
  • Miranda erkekten başkasına bakmaz.
  • 3 kadar olmasada buda efsaneydi be

edit : Overlord DLC'si ve Suicide Mission harikaydı.

edit 2 : David'in haline çok üzülmüştüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-05471E679 -- 24 Ağustos 2015; 12:41:08 >
  • Dayanamadım yeniden başladım :(

İlk defa femshep oynayacağım , 1.oyunun savesini indirdim masseffectsaves'den.

Seriye ilk başladığım zamanki heyecanı aynen alıyorum yine , yok böyle oyun arkadaş.Defalarca bitirdim üstelik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-05471E679 -- 30 Ağustos 2015; 5:03:35 >
  • 12 level oldum , Garrus'la romance olayına girmeyi düşünüyorum.Female Shepard'a alışamadım ama Jennifer Hale'nin sesi güzel baya.Act 1'de Citadel'e gitme ve Grunt'u takıma katma görevleri kaldı sadece.
  • Seriye başladım ve ilk oyunu bitirdim.Yaratılan evren,atmosfer,hikaye,karakterler,ırklar,geçmiş hikayeleri hepsi mükemmel olmuş tek kelimeyle.Biraz güçlendikten sonra oynanış da hoşuma gitti diyebilirim.Birkaç güne 2.oyuna başlarım herhalde,umarım en az ilk oyun kadar iyidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psycho90 -- 28 Eylül 2015; 16:30:06 >
  • psycho90 kullanıcısına yanıt
    Emin ol ilkinden daha da çok beğeneceksin. Ben ikinci oyunu 3-4 kez oynadım ama üstün körü değil didik didik ettim oyunu. Gezegenlerdeki mineralleri bile tamamen sıfırladım :)
    ben ilkini daha çok beğendiydi. benim için sıralama 1>2>3
    2.oyunu 1 ve 3'ten iyi yapan en önemli özelliği oyunun sonunun neredeyse tamamı seçimlerine bağlı.
    Benim gözümde ser 3>2>1'dir ama herkesin fikri farklı tabi. Class olarak ne seçtin bilmiyorum ama tavsiye etmediğim tek class soldier. Oyunun normal TPS'lerden farkı kalmıyor. Bir kere soldier bitirdim sonra adept denedim ve oyundan aldığım zevk katlandı diyebilirim.
  • @erendiz001

Oyunun 2.takımı kurduğumuz ve loyalty missionları yaptığımız kısımdayım şu an.Bitince ilkiyle bir kıyaslama incelemesi yapacağım.Minarelleri ben de tamamen sıfırlıyorum hocam

@GATIRCAN

Şimdilik ilk oyundan daha iyi diyemiyorum.Bazı şeyler çok hoşuma gitti bazı hayal kırıklıklarım da oldu.İyiler çok iyi kötüler çok kötü olmuş yani,kararsızım o yüzden.Ama en az ilk oyun kadar iyi olmuş

@Merc With a Mouth

Sonu eğer öyleyse iyi yapmışlar hocam.2 oyundur soldier olarak ilerliyorum ve memnunum.Hem tüm silahları kullanmak istediğim için hem de hangi güçleri olan class'ı seçsem diğeri aklımda kalacağı için hiç bulaşmak istemedim diye soldier oluyorum.Belki ileride seriyi tekrar oynarsam female ve başka bir class olarak oynayacağım ama

• Oyunda zorluğu değiştiren varmı? Normal dışında oynamak çok kasıntı olmuş işsizken oynanıyor ama bir saat takılıyım desem illa zorluk düşürmek gerek. Tamam düşmanlar daha isabetli daha güçlü vurur ama niye zor ölüyorlar anlamıyorum. Kafaya bir şarjör anca yetiyor sonra mermi bitiyor reaperlar bayram ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Citizen'in Pengueni -- 12 Ekim 2015; 0:18:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birkaç gün önce tekrar başladım. Aksine bana da en zor seviyesi bile kolay geliyor.
    infiltrator oynuyorum
  • Oyunu 64 saat sonunda DLC görevleri dahil yapılabilecek her şeyi yaparak,hardcore'da,soldier olarak,Paragon'u fulleyerek,Jack ile one-night-stand,Miranda ile romance yaşayarak bitirdim Mükemmel bir oyun olmuş yine.Suicide Mission'ın kalitesi ve müziklerinden dolayı ilk oyundan bir tık daha öne koyuyorum bu oyunu.Genel olarak ilk oyundan farklı olan özellikler çok iyi ya da çok kötü olmuş.Arada ilk oyunla da kıyaslama yaparak ufak bir inceleme yapacak olursam :

+ Atmosfer ve mekanlar ilk oyundan bile kaliteli,kusursuz tek kelimeyle.Illium,Omega,Tuschanka'dayken sanki oradaymışım gibi hissettim
    + Hikaye yine güzel,işlenişi ve barındırdığı unsurlar yine mükemmel
    + Yaratılan evrene,dünyaya,ırklara daha da hayran kaldım bu oyunda
    + Karakterlerin geçmişleri,hikayeleri,karakteristik özellikleri ilk oyundan bile kaliteli işlenmiş yine
    + Oynanış ilk oyundan daha rahat.Takımı da çok rahat bir şekilde kontrol edebiliyoruz ve işe de yarıyorlar.Takımım da genelde Mordin ve Garrus idi.Garrus'u hem iyi silahlar kullanıyor hem de serideki şu ana kadar 2.favori karakterim (ilki açık ara Wrex reyiz) olduğu için,Mordin'i de Incinerate-Cyro Blast özellikleri çok işe yaradığı ve kalkanı çok yüksek olduğu için tercih ettim.Arada Grunt'u da aldım.Diğerlerini loyalty missionları dışında pek almadım
    + Seçimler daha zorlayıcı ve insanı ciddi ciddi düşündürüyor
    + Yan görevler çok iyi.İlk oyundaki birbirinin aynısı mekanlarda geçen ve sıkıcı konuları olan yan görevlerden sonra bu oyunda aradığımı buldum o bakımdan
    + Interrupt olayı özellikle Renegade durumlarda çok yerinde olmuş,tam birine sinirlendiğim anda simgenin çıkıp ona zarar verebilmem hoştu
    + İlk oyundaki seçimlerin etkilerini görebilmek
    + Süresi ideal.İlk oyunu 40 saatte bitirmiştim ve ona rağmen biraz kısa gelmişti bana
    + DLC ile gelen Hammerhead Mako'dan daha eğlenceliydi
    + Yeni Normandy'nin dizaynı ve barındırdıkları
    + Galaxy Map'in tasarımı

- Inventory'yi nasıl kaldırmışlar inanamadım.İlk oyunun en eğlenceli yanlarından biri kıyas yaparak istediğim silahı zırhı hem kendime hem takımıma alıp hepsini özellikleriyle ve güçleriyle birlikte düzenlemekti bana kalırsa.O sistemi tamamen kaldırmaları önemli bir eksi oyunda
    - Inventory ile birlikte en büyük hayal kırıklığım Citadel oldu.İlk oyundaki mekanların hiçbirini göremedik,küçücük bir alana hapsetmişler oyuncuyu.Tamam savaş sonrası bakım falan var da bari hiç değilse ward'ı falan görseydik veya meydanda dolaşabilseydik
    - İlk oyundaki silahların ısınması olayı iyiydi,şarjöre hiç gerek yoktu.Hardcore'da bile bunun sıkıntısını arada çekmedim değil,artık insanity'de oynasam nasıl olurdu kim bilir
    - Mako'yla gezegenleri dolaşıp savaşmak çok eğlenceliydi,onu da kaldırmışlar
    - Görevler sırasında takım arkadaşlarımızla istediğimiz zaman konuşamamamız

HİKAYE HAKKINDA

Yine ilk oyundaki gibi konu olarak çok da farklı,özgün olmayan ama karakterlerin de katılımıyla işlenişi oldukça heyecanlı bir hikaye var ortada.Yine de keşke biraz daha twistler,şaşırtıcı olaylar olsaydı demeden edemiyor insan.Collector'ların aslında Prothean'lar olduğunu öğrenmek dışında tüm oyun boyunca şaşırdığım tek bir yer olmadı.Benim sonumda da Kelly ve tayfanın bir kısmı dışında herkes kurtuldu.Kelly'nin ölümünü görmek kötü oldu.Her şey bitince gemide gezerken de o birbirleriyle konuşan elemanları bir arada göremeyince hüzünlendim ne yalan söyleyeyim,boş kaldı gemi.Onları kurtarmak için de kaçırılmadan sonra hiçbir görevle uğraşmadan gitmek gerekiyormuş,ben 1-2 yan görev yapıp öyle gittim.Bilseydim hemen giderdim peşlerinden.Neyse ki takımdan kimseye bir şey olmadı Yorumlara da baktım da millet nasıl o kadar kurban vermiş anlamadım.Evet seçimler belirliyor sonu da bu seçimler bence çok barizdi.Gemi geliştirmeleri yapmak böyle zor bir son görev için zorunluluk zaten.Loyalty desen onları yapmadan oyunu bitiren bitirdim demesin.Takım yönlendirme kısmında da zaten tech yeteneği isteyen,biotic yetenek isteyen ve liderlik isteyen kısımlar bariz söyleniyor.Gidip de tech kısmına ne bileyim Jacop'ı Thane'i,biotic kısma Jack-Samara varken Miranda'yı,liderlik kısmına da Jack,Mordin,Kasumi,Grunt gibi liderlik özellikleri olmayan adamları koyarsanız,destek kısmında güçsüzleri desteğe bırakıp yanınıza en güçlüleri alırsanız tabii ki ölür tüm takım Mekanı da patlattım.Reaperlardan kimseye hayır gelmiyor,gelse de Illusive Man ve Cerberus'a hiç güvenmiyordum zaten.Postayı da koydum sonda artist herife.Yalnız o değil de 3.oyunda beni bekleyen en zor şey büyük ihtimalle Ashley-Miranda seçimi olacak

+1
    Citadel, silah ısınması, mako, konuşamamak benim de hoşuma gitmemişti.

Mass Effect dediğin gibi hikayesi çok mükemmel bir oyun değil ama bu eksiği derin geçmişi ve harika karakterleri fazlasıyla dolduruyor. İlk oynadığımda intihar görevini 1-2 kez yaptım ilkinde "arkada ama bırakmam" diye gemiyi güçlendirmeden, fazladan loyalty yapmadan kaptırdım. Mürettebatı kurtarmak için ekibin çoğunu feda ettim. Alt kata inip Garrus'ı yerinde görememek bana çok koymuştu sonra görevi tekrar oynayıp mürettebatı feda ettim bu sefer de gemi çok boş oldu. Tabi sonraki oynayışımda 0 kayıpla bitirdim o ayrı

3.oyunda Ashley'yi seçeceğini sanmıyorum hatta keşke Vilmire'da Kaidan'ı kurtarsaydı bile diyebilirsin. 2.oyundaki tavrını devam ettiriyor.
    Miranda ile romanca 2.oyunun olmazsa olmazı gibi birşey. Hatta benim oyuna başlama nedenim de kendisidir

• Aynen hocam,serinin kaliteli olmasındaki en önemli unsurlar karakterler ve yaratılan evren kesinlikle.Her karakter insanın farklı tepkiler vermesini sağlıyor,nötr kalmak zor.Ya çok seviyorsun ya da nefret ediyorsun,arası birkaç istisna hariç pek yok.Takımdan birilerini kaybetseydim büyük ihtimalle ben de son bölümü tekrar oynayıp hepsini kurtarmaya çalışırdım.İnternetten ölümlerini izlemek bile üzüyor gerçekten bağlanınca karakterlere

Demek 3.oyunda hala kezban Ashley Miranda evet harika da onu canlandıran Yvonne Strahovski (imzamda da mevcut kendisi) 'ye 5 sezon Chuck,2 sezon Dexter'da doyunca başka zevklere yönelmek istemiyor da değilim.Bakalım o seçime oynarken karar vereceğim galiba,veya belki konu falan bile açabilirim Artık üçüncü oyunun konusunda görüşürüz

Suicide missionda Garrus'un ölmesiyle ilgili bir caps vardı. Miranda'nın devam etmemiz lazım dediği yerde, oynayan da sövüp "Lazarus Projesi 2.0'ı başlat" diyordu.
    Oyunu bitirince ilk yaptığım şey en iyi son ile en kötüyü izlemek oldu, arada ciddi fark var.

3.oyun konusunu uplamak lazım o zaman. Miranda'dan sıkıldıysan çözüm Liara'da. 3.oyunda Liara'yı önplana çıkarmışlar. İlişkiye girmesen bile arkadaş olarak sürekli yanında oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Merc With a Mouth

Suicide missionda Garrus'un ölmesiyle ilgili bir caps vardı. Miranda'nın devam etmemiz lazım dediği yerde, oynayan da sövüp "Lazarus Projesi 2.0'ı başlat" diyordu.
    Oyunu bitirince ilk yaptığım şey en iyi son ile en kötüyü izlemek oldu, arada ciddi fark var.

3.oyun konusunu uplamak lazım o zaman. Miranda'dan sıkıldıysan çözüm Liara'da. 3.oyunda Liara'yı önplana çıkarmışlar. İlişkiye girmesen bile arkadaş olarak sürekli yanında oluyor.

Ashley'i seçeceğim galiba,3.oyuna başladım bugün de yeni hali fıstık gibi olmuş

• Hocam Birşey Soracagim. Mass Effect İlk Serisinin Dosyasini Acan Olmadimi Hic ? Acan varsa Cevirmeyi Düşünen yokmu Hic.. Ahh ahh Güzelim eser Eksik.
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.