Şimdi Ara

Maske stoklamak, Yiyecek stoklamak, ve Para stoklamak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle belirteyim stokçu falan değilim

Ben bu üçü arasında hiç bir fark göremiyorum, bildiğiniz gibi ülkemizde maske satışı yasaklandı tamam ama bu serbest piyasayla çelişmiyormu? Geçen yıllarda patates stokçuluğu fiyatların tavan yapmasına neden olmuştu, bugünlerde maske stokçuluğu nedeniyle 10 kuruşluk maskeler 3-4 liraya kadar çıktı, ardından maske stoklama ve maske satışı yasaklandı, o halde para stoklamak neden yasak değil? neden ultra zenginlerin var olmasına izin veriliyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4D62BFE91 -- 8 Nisan 2020; 15:11:28 >

• herşeyi birbirine çorba etmişsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novagate -- 8 Nisan 2020; 15:15:38 >
  • Ultra zenginler devletin işine yarıyor da ondan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ülke gündeminde şöyle bir konu gördüm

NÜFÜS 100 KİŞİ, SERVET 100 TL OLSA KİMİN KAÇ TL'Sİ OLUR? -https://forum.donanimhaber.com/nufus-100-kisi-servet-100-tl-olsa-kimin-kac-tl-si-olur--142761405

Devletler ortak karar alıp bu haksızlığa bir çözüm bulması lazım.
  • Bu bir haksızlık mı niye para eşit dağılmak zorunda olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2BA6261ED

Bu bir haksızlık mı niye para eşit dağılmak zorunda olsun
    İnsan gibi yaşamak için fakirler samimi ama aç, zenginler samimi değil (ilişkileri paraya dayalı) ama istediğini alabiliyor. İstisnalar olabilir.

Maske stoklamak ne kadar zarar veriyorsa para stoklamak da o kadar zararlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4D62BFE91 -- 23 Mayıs 2020; 3:53:5 >
  • Çalışan insanla yan gelip yatan insan neden eşit oluyor tam da Emin Çapa'nın kafa belli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Novagate

Çalışan insanla yan gelip yatan insan neden eşit oluyor tam da Emin Çapa'nın kafa belli.
    Çalışmayan neden çalışmıyor çalışan neden çalışıyor? fakir sayısı zengin sayısından neden daha çok? zengin bir ailede doğan çocuk eğitim iş çevre bakımından fakire göre çok daha şanslı.
  • Fakirlerin neden samimi olduğunu düşünüyorsun ki

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2BA6261ED

Fakirlerin neden samimi olduğunu düşünüyorsun ki
    Edit: fazla para insanı bozar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4D62BFE91 -- 23 Mayıs 2020; 14:59:56 >
  • Peki o çevredeki sahte insanlar kim ? :)

• Az çok düşünce şeklimi anlamışsındır, hatalı olduğum yeri yazarsan sonuca daha hızlı ulaşırız
  • bunu anlamadım dostum anlatır mısın?
  • avcılarınavcısı kullanıcısına yanıt
    Turkiyedeki paranın yüzde 42.5 u nüfusun yüzde 1 ine ait aynı şekilde paranın yüzde 70.3 u ise yüzde nüfusun yüzde 10 una ait paranın çoğu belli bir kesime ait

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2BA6261ED -- 26 Mayıs 2020; 4:9:52 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.