Şimdi Ara

Masaüstü - Modem Bağlantısı / Kararsız Kaldım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni masaüstü bilgisayar topladım şu an internete kadar her şey tamam. Ama interneti nasıl yapacağımı bilmiyorum, daha doğrusu kararsızım. Üç tane ihtimal var;

Kablosuz modemim var ve evin tam ortasında. Yerinden oynatmak istemiyorum çünkü telefondu, laptoptu başka cihazlarla da bağlanacağım. Bu durumda masaüstüyle,

- Usb adaptör alıp onla bağlanacağım,
    - PCI kart alıp onla bağlanacağım,
    - Ya da direk kablo çekip bağlanacağım.

Eğer uzaktan bağlanmak istersem arada kalınca 2 duvar var diyebiliriz, uzaklık maksimum 5 metre.
    Kablo çekmek istersem, evin üst kısımlardan gizleyerek götüreceğim için 10-12 metre kablo uzunluğu olur.

Üçünüde yapabilirim.

İndirme yaparken veya online oyun oynarken kasmasını istemiyorum ya da gün içinde kopmalar yaşamak istemiyorum.

Önerileriniz nedir? Önerinize göre ürün-marka önerisi de yapabilir misiniz?

Teşekkürler, iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SemihDulger -- 29 Ocak 2016; 13:20:35 >

• SemihDulger kullanıcısına yanıt
    Bende pc toparlıyorum. Ben şahsen kablo ile bağlantı sağlayacağım ve evin heryerindende laptop, telefon v.b. bağlantı olması için wirles özelliğide olacak. Kablo ile bağlanmamın sebebi online oyunlar, film vs izlerim. USB adaptörde zamanında sorun yaşadım bazen donuyor kesiliyor pek sevmem o tür şeyleri
  • USB adaptör yöntemi en kolayıdır fakat kalitesiz markalardan alırsanız bağlantı kalitesi kötü olabilir.
    Bu yüzden kablo çekerek kullanmanızı tavsiye ederim. Bir kere para verirsiniz uzun süre kullanırsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BlindGuardianNN kullanıcısına yanıt
    Ne tarz bir kablo alacaksınız hocam? Cat5e, Cat6 vs? Hangi markayı düşünüyorsunuz?
  • SemihDulger kullanıcısına yanıt
    cat5e
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.