Şimdi Ara

Masaüstü mikrofonu sesimi iletmiyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler öncelikle, acil yardımınıza ihtiyacım var.2 gündür kulaklık ve mikrofonla uğraşıyorum.İnternetten mikrofonlu kulaklık aldım.Almaz olaydım.Tek jaklı çıktı ve bilgisayar mikrofonunu algılayamadı.Tek jakı 2 jaka çeviren aletide bulamadım.Sinirlendim, gittim masaüstü mikrofon aldım.Tam hele şükür dedim ki, mikrofon çalışmıyor.Aslında çalışıyor fakat sadece akım sesi geliyor.Elektrik sesi gibi, normal insan sesi gitmiyor.Bunun yazılımsal bir yolla çözüldüğünü biliyorum fakat o seçeneği bir türlü bulamadım.Lütfen arkadaşlar, yardım edin.İşletim sistemim Windows 8.1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ptasBey -- 2 Nisan 2014; 18:49:20 >

• Bu konuya şu ana kadar 0 yanıt geldiyse sebebi bu başlıktır hocam. Sorunu çözmek istemenizi anlıyorum ama başlığınız son derece itici. Herkesin derdi kendine acil. Lütfen başlıkta sadece "Mikrofon algılamama sorunu" gibi açık, net ve detaysız ifadeler kullanın, yardımcı olmaya çalışalım. Kolay gelsin.
  • thunderwatcher kullanıcısına yanıt
    Düşünceniz için teşekkürler :)
  • Merhabalar, kullandığınız işletim sistemini Windows 7 veya Windows 8 olduğunu varsayarak cevaplamaya çalışayım.

Öncelikle aldığınız mikrofonu ön veya arka panele yerleştirin. Daha sonra Denetim Masası -> Donanım ve Ses -> Ses penceresine girin. Üst Tarafta Kayıt yazan sekmeye tıklayın. Daha sonra aşağıda yer alan pencere içine sağ tıklayıp "Devre Dışı Bırakılmış Aygıtları Göster" seçeneğini seçili hale getirin.

Daha sonra ekranda beliren seçenekler içinde kullanmak istediğiniz mikrofon hangi aygıta bağlı ise (Örneğin; Realtek High Definition Audio, vb.) sağ tıklayıp; "Varsayılan Aygıt Olarak Ayarla" ve "Varsayılan İletişim Aygıtı Olarak Ayarla" seçenekleri seçili hale getirin.

Bu noktadan sonra bilgisayarınızda mikrofonu kullanmak isteyen her program varsayılan olarak seçilen aygıtı kullanacaktır.

Bunun yanında daha önce ayarlarını değiştirdiğiniz bir programı tekrar ayarlamak zorunda kalabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: JB.Burak

Merhabalar, kullandığınız işletim sistemini Windows 7 veya Windows 8 olduğunu varsayarak cevaplamaya çalışayım.

Öncelikle aldığınız mikrofonu ön veya arka panele yerleştirin. Daha sonra Denetim Masası -> Donanım ve Ses -> Ses penceresine girin. Üst Tarafta Kayıt yazan sekmeye tıklayın. Daha sonra aşağıda yer alan pencere içine sağ tıklayıp "Devre Dışı Bırakılmış Aygıtları Göster" seçeneğini seçili hale getirin.

Daha sonra ekranda beliren seçenekler içinde kullanmak istediğiniz mikrofon hangi aygıta bağlı ise (Örneğin; Realtek High Definition Audio, vb.) sağ tıklayıp; "Varsayılan Aygıt Olarak Ayarla" ve "Varsayılan İletişim Aygıtı Olarak Ayarla" seçenekleri seçili hale getirin.

Bu noktadan sonra bilgisayarınızda mikrofonu kullanmak isteyen her program varsayılan olarak seçilen aygıtı kullanacaktır.

Bunun yanında daha önce ayarlarını değiştirdiğiniz bir programı tekrar ayarlamak zorunda kalabilirsiniz.

Maalesef olmadı.Oldu gibi oldu ama maalesef akım sesi devam ediyor :(

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.