Şimdi Ara

Marquis de sade Sodomun 120 günü

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çoğunuzun kitabın ilk 10 sayfasından itibaren okuyup okumama ikilemine düşeceği ilk yüz sayfada ise kusacağı kitabı baştan sona okudum ve söyleyebilirimki bu kitabın anlatmak istediği iğrenç sadist bir fanteziden öte güç makam sahibi insanların ve güç kazanmak isteyen kişilerin ne kadar yoldan çıkabileceğine dair yazılmış en sert ve vurucu bir eleştiri kitabı olmuş

kitabı okurken en küçük bir empati engellenmek istendiği için kötü karakterlerin gözünden anlatılıyor ve en iğrenç fantezi normalleştiriliyor bendeki kitap resimlerle desteklenmiş ek bilgi olarak

kitap baştan sona güç sahibi kişilerin ne kadar rahat mevkilerini kötüye kullandığını ne kadar rahat iğrenç kötülük eylemlerine girişildiği oldukça detaylı bir biçimde ve sizin kusmanıza neden olacak kadar sert biçimde detaylı tasfir edilmiş

insan yozlaşmasının ne kadar kötü olabileceğinin en büyük örneklerinden birisi bu kitap

bu kitabı okurken olanlar hayalden öteye çıkıyor ve sonlara doğru bu adamın fantezi anlatmadığnı gayet olması mümkün şeyleri anlatmaya çalıştığını görüyorsunuz ufak bir araştırma ile gerçekten bunun daha beterlerinin olduğunu görüyorsunuz

karakterlere bilgi olarak kötü karakterlerden birisi güçlü bir mevkide olan bir din adamı onun kardeşi genç yaşta servet ele geçirmek için ailesini zehirletmiş bir diğeri suçsuz insanları astıran ailelerinide kandırıp tecavüz ettikten sonra zehirleyip öldürten bir yargıç bir diğeri ise dolandırıcılık yapıp zengin olan bir bankacı

bu karakterler bir gün onlarca genç insanı kaçırıp bir şatoya haps ediyorlar bu şatoda aylarca durup hiç bir sınır olmadan her türlü iğrenç fantezi ve pisliği yapabilecekleri bir ortam oluşturuyorlar

• Marquis de Sade iyidir. Henüz söz konusu kitabı okuyamadım ama listemde. En son "Can Çekişen Ateist ile Papazın Konuşması" isimli kitabını okumuştum. Küçük ama etkiliydi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F01EF196D

Marquis de Sade iyidir. Henüz söz konusu kitabı okuyamadım ama listemde. En son "Can Çekişen Ateist ile Papazın Konuşması" isimli kitabını okumuştum. Küçük ama etkiliydi.
    bende tesadüfen nezihte bulmuştum kitabı 1 tane vardı hemen aldım
  • Lan pis Satanist seni, sanki sizin fantezileriniz çok mu düzgün? Kedi kesip kanını içmek, civciv ezmek. Manyak mısınız olm siz?

Bu ülkede sizin Satanist abileriniz, gencecik kıza tecavüz edip kestiler. Şeytana tapan gerizekalılar ordusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingman29 -- 18 Mayıs 2018; 13:38:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunun filmide vardı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: semavi7

Bunun filmide vardı.
    kitabı filmindekinden daha vahşi ve sert
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.