Şimdi Ara

Marmarabirlik mega zeytin 1 kg 16,95 tl (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
2
Favori
6.125
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.e-marmarabirlik.com/urun/5-kg-kuru-sele-ortaboy-siyah-zeytin-381-410.html

küçük sele sevene (3xs) kilogramı 17 liraya geliyor. marketlerde 800 grlık paket 18 lira cıvarına satılıyor yanılmıyorsam. zaten tarihi geçen birşey değil sıkıntı olmuyor. yaklaşık 2 ay önce 75 liraya almıştım hemen buna da zam gelmiş 10 lira.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mjslash

Bimden incinin en büyük olanını alıyordun fena değildi. En son gittiğimde onunda 900 gr mını 20 tl yapmışlar . Burdada carrfeour yok migros var. Önerebileceğiniz zeytin var mı arkadaşlar

Aynı şekilde ben de İnci'nin 900 gramlık bahsettiğiniz zeytinini kullanıyorum. Onu yedikten sonra diğer hiçbir zeytin güzel gelmiyor bana. Çok rağbet gordugunu bildiklerinden sanırım 5-6 ayda 15 liradan kademeli olarak 20 liraya çıkardılar. Gerçi bimin hiçbir ürünunde eski avantajı yok, dikkatli bakarsanız birçok üründe fahiş zamlar yaptılar son 6 ayda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • resmi kaldırdım alıntınızı düzeltin orda gözüküyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: __By_CiN_oO__

quote:

Orijinalden alıntı: mbs02

quote:

Valla imkanınız varsa kendi zeytininizi yapın arkadaşlar çok zor bir olayıda yok ben 2 yıldır yapıyorum keşke daha önceden yapsaymışım diyorum =))

Hocam

Tarifini verebilir misin?

Taze zeytini nereden aliyorsun?

Kendin yapinca kilosu kaça geliyor?

Tanıdığımız birisinin bahçesinden geliyor kilosu 5 TL'den yeşil zeytin.30 KG aldık 2 gün zeytini kırmakla uğraşıyoruz.Sonra 5 KG'lık cam kavanozlara zeytinleri koyuyoruz içerisine sadece su ekleyip 5 gün boyunca suyunu değiştiriyoruz 5. günün sonunda limon tuzu, kaya tuzu ve su karıştırıp ekliyoruz 15-20 gün kadar bekleyip afiyetle yiyoruz.

Siyah zeytini 5 KG'lık pet şişelere koyuyoruz şişenin kapağına çok küçük bir delik açıyoruz gazı çıksın diye su, kaya tuzu, çok az miktarda zeytinyağı ekleyip her gün belirli zamanlarda şişeleri sallıyoruz 15-20 günde siyah zeytinde hazır.

Ancak ben yeşil zeytin seviyorum.Siyah zeytini 10 KG aldık onun fiyatını bilmiyorum ama o daha ucuzdur.

Bilgi için teşekkürler. Tabi bizim tanıdığımız yok ancak mevsimi olunca pazarda bol miktarda bulunuyor. Alıp deneyeceğim inşallah.

Bu arada zeytini neyle kırıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbs02 -- 12 Şubat 2018; 12:24:48 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Valla imkanınız varsa kendi zeytininizi yapın arkadaşlar çok zor bir olayıda yok ben 2 yıldır yapıyorum keşke daha önceden yapsaymışım diyorum =))

Hocam

Tanıdığımız birisinin bahçesinden geliyor kilosu 5 TL'den yeşil zeytin.30 KG aldık 2 gün zeytini kırmakla uğraşıyoruz.Sonra 5 KG'lık cam kavanozlara zeytinleri koyuyoruz içerisine sadece su ekleyip 5 gün boyunca suyunu değiştiriyoruz 5. günün sonunda limon tuzu, kaya tuzu ve su karıştırıp ekliyoruz 15-20 gün kadar bekleyip afiyetle yiyoruz.

Siyah zeytini 5 KG'lık pet şişelere koyuyoruz şişenin kapağına çok küçük bir delik açıyoruz gazı çıksın diye su, kaya tuzu, çok az miktarda zeytinyağı ekleyip her gün belirli zamanlarda şişeleri sallıyoruz 15-20 günde siyah zeytinde hazır.

Ancak ben yeşil zeytin seviyorum.Siyah zeytini 10 KG aldık onun fiyatını bilmiyorum ama o daha ucuzdur.

Bilgi için teşekkürler. Tabi bizim tanıdığımız yok ancak mevsimi olunca pazarda bol miktarda bulunuyor. Alıp deneyeceğim inşallah.

Bu arada zeytini neyle kırıyorsunuz?

Mevsiminde pazarda satılanda aynı şekilde geliyor zaten hocam =))

Zeytini düz bir zeminde tokmakla kırıyoruz ama bunlar için internette pratik yöntemler mevcut biz biraz daha ilkel yapıyoruz =))

• __By_CiN_oO__ kullanıcısına yanıt
    Baya bildiğin zeytine girişiyorsunuz yani

Teşekkürler.

• baba zeytin bimin inci salamura mor kapaklı olanı başka tanımam

• Zamanında mb az tuzlu hususi idi ama bozdular. Almıyorum artık.

• Bugün a101 de gördüm marmarabirlik 950 gr 16.50 ydi galiba. İhtiyacı olan a101 e baksın

• quote:

Orijinalden alıntı: SUPERSONICQ

baba zeytin bimin inci salamura mor kapaklı olanı başka tanımam

Kesinlikle ben de üstüne tanımam. Bunu bildikleri için habire zam yapıyorlar.

• Ankara Vakiflar Genel Md.lugu( Kumrular-Guvenpark) binasi altinda Vakif zeytin satis burosu var.'Çevirme' zeytin diye alacaksiniz!Bi deneyin...

• quote:

Orijinalden alıntı: simyaci

Marmarabirlik mega zeytin 1 kg 16,95 tl

Kuru seleye rakip bulamadım, çıktı çıkalı...

Tat olarak güzel ama pahalı. Marmarabirliğin en ucuz zeytini bile iyidir, hep belli bir standardı vardır. Özellikle bimin şokun kendi markası olan zeytinler bazen güzel oluyor bazen de çok kötü oluyor gerçekten.

• __By_CiN_oO__ kullanıcısına yanıt
    siyah zeytine yağ koyarken zeytinyağı koymayın tavsiyem mısırözü en kötü çiçekyağı deneyin daha çok beğenirsiniz zeytinyağı yumuşatır zeytini
  • Marmarabirlik zeytinlerini akhisardan da alıyor mu yoksa sadece gemlik mi? Bilgisi olan var mı?

• Konserve gıdalar, salça, vb. birçok üründeki tuz miktarı ile ilgili düzenleme yapıldı sanırım. Ancak zeytinde, özellikle de siyah zeytindeki tuz ile ilgili bir standart ve paket üzerinde bilgi neden yer almıyor, anlamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: C.McRae

Konserve gıdalar, salça, vb. birçok üründeki tuz miktarı ile ilgili düzenleme yapıldı sanırım. Ancak zeytinde, özellikle de siyah zeytindeki tuz ile ilgili bir standart ve paket üzerinde bilgi neden yer almıyor, anlamıyorum.

cok tuzlu siyah zeytinler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Hocam

5-8TL arasıydı Aydın/Muğla civarı siyah zeytin.
    Yeşil Zeytinin zamanı geçtiğine kuramadık bu sene, 10kg siyah zeytin var markettiler yanına yaklaşamaz lezzet olarak kolay kolay evde yapılanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrah_88

quote:

Orijinalden alıntı: mjslash

Bimden incinin en büyük olanını alıyordun fena değildi. En son gittiğimde onunda 900 gr mını 20 tl yapmışlar . Burdada carrfeour yok migros var. Önerebileceğiniz zeytin var mı arkadaşlar

Aynı şekilde ben de İnci'nin 900 gramlık bahsettiğiniz zeytinini kullanıyorum. Onu yedikten sonra diğer hiçbir zeytin güzel gelmiyor bana. Çok rağbet gordugunu bildiklerinden sanırım 5-6 ayda 15 liradan kademeli olarak 20 liraya çıkardılar. Gerçi bimin hiçbir ürünunde eski avantajı yok, dikkatli bakarsanız birçok üründe fahiş zamlar yaptılar son 6 ayda.

Eğer siyah zeytini seviyorsanız size katırlı köyü zeytinini öneririm. Katkı maddesi yok içinde. Hafif acılığı var gemlik tipi zeytin. Bunu Rusya ya giderken götürüp oradakilere ikram ettiğimizde önceden zeytin sevmeyenler bile çok beğeniyordu. N11 de satılıyor ürün.
    https://urun.n11.com/zeytin/katirli-koyu-hazir-kahvaltilik-siyah-zeytin-1-kg-P236721646
    http://katirlikoyuzeytinleri.com/web/

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.