Şimdi Ara

Market zzincirine veritabanına gerekli işlevler

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Market zinciri için tasarlanmış basit bir veritabanım var ,detaylara girmeyeceğim.Tabloları oluşturdum,yeterli bir tasarım oldu.Buraya kadar SQL kısmıydı,oracle database üzerinde yazdığım için şimdi market zincirine gerekli olabilecek işlevleri PL/SQL dili ile yazmak istiyorum.

Şimdilik elimde olan işlevler satın almayla sınırlı.Bu işlevlerin PL/SQL ile yazılması önemli.Yani bir şubede çalışanların maaşlarını artırmayı SQL querisi ile de yapabilirim örneğin.Fakat PL/SQL in etkinliğini kullanabilecek işlevleri aklıma getiremiyorum.

Şimdiden teşekkürler.

• nasıl bir yardım istiyorsun?
  • Ödev için yaptığımdan bahsedeyim biraz.
    Ödemelerin nasıl yapıldıgını kaydet(Kredi kartı,nakit, borç)
    Toptan satıcıların ne zaman gelecegini kaydet.
    Ürünlerin geçen hafta ne kadar satıldığını hesapla.
    Bugün hangi toptancılar gelecek.
    Bugün bankaya gidersen ne kadar alacagını hesapla.
    15 gunden once alırsan %0.15 kadar faiz alıyor.
    Aklıma gelirse birkaç konuyu da paylaşırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selsoft

nasıl bir yardım istiyorsun?

Veritabanının DDL kısmını hazırladım.Elimde tüm tablolar var,fakat prosedür önerilerine ihtiyacım var.Örneğin satın alma prosedürü var,stok ekleme prosedürü var,departmanlardaki en yaşlı insanları otomatik olarak departman yöneticisi yapan prosedür var.Yani bu veritabanını kullanacak insanların ihtiyacını görecek prosedürler neler olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: codem

Ödev için yaptığımdan bahsedeyim biraz.
    Ödemelerin nasıl yapıldıgını kaydet(Kredi kartı,nakit, borç)
    Toptan satıcıların ne zaman gelecegini kaydet.
    Ürünlerin geçen hafta ne kadar satıldığını hesapla.
    Bugün hangi toptancılar gelecek.
    Bugün bankaya gidersen ne kadar alacagını hesapla.
    Aklıma gelirse birkaç konuyu da paylaşırım.
    Ödemelerin nasıl yapıldıgını kaydet(Kredi kartı,nakit, borç)-Yapıldı - satış kayıtlarında kimlik nosunu verenler kredi kartlı,vermeyenler nakit olarak anlaşılıyor
    Toptan satıcıların ne zaman gelecegini kaydet.-Onu tutabilecek bir yapı kurmadım.Sadece geçmişte yapılan stokların detaylı bilgilerini tuttum.
    Ürünlerin geçen hafta ne kadar satıldığını hesapla.-Satış kayıtları üzerinde çalışan prosedür yazabilirim.
    Bugün hangi toptancılar gelecek.-Onu tutabilecek bi yapı kurmadım.Sadece geçmişte yapılan stokların detaylı bilgilerini tuttum.
    Bugün bankaya gidersen ne kadar alacagını hesapla.-Bununla hiç ilgilenmedim.Basit alışveriş mantığında hazırladım.

Fikirler için sağol.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.