Şimdi Ara

marka olarak hp yi nasıl bilirsiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
2
Favori
69.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar laptop seçimi yapmak da güçlük çekiyorum sanırım bu problem benim gibi bir çok kişi de mevcut , laptop pazarında en büyük paya sahip hp ' yi nasıl bilirsiniz ? tercih etmememize neden olacak ciddi kusurları marka olarak varmıdır ? ..yardımcı olursanız sevinirim

• çok ısınıyor.
  • Kusur her cihazda çıkar ama HP'ler daha çok sattığı için bu kusurlar daha çok göze batıyor.Önceki serileri ısınma sorunuyla anılıyordu ama artık Coolsense yazılımı ve başarılı kasaları sayesinde bu sorunu aşmış görünüyorlar(8 senelik HP deneyimi ile söylüyorum)
    Servisleri harika çalışır 8 sene boyunca 3-4 kere işim düştü birinde cihazın 3 parçasını 1 haftada değişip gönderdiler diğerinde ise 30 işgününü aştıkları için 2000 TL'lik bilgisayara karşılık 4000 TL'lik bir üst model bilgisayar gönderdiler
    Sürücülerini bulup yüklemek çocuk oyuncağı.Sitesi oldukça sade modeli bilmeniz yetiyor.Bilgisayara Win7 Ultimate yüklediğim için tüm sürücülerini yüklemek zorunda kaldım ve 10 dkda hepsini siteden çatır çatır yükledim.Zaten sürücüler için Yerel Disk'de swsetup diye bir klasör var tüm HP'lerde bulunur tüm sürücüleri bulabilirsiniz o klasörde
    İstediğiniz her türlü şeyi sorabilirsiniz

• coolsense li modelelerde ısınma sorunu bulunmuyor. burada arkadaslarımız açık açık dile getirdiler.. yukarıda servisi berbat diyen arkadaslar bu sorunla sanıyorum 3-5 sene önce karşılaştılar.. artık bu konuda sadece hp değil diğer markalarda hassastırlar sanıyorum.. web sitesine gelince arkadaşların yorumundan ziyade buradaki bilgisayar modellerini aratın kendiniz bulabiliyormusunuz kontrol edin.. daha iyi sonuc alırsınız.. diğer türlü sorunlarda yardımcı olmaya calısıyoruz.. Kolay gelsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: GrounD_ZerO

coolsense li modelelerde ısınma sorunu bulunmuyor. burada arkadaslarımız açık açık dile getirdiler.. yukarıda servisi berbat diyen arkadaslar bu sorunla sanıyorum 3-5 sene önce karşılaştılar.. artık bu konuda sadece hp değil diğer markalarda hassastırlar sanıyorum.. web sitesine gelince arkadaşların yorumundan ziyade buradaki bilgisayar modellerini aratın kendiniz bulabiliyormusunuz kontrol edin.. daha iyi sonuc alırsınız.. diğer türlü sorunlarda yardımcı olmaya calısıyoruz.. Kolay gelsin..

peki hangi seri ya da model de bu coolsense bulunuyor ?..ısınma dışında göze batan bi şey yok sanırım hp de
  • servisi iyi mi degil mi anlıcaz bakalım bu ay
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustaphas

quote:

Orijinalden alıntı: GrounD_ZerO

coolsense li modelelerde ısınma sorunu bulunmuyor. burada arkadaslarımız açık açık dile getirdiler.. yukarıda servisi berbat diyen arkadaslar bu sorunla sanıyorum 3-5 sene önce karşılaştılar.. artık bu konuda sadece hp değil diğer markalarda hassastırlar sanıyorum.. web sitesine gelince arkadaşların yorumundan ziyade buradaki bilgisayar modellerini aratın kendiniz bulabiliyormusunuz kontrol edin.. daha iyi sonuc alırsınız.. diğer türlü sorunlarda yardımcı olmaya calısıyoruz.. Kolay gelsin..

peki hangi seri ya da model de bu coolsense bulunuyor ?..ısınma dışında göze batan bi şey yok sanırım hp de

dv6-6020-6030 dv-7 serilerinde ve yeni serilerde.. alırken zaten sorabilirsiniz.. hp satış öncesi destek numarası 444 79 79 daha detaylı bilgi alabilirsiniz..

• pavilion dv5 serisi kullanıyorum. aşırı ısınıyor. satmayı düşünüyorum. macbook air alabilirim.
  • Kullananların çok büyük bir bölümü ısınmadan şikayetçiydi. Ama bu coolsense'li modellerle birlikte durum değişti sanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zouzouni

Kullananların çok büyük bir bölümü ısınmadan şikayetçiydi. Ama bu coolsense'li modellerle birlikte durum değişti sanıyorum.

arastırdım bende cidden öyleymiş
  • İyi bilirdik ama işin aslı öyle değilmiş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanemre58

Kusur her cihazda çıkar ama HP'ler daha çok sattığı için bu kusurlar daha çok göze batıyor.Önceki serileri ısınma sorunuyla anılıyordu ama artık Coolsense yazılımı ve başarılı kasaları sayesinde bu sorunu aşmış görünüyorlar(8 senelik HP deneyimi ile söylüyorum)
    Servisleri harika çalışır 8 sene boyunca 3-4 kere işim düştü birinde cihazın 3 parçasını 1 haftada değişip gönderdiler diğerinde ise 30 işgününü aştıkları için 2000 TL'lik bilgisayara karşılık 4000 TL'lik bir üst model bilgisayar gönderdiler
    Sürücülerini bulup yüklemek çocuk oyuncağı.Sitesi oldukça sade modeli bilmeniz yetiyor.Bilgisayara Win7 Ultimate yüklediğim için tüm sürücülerini yüklemek zorunda kaldım ve 10 dkda hepsini siteden çatır çatır yükledim.Zaten sürücüler için Yerel Disk'de swsetup diye bir klasör var tüm HP'lerde bulunur tüm sürücüleri bulabilirsiniz o klasörde
    İstediğiniz her türlü şeyi sorabilirsiniz

yerel diskdeki swsetup olayını öğrendiğim iyi oldu teşekkürler

• 3 sene önce dv5 1040-et modelini almıştım, metal kasaydı. Aşırı ısınmasından dolayı diz üstü bölgemde kıl kalmadı, altında üstünde her yerinde yemek pişerdi. Şimdi dv7 ls062ea alacağım 2-3 gün içinde, 1040-et'de pert oldu ekranı açılmıyor. Eskiden bazı pclerin dokunmatik panelinde algılamama problemleri oluyordu, hala var mı bilmiyorum.
  • kardeş aklın varsa..bak en azından çok az kuş kadar aklı olan hp nin yanından geçmesin ben bir..hp mağuduruyum normal sıcaklık değerlerim toz moz faso fiso temizlememee rağman sistem boşta 70 küsür çalışıyor..ve az önce bilgisayarım durduk yere işlem yaptı ve 95 derece yi gördü hemde durduk yere.. assasin creed brotherhood oynarken en az 100 den aşağı inmiyor...yani bulaşma kardeşim hp ye git asus al..:)
  • quote:

ufak atta civcivler yesin, hangi bilgisayar markasının bir üst modeli ile bir alt modeli arasında iki katı fark var

değiştirilen bilgisayarın ile verilen bilgisayarın modelini özelliklerini yazda öğrenelim.bakalım biri 2000 diğeri 4000 mi imiş

hp den kesinle uzak durun. servisi berbat, müşteri ilişkileri berbat. hp türkiyede tüketicileri yolunacak kaz olarak görüyor.neden mi işte iki neden: hp bölümünü iyi okuyun

http://non-pasaran.blogspot.com/2011/02/intel-sandy-bridge-islemcileri-geri.html

http://resim.donanimhaber.com/m_50660003/mpage_1/f_/key_//tm.htm#50681585

• quote:

Orijinalden alıntı: cce

quote:

ufak atta civcivler yesin, hangi bilgisayar markasının bir üst modeli ile bir alt modeli arasında iki katı fark var

değiştirilen bilgisayarın ile verilen bilgisayarın modelini özelliklerini yazda öğrenelim.bakalım biri 2000 diğeri 4000 mi imiş

hp den kesinle uzak durun. servisi berbat, müşteri ilişkileri berbat. hp türkiyede tüketicileri yolunacak kaz olarak görüyor.neden mi işte iki neden: hp bölümünü iyi okuyun

http://non-pasaran.blogspot.com/2011/02/intel-sandy-bridge-islemcileri-geri.html

http://resim.donanimhaber.com/m_50660003/mpage_1/f_/key_//tm.htm#50681585

Benim cihazımın özellikleri DV6760ET:
    T9300 2.5 GHz işlemci
    2 GB DDR2 RAM
    256 MB 8400M GS Ekran kartı
    250 GB HDD
    DVD-RW

Gönderdikleri cihaz DV5-1170ET
    T9400 2.53 GHz işlemci
    3 GB DDR2 RAM
    512 MB 9600M GT Ekran kartı
    320 GB HDD
    DVD-RW/Blu-ray ROM

Ben bilgisayarı 2008 Haziran'da almıştım ve servisten 2009 Mart'da değişim onayı çıktı.Bunlar o senelerin fiyatları.Hatta benden daha şanslı olan @prudon arkadaşımız yaklaşık 1600 TL'e benimkinden daha düşük modelli bir bilgisayar almıştı ve aynı bilgisayarı vermişlerdi.O sıralarda TR piyasasında daha güçlü HP notebook yoktu
    Beni eskiler tanır efsane HP servis 30 işgünü konusunda az yazmamıştım
    HP servisinden gayet memnunum ve bilgisayarım boşta 45 derecede çalışıyor yani 0 ısınma OC bile yapıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanemre58 -- 25 Temmuz 2011; 17:31:22 >

• evet kasım 2009 size gönderilen bilgisayarın fiyatı :

http://laptoppp.blogspot.com/2009/11/pavilion-dv5-1170et-3-gb.html

4000 değil 2200 tl

hala ufak atında civcivler yesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: cce

evet kasım 2009 size gönderilen bilgisayarın fiyatı :

http://laptoppp.blogspot.com/2009/11/pavilion-dv5-1170et-3-gb.html

4000 değil 2200 tl

hala ufak atında civcivler yesin

Arkadaşım şu konuyu bi incele sonra bi daha gelhttp://forum.donanimhaber.com/m_29749929/mpage_1/f_/key_//tm.htm#29749929 bahsettiğin fiyat üretim bittikten sonra istanbulbilisim denilen firmanın verdiği fiyat o fiyata vermeyeceğini adım gibi de biliyorum çünkü stoklarında yoktur

• Hocam,Bu teknoloji tamamen şansınla ilgili,15.000 TL İle Bir Pc Alırsın Kullanmadan serviste yatar 900 e alırsın 3 sene gider.Bunu karşılaştırmalısın.Ha ısınma konusuna gelince al bir tane soğutucu 50 tl bişi değil açık konuşalım.Kurtul :)
  • hp dünyada en fazla arıza yapan notebook olarak biliniyor.hp alanların başı servisten kurtulmuyor.birde türkiyedeki müşteri hizmetlerinin eline , servisinin eline düştüyseniz çekeceğiniz var.

2009 yılı sonunda amerikada bağımsız araştırma kuruluşu square trade in yayınladığı notebook arıza araştırması en fazla arıza yapan notebookların hp olduğunu gösteriyor.satılan her 100 hp notebookun %16'sı 2 yıl içinde , %25,6'sıda 3 yıl içinde kesin arızalanıyor.diğer markaların arızaları hp ye göre çok düşük.

diğer markalarıda görmek ve konuyu incelemek isteyenler

http://www.squaretrade.com/htm/pdf/SquareTrade_laptop_reliability_1109.pdf

linkini yada türkçeleştirilmiş hali olan

http://www.iyiblogcu.com/bilisim-teknolojileri/markalara-gore-notebook-ariza-oranlari/

linki inceleyebilirler

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.