Şimdi Ara

Marjet sıvı lpg sistemi (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
345
Cevap
20
Favori
65.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hrn_37

quote:

Orijinalden alıntı: YozgatLee0666

Marjet motor kodu aramaz.
    1.2 Tsi 105-110 1.4 Tsi 122-125 Bg olanların hepsine olur. Dediğiniz aracada olur demektir :)

tiguan tsi 150hp araca takılmıyormu

İlk kasa Tiguandan bahsediyorsanız. Eskiden takılıyordu şimdi ise pek yanaşmıyorlar.

150 Bg ACT motorsa takılmıyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hrn_37

quote:

Marjet motor kodu aramaz.
    1.2 Tsi 105-110 1.4 Tsi 122-125 Bg olanların hepsine olur. Dediğiniz aracada olur demektir :)

tiguan tsi 150hp araca takılmıyormu

İlk kasa Tiguandan bahsediyorsanız. Eskiden takılıyordu şimdi ise pek yanaşmıyorlar.

150 Bg ACT motorsa takılmıyor

aracı salı günü alacağım motor kodunu bilmiyorum 2012 1.4 dsg. 4x2 olan. foruma ilk defa yazıyorum ancak marjet i takip ediyorum. eğer alacağım araca takılmazsa vazgecebilirim. takılıp takılmadığını tam olarak nereden öğrenebilirim.

• hrn_37 H kullanıcısına yanıt
    0543xxxxxx arayın beni yardımcı olayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YozgatLee0666 -- 4 Aralık 2016; 21:31:36 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Doğrudur

1- Manifolt sökülüp enjektör montajı o şekilde yapılmalı.
    2- Enjektörle manifolt arasındaki hortum mesafesi mümkün olduğunca kısa olmalı. hatta mümkünse manifoltun hemen dibinde olmalı.
    sizde bu işlemler nasıl oluyor..
  • laruz kullanıcısına yanıt
    Aracın yüksek basınç benzin pompasına bir delik açılıyor. Burdan Lpg sıvı olarak veriliyor...

Şimdi diyeceksiniz. Hani sıvıda delme biçme yok. Bu parça sök tak bir parça motorun basınç kaybı güç kaybı vb durumlar oluşturmaz. Birde dış kabı değişebilir eski haline çok çabuk şekilde getirilir

• arkadaşlar,

ben bir ay önce Hyundai Tucson 1.6 turbo ELİTE otomobile MARJET oto gAz taktırdım . aracımın (MAŞŞALLAH) performasyonunda hiçbir sıkıntı yok.
    yakıt olarak yüzde elli tasarruf sağladı.
    KAHRAMANMARAŞ ESTO OTOGAZDA taktırdım.
    amacım diğer arkadaşlarında sıvı sistem tüp hakkındaki çekincelerini gidermek.
    diğer sıvı sistem lpg markalarına göre fiyaT avantaji çok olmasından dolayı tercih ettim.
    çok araştırdım elli kişiye sordum diyebilirim.
    en sonununda MARJER e karar kıldım , çok şükür memmunum.
    AYRICA ESTO OTOGAZ AİLESİNDEN İRFAN BEY VE YAVUZ BEYE TEŞEKÜRLER.
  • Konuya geç dahil oldum arkadaşlar bende MARJET sıvı sistemi öğrendikten sonra yakıt olarak hiçbirzaman binemeyeceğim aracı aldım Araç 2013 sportage...benzinde 10-11 lt yakıyor...1 hafta sonra Kahramanmaraş Esto otogazda aracıma sistemi bağlattım..Tabi bu süreçte YozgatLee0666 ile sürekli irtibat halindeydik.Sağolsun çok yardımcı oldu ve kendisiyle tanışmaktan şeref duydum..Gaziantep de bayi olmasına rağmen maraşa gittim iyi ki de gitmişim.
    -9 da başladılar akşam 6 gibi işlem bitti
    -Mükemmel bir işçilik var (pinpirikliyimdir kolay kolay beğenmem)
    -Ortada görünen kablo vs yok
    -Dolum ağzını depoya yaptırdım..

Şuanda şehir içi yol bilgisarım 10.4 güncel şehiriçin lgp tüketimim 11 lt. 2.55 den araç 0.28 krş yaktı ki yaklaşık 1.5 tonluk kış lastikli ve sürekli kısa mesafe(5 km) yapan araç için bence çok iyi değerler eski hyundai 1.3 bile 24 krş yakıyordu ve tüp daha uygundu ayrıca benzin de hariç...

Net tasarruf oranım % 50

Arka pompa sesini ilk başlarda duyuyordum çok değildi ama kulağa geliyordu artık alıştık mı nedir hiç ses yok.

Araçta ilk marş da hiçbir sorun yaşamadım ama gün içerisinde yol alıp 1-2 saat sonraki çalıştırmada biraz uzama mevcut.Bu konuyu da ilettim ilgileniyor YAVUZ bey sağolsun.

Ben ordayken eski kasa jetta gelmişti arkadaş 1.5 yıldan beri kullanıyormuş çok ekonomik oluğunu söylemişti kaç kuruş yaktığını da söylemişti ama aklımda değil..

Kısacası bu sistemi düşünenler tereddüt etmesinler..İyi işçilik önemli maraş a yakın olanlara tavsiyem ESTO otogazdır..

• quote:

Orijinalden alıntı: zekeriya ergüven

arkadaşlar,

ben bir ay önce Hyundai Tucson 1.6 turbo ELİTE otomobile MARJET oto gAz taktırdım . aracımın (MAŞŞALLAH) performasyonunda hiçbir sıkıntı yok.
    yakıt olarak yüzde elli tasarruf sağladı.
    KAHRAMANMARAŞ ESTO OTOGAZDA taktırdım.
    amacım diğer arkadaşlarında sıvı sistem tüp hakkındaki çekincelerini gidermek.
    diğer sıvı sistem lpg markalarına göre fiyaT avantaji çok olmasından dolayı tercih ettim.
    çok araştırdım elli kişiye sordum diyebilirim.
    en sonununda MARJER e karar kıldım , çok şükür memmunum.
    AYRICA ESTO OTOGAZ AİLESİNDEN İRFAN BEY VE YAVUZ BEYE TEŞEKÜRLER.

iyigünlerde kullanın,

kaça maloldu, varsa foto paylaşabilirmisiniz.

• bende taktırmayı düşünüyorum. sıfır tucson 1.6 tgdi var. merak ettiklerim

bu sistemin prinse göre artısı nedir?

prinsin bu sisteme göre eksisi nedir?

hangi aralıklarla bakım yapılıyor? bakımı ne kadar tutuyor? bakımı nedir?

istanbuldaki bayinize güveniyor musunuz? işçiliği iyimidir? simit depoda max kaç lt lik depo var? ( 19" lastiğin yerine baya bi yer kalıyor ve ben fulleyince bitene kadar gaz almak istemiyorum o yüzden ne kadar büyük simit depo o kadar iyi benim için.)

daha aklıma gelmeyen sorular.......
  • Prinse göre artısı; Satış sonra parça desteği ve üreticiden direk müdahale. LPG/Benzin Benzin/LPG geçişleri daha hızlıdır...

Bakımı Filtre değişimidir. 10 binde bir tavsiye edilir tabi 15 binde de değişebilirsiniz. 55-65 lira arası filtre ücreti vardır.

Şuan 58 LT standarttır... İstanbul bayisi şuan yeni ama önceki markalarla yaptığı işlerle referansı kuvvetli. Tabikide taktırabilirsiniz. Bir durum çıktığında bölge bayi ve merkezden destek sağlanır
  • Arkadaslar sistem hic benzin kullanmadigi icin gayet mantikli gorunuyor ancak aklima bise takildi. Ilk calismadada olsa kullanilan benzin, aracin benzinle calisan tum aksamlarinin tabiri caizse diri kalmasini sagliyo. Ilk aracim broadwaydi ve direk lpg ile calisiyodu. Bigun yolda gaz bitince benzine aldim ve bikac km sonra motordan yaniyormuscasina duman cikti ve bu durum iki kez oldu. benzin borulari benzin gecmeye gecmeye benzini unutmus simdi ayni durum bu sistemdede olmazmi? Diyeceksiniz ki 3 gunde bir benzinde calistir sende kardesim, e onuda yukarda okudum bu sistem icin cok tavsiye etmemisti bi arkadasimiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zincirkıran Z kullanıcısına yanıt
    Araba brodway ama :) o yıllarda kullanılan benzin hattı borusu ile şimdilik arasında kalite farkı Birde o araç karbüratörlü bizimkisi benzin pompasından enjektör vs vs :)

• Broadway da gaz fazlı burada yakıtı likit olarak alıyor buda önemli bence
  • uakoc kullanıcısına yanıt
    Uğur abi sen halen taktırmadın mı :)
  • Eli kulağında taktıracağım inşaallah...Marjetten başkası yalan..:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abi bekleme senide aramızda görelim çabucak :D Marjetten başka TSİ a sıvı sistem takan yok :D
  • sayın zincirkıran;
    sizin otomobil ve lpg hakkında nekadar bilgi sahibi olduğunuzu bilmiyorum ama ben kısaca size konuyu özetleyeyim. karbüratörlü araçla enjeksiyonlu araç farklı. direk enjeksiyonlu araçlarda tamamen farklı.sizin bahse konu aracınız olan broadway karbüratörlü. biz direk enjeksiyonlu araçlara marjet sıvı sistemi uyguladığımızda aracın benzin sisteminde durdurduğumuz herhangi bir aksamı yok ama karbüratörlü araçlarda benzin sistemi durdurulup ayrı bir gaz hattı kullanılmakta. onun için kulanılmaya kullanılmaya benzin hattında çatlamalar ve deformalar olur ve duman cıkması benzin kaçırması koku yapması çok normal. sıvı sistemde ise sıvı haldeki tankta bulunan lpg yi aracın yüksek basınç pompasından gönderip yine aracın benzin yakıt hattını kullanarak arabanın kendi benzin enjektörlerinden püskürterek yakıdı yanma odasına göndermekte ve yaktırmaktayız. o yüzden 10 yıl lpg kullandıktan sonra benzine geçmiş olsanız bile ne duman ne yakıt sızıntısı olan bir yer olmayacaktır. gönül rahatlığı ile sistemi taktırıp kullanabilirsiniz.

• hocam gayet aydınlatıcı bir açıklama olmuş teşekkür ediyorum lpgsinden sürekli çektiğim vectra c yi satıp insigniayı almak nasip olursa direk maraş bayisindeyim
  • zincirkıran Z kullanıcısına yanıt
    Haberiniz olsun makyajlı kasa 1.6 motora Marjet oluyor :)

• YozgatLee0666 kullanıcısına yanıt
    Slm Hocam.leon 1.2 tsi 2015 model araca da bu sistem okuyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.