Şimdi Ara

MAREA HARERET GÖSTERGESİ YARDIM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
19.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Merhaba. 2 senedir 2001 model brava elx kullanıyorum.20000km önce atiker lpg taktırdım.araçla ilgili bu güne kadar stop etme sorunu dışında bir sorun yaşamadım.Fakat bu günlerde radyatör suyu eksilme yapıyor.yalnız benim kafama takılan sorun radyatör suyunu tamamlasam bile,hararet göstergesi orta çizginin bir kaç çizgi üzerine çıkıyor ve sonra tekrar orta çizgiye geri dönüyor.Bu güne kadar en sıcak havalarda bile orta çizginin üzerine çıktığını görmedim.Sebebi nedir acaba.Teşekkürler.
  • arkadaşlar aynı sorun bendede var fakat aracım marea 98 sx .. motor soğuk fakat radyatör neredeyse su kaynatacak derecede ve fan çok geç acıyor problem ne olabilir.kütahyada bu araclardan anlayan yok şiddetle eskişehir veya bursada bu araclardan anlayan süper kafası çalışan usta arıyorum.. kütahya sanayisinde olmadı yeni parça değiştir ve sorunum çözülmedi yardımlarınızı bekliyorum. olmazsa ankara istanbul bile olabilir....
  • gazlı marealardan anlayan motor ve elektrikçi ustaları aranıyor. acil.acil.acil
  • Su eksiltiyorsa, tesisatta bir kaçak vardır. Veya kalorifer peteğinden sızıntı yapıyordur. Kaçak olduğu için sen devamlı suyu tamamlıyorsun, bu da tesisatta hava yapıyor. Hava olunca hararet yükselir. Radyatör tıkayıcılar var. Onlardan al su ve motor suyuna at. Öyle yarım saat kalorifer çalışır biçimde çalıştır. Sızıntı olan yerleri kapasın...
  • Kronik sorunlardan biri :) Söküp temizlettirdim soketi. Düzeldi. Birde patlayan ampülleri yeniledik cam gibi oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: memoli0043

arkadaşlar aynı sorun bendede var fakat aracım marea 98 sx .. motor soğuk fakat radyatör neredeyse su kaynatacak derecede ve fan çok geç acıyor problem ne olabilir.kütahyada bu araclardan anlayan yok şiddetle eskişehir veya bursada bu araclardan anlayan süper kafası çalışan usta arıyorum.. kütahya sanayisinde olmadı yeni parça değiştir ve sorunum çözülmedi yardımlarınızı bekliyorum. olmazsa ankara istanbul bile olabilir....

Aynı sorun bende de vardı dün ustayla baktık aslında araba hararet yapmıyor. Fan çalışmaya başlayınca hararet göstergesi kırmızı noktaya geliyor bir anda ve fan kapanınca geri orta yere düşüyor. Yani araba gerçekten hararet yapsa bilemeyeceğiz. Fan müşürünü değiştirdi usta ve burdaki arkadaşların yazdıklarına göre ben bi de şase kablosunu kontrol ettirdim sıkıladı bi şeyler sıktı falan ben değiştir dedim ama değiştirmedi (benim usta mecbur kalmayınca hiç bi şeyi değiştirmiyor, değişik bir adam). Şu an düzelmiş görünüyor sorun. Kablodan mı müşürden mi bilemiyorum ikisini aynı anda yaptığımız için. Gerçi kabloyu sadece sıkıladık ama... bakalım tekrarlarsa kabloyu değiştirtirim artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kubilay84 -- 15 Nisan 2012; 11:55:53 >

• arakdaşlar benm aracımında sö i sorunu var (marea 1.6 16 v sx ac) arac ısınınca yanı fan çalışma sıcaklıgına gelince kendi kendine gaz vermeye başlıyor devamlı değil basıp cekıyor gaza ne olabilir sorunu varmı karşılaşan arabamı çok seviyorum ama bu arızadan dolayı soğumaya başladım
  • quote:

Orijinalden alıntı: marea50

arakdaşlar benm aracımında sö i sorunu var (marea 1.6 16 v sx ac) arac ısınınca yanı fan çalışma sıcaklıgına gelince kendi kendine gaz vermeye başlıyor devamlı değil basıp cekıyor gaza ne olabilir sorunu varmı karşılaşan arabamı çok seviyorum ama bu arızadan dolayı soğumaya başladım

Dostum canını sıkma bence belki de araç bunu bilinçli yapıyordur,benim araçta tam tersine fan çalışmaya başlayınca elektirkmi yetersiz geliyor nedir rölentide iken stop etme durumuna geliyor sonra toparlıyor ama biraz gaz verirken çalışınca fan hiçbişey yok; rölentide iken fan çalışmaya başlayınca bi silkeleniyor stop etmeye yakın toparlıyor senin araç bu durumu bildiği için direk gaz veriyordur belkide

• quote:

arakdaşlar benm aracımında sö i sorunu var (marea 1.6 16 v sx ac) arac ısınınca yanı fan çalışma sıcaklıgına gelince kendi kendine gaz vermeye başlıyor devamlı değil basıp cekıyor gaza ne olabilir sorunu varmı karşılaşan arabamı çok seviyorum ama bu arızadan dolayı soğumaya başladım

Senin arıza rölanti dalgalanması, ecu(beyin) yeterli elektriği potansiyemetreye gönderemediği için( rölantiyi ayarlayan motor) dengesiz çalışma yani dalgalanma başlıyor.
    İstop edip yeniden çalıştırdığınızda düzeliyor ama kısa süre sonra tekrarlıyor.
    Bu sorunun çözümü için aşağıdaki linke tıkla ve o sayfanın tamamını oku:

http://forum.donanimhaber.com/m_34929037/tm.htm

• quote:

Senin arıza rölanti dalgalanması, ecu(beyin) yeterli elektriği potansiyemetreye gönderemediği için( rölantiyi ayarlayan motor) dengesiz çalışma yani dalgalanma başlıyor.
    İstop edip yeniden çalıştırdığınızda düzeliyor ama kısa süre sonra tekrarlıyor.
    Bu sorunun çözümü için aşağıdaki linke tıkla ve o sayfanın tamamını oku:

http://forum.donanimhaber.com/m_34929037/tm.htm

• 2003 MAREA m var...bendeki sıkıntı hararet göstergesi hiç sabit değildi.bir gün tam orta çizgid bir gün bir üst çizgide bir gün ikisinin ortasında sabit duruyordu.birde bir akşam 10-15 metrelik rampayı 1.viteste 1000-1500 devirde çıktım.evin öüne geldim rolantide hararet birden yükseldi fan çalıştı düştü.orta çizgiye indi.biraz sonra bidaha yükseldi üst sınıra..yine fan çalıştı düştü.birde evin önünde duruken farları kapattığımda hararet düştü.Bende kolaydan zora gitmek maksadıyla ilk iş olarak akünün şase kablosuna ek bir şase kablosu çektim..ve sıkıntı hemen geçti...Allaha şükür şimdi ibre tam ortada....:D
  • Bu şase kablosunu güçlendirme işini detaylı anlatabilecek veya resim paylaşacak arkadaş var mı?
  • benim arabada 130 km i geçince hararet göstergesi birden kırmızıya kadar çıkıyor 100 km düştüğümde normale geliyor bunun nedeni ne olabilir arkadaşlar
  • Marea watsap grubu yokmu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.