Şimdi Ara

Marantz SR5023 Stereo Receiver ve Polk Audio TSi300

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu kombinasyonu hafta sonu dinledim ve cok hosuma gitti. Amacimin stereo muzik dinlemek oldugunu soyleyeyim. Butce olarak da ortalama 2500TL ayirmistim.

Fakat receiver in stereo olmasi beni dusunduruyor. Eger ileride sinema icin hoparlor baglamam gerekirse bu receiver isimi gormeyecek.
    Fiyat da neredeyse Pioneer veya Yamaha 5.1 AVR leri kadar ama onlarin Polk Audio ile uyumlarini bilmiyorum. Kullanan varsa yorum yapabilir mi?

Marantz in 5.1 serisi olan AVR si 1500 Euro. Bu da beni asar. Ama iPod baglamak cok kolay ve dahili Bluetooth a sahip.
    Sonuc olarak baska herhangi bir tavsiyesi olan varsa ogrenmek isterim.

Hoparlor olarak mesela TSi400 alsam bass lardan daha da memnun kalir miyim ya da mutlaka en az TSi400 mu almaliyim?
    Salonum yaklasik 20 m2
    Simdiden cok tesekkurler...

• Merhaba,
    Bende AVR olarak Pio520 var. Frontlarım Polk Tsi300, merkez Polk CS20. Rear olarak da yakında Tsi100 alacağım. Ben de her orta kullanıcı gibi hem stereo olsun hem sinema olsun gibi bir durumun içindeyim. Stereo amfi ile mukayese etmeyi bile düşünmeden yorumlamak istiyorum. Kombinasyondan çok memnunum. Diğer marka receiver ve amfilerle nasıldır bilemiyorum. Tsi300 inanılmaz açık bir hoparlör. Çok fazla bas istemediğiniz sürece size cevap veremeyecek hiç bir yönü yok. Tsi 400 e çıkmak yerine yine Polk un muazzam subları var. Bir tane ondan edinebilirsiniz. Bende Sony sub var ama sonuçta bu mantıkla kullanıyorum. Ekstra bass istediğim zaman aktif subı devreye alyorum. Diğer durumlarda hem stereo müzikte hem sinemada hergün iyiki bunları almışım diyorum.
  • Anladim, cevap icin cok tesekkur ederim.

Ben de en cok ileride sinemaya merak salarsam stereo amfi ye yazik olmasindan cekiniyorum.
    Onun icin alirken 5.1 ile mi baslasam diye dusunuyorum ama onlardan da stereo performansi alinamayacagini biliyorum.
    Cok zor bir karar, hoparlor tamam da AVR isi kafami cok kurcaliyor.

Pioneer in tavsiye edebileceginiz bir modeli var mi?
  • sizin aklınız sanırım ikisinde de kalmış durumda. stereo performansı iyi olanlar lx serileri diye biliyorum ama dinlemedim. ne kadar iyi olursa olsun bir stereo amfinin yerini tutacagını sanmıyorum. hoparlör tamamsa bence siz stereo bir amfi alın sinema isterseniz ileride giriş seviyesi bir avr alırsınız hemde lx serisinden daha ucuza gelir ama müziği müzik gibi dinlersiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.