Şimdi Ara

MARANTZ Ev Sinema Sistemleri (Genel Konu) (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.248
Cevap
42
Favori
128.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de front lari bi-amp olarak sürüyorum ama surround back cikisini speakerin altina veya üstüne baglamanin bir farki yok sanirim. Çünkü bildiğim kadarıyla AVR, ornek front-left çıkış sinyalini, ayni sekilde hem front left ten hem de surround back left ten speakera gonderiyor.
    yani ha front left cikisini speakerin altina baglamisim ha üstüne, fark edermi?

Yoksa; AVR, alt frekans, bas ses çıkışını surround back kısmından, üst frekan, tiz ses cikisini da front kusmindan mi yapiyor?
    zannetmiyorum. cunku ben merak ettim ters bağladım. bisey degismedi. AVR, speakerin icindeki crossover frekansıni bilemez ki, onun için ayni ses sinyalini 2 tarafa da vermesi gerekir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maasai Mara M kullanıcısına yanıt
    Fark etmez ancak bağlatıları gösteren bir sayfada sur.back'leri alta bağlı gösteriyır bende öyle bağladım. Birde Front kanalını üste bağlamak daha mantıklı çünkü stereo da hdam modülü aktif olduğu için belki front çıkışlar daha başarılı olabilir. Tabi bir varsayım. Fark etmez gibi duruyor kağıt üstünde deneyin isterseniz bizide bilgilendirirsiniz.

• 7.1 AVR alırsam eğer hem Dali Ikon 2 MK2 hem de Canton Movie 125 MX'i şekildeki gibi mi bağlamam gerekecek arkadaşlar? AVR'yi stereo pozisyonunda kullanırken sadece frontlardan mı sinyal gelecek, yoksa sur. back kanalından da mı sinyal gelecek?

• quote:

Orijinalden alıntı: hyperborea61

7.1 AVR alırsam eğer hem Dali Ikon 2 MK2 hem de Canton Movie 125 MX'i şekildeki gibi mi bağlamam gerekecek arkadaşlar? AVR'yi stereo pozisyonunda kullanırken sadece frontlardan mı sinyal gelecek, yoksa sur. back kanalından da mı sinyal gelecek?

Resimdeki gibi olursa surround back hoparlörleri speaker b olarak kullanabilirsiniz. O zaman da sinema sisteminiz 5.1 şeklinde olur. Sur. Back den ses gelip gelmemesi size bağlı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Öyleyse AVR'yi 7.1 kullanabilmek için Dali'leri frontlara Canton'ları diğer çıkışlara bağlamam gerekecek. Yani stereo amfimi elden çıkartırsam AVR'yi hem müzik hem sinemada nasıl kullanabilirimin cevabını arıyorum.
  • hyperborea61 H kullanıcısına yanıt
    Avr yi 7.1 olarak kullanabilirsiniz. Frontlara dali hop. Ları bağlayıp, diğerlerini geri kalan girişlere bağladığınızda olur. Sistemi stereo dinlemek istediğinizde sadece front olan dali ler çalar. Sinema ya aldığınızda 7.1 hepsi çalışır. İsterseniz stereo bir kaynağı da sanal olarak surround yapıp dinleyebilirsiniz. Elinizdeki tüm hoparleri kullanmış olursunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: hunhun34

17 Aralıkta sipariş verdiğim Marantz sr6010 bugün 19 Aralıkta Ups kargoya verilmiş ve teslimat Pazartesi 26 Aralık gözüküyor görecegiz bakalım

Hayırlı olsun arkadaşım, kargo ne durumda görünüyor acaba?

• Kargo Ankara'ya vardı ama Ankara'daki servis yarın teslim ederse hafta sonu kuracağım aksi taktirde Pazartesiye kalacak .Bu işlemle ilğili detaylı bilgi vereceğim ilk siparişten teslime kadar geçen süre ile ilgili selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunhun34 -- 23 Aralık 2016; 19:52:19 >
  • hunhun34 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler arkadaşım, tekrar hayırlı olsun.

• Arkadaşlar Marantz 6010 avr kazasız belasız bu gün teslim edildi
    17 Aralık cumartesi siparişi Amozon de Den vermişim
    19 Aralık pazartesi siparişin işleme konuluşu ve İngiltere'den yola çıkışı ve Almanya'ya varışı gece yarısı
    20 Aralık salı Almanya'dan yola çıkış gece yarısı ve sabah İstanbul'a varış ve saat 13 de gümrüğe giriş Ups İstanbul telefonla aradı ve yetki belgesini saat 14 de Mail'lerim 15 de alındığını teyit ettiler ve işlemler başladı
    21 Aralık Çarşamba Gümrük işlemleri
    22 Aralık perşembe saat 18 gümrükten çıkış ve Ups İstanbul'un teslim alması
    23 Aralık cuma 9. Ankara'ya varış saat 17 de teslimat denemesi ifade edildi ama bu kayıt fare
    24 Aralık cumartesi bir kaç telefon görüşmesi biraz stres ve saat 13 kargo teslim edildi Bingo.
    Tam 7 günde elimde Eski sistemde Marantz olduğu için hızlı kurdum ve şimdilik ince ayar yapmadan denemelere başladım ilk intibam süper , detaylı bilgi ve tecrübelerimi paylaşacağım selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunhun34 -- 24 Aralık 2016; 17:25:13 >

• Hayırlı olsun, iyi günlerde kullan arkadaşım. Darısı başımıza. :)
  • Marantz 6010 için hangi speakerlar uygun olabilir bu konuda tecrübeli arkadaşlarımızdan paylaşım bekliyoruz özelli
    kle whatsup gurubu sonrası forumu es geçen kardeşlerden ,Elimde Magnat 800 front lar 250 center ve 102 surroundlar ile Magnat 302 subwoofer var , mevcut spekerları makul bir fiyat seviyesiyle upgrade etmeyi düşünüyorum.Amozonda Canton Gle 490 frontlar ve Canton Gle 420 leri 2 sone Sterup müzik için düşünüyorum katkısı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler .
    https://www.amazon.de/dp/B001F6H02Y/ref=wl_it_dp_o_pd_nS_ttl?_encoding=UTF8&colid=1DDRL4PYU6BB5&coliid=I30T9VMSOEUJ93&psc=1
    https://www.amazon.de/dp/B001F6ELKI/ref=wl_it_dp_o_pC_nS_ttl?_encoding=UTF8&colid=1DDRL4PYU6BB5&coliid=I2G9I0F45A34JA

Kullanan varsa daha iyi bilir ama Marantz ve Magnat biraraya gelince üstüne kilim örtmüş gibi etki yapar gibi içimde bir his var. :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kucukyenici -- 24 Aralık 2016; 22:27:12 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunhun34

Marantz 6010 için hangi speakerlar uygun olabilir bu konuda tecrübeli arkadaşlarımızdan paylaşım bekliyoruz özelli
    kle whatsup gurubu sonrası forumu es geçen kardeşlerden ,Elimde Magnat 800 front lar 250 center ve 102 surroundlar ile Magnat 302 subwoofer var , mevcut spekerları makul bir fiyat seviyesiyle upgrade etmeyi düşünüyorum.Amozonda Canton Gle 490 frontlar ve Canton Gle 420 leri 2 sone Sterup müzik için düşünüyorum katkısı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler .
    https://www.amazon.de/dp/B001F6H02Y/ref=wl_it_dp_o_pd_nS_ttl?_encoding=UTF8&colid=1DDRL4PYU6BB5&coliid=I30T9VMSOEUJ93&psc=1
    https://www.amazon.de/dp/B001F6ELKI/ref=wl_it_dp_o_pC_nS_ttl?_encoding=UTF8&colid=1DDRL4PYU6BB5&coliid=I2G9I0F45A34JA

Amfi zaman hayırlı olsun. Aynı sistemi kullandım zamanında . 802 idi benimki. F/p si yüksek bir sistem. Cantonlari ben de gördüm ama pek yorum yok. 680€ civarı yapıyor. 302 ile devam ettiğimizi varsayarsak bir de center almanız lazım buna. Olabilir mı olur da sonuç nasıl olur denemek lazım. Forumdan bir arkadaş polk TSI 400 5.0 set satiyordu . Güzel yorumları olan bir set. Bir inceleyin isterseniz.

Avr hayırlı olsun güle güle kullanın. :)

Marantz ile Focal kullanıyorum 4 yıl civarı oldu sanırım (baya olmuş bu arada :)) ) gayet memnunum.
    Şu an hoparlörünüz var nasılsa ara durak yapmak yerine biraz daha bekleyerek daha iyi hoparlör alırsanız daha az zarar etmiş olursunuz. :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Marantz 6009 aldım, amazon.de den sizin gibi ben de. 2 hafta oldu yaklasik. beni kimse aramamisti Istanbul a geldi falan diye. DHL le gondermislerdi Almanya dan, TR ye gelince de PTT ye geçmiş. Persembe aksami saat 5, 6 civarı telefonum çaldı, "efendim, kargonuz var. ben adresinize geldim ama evde kimse yok" dedi.

devami az sonra...
  • "Ben Ankara dışındayım" dedim. "O zaman yarın (Cuma) kargonuzu Gimat Ana Dağıtım PTT'den alabilirsiniz" dedi. Fazla üstelemedim. Cuma günü PTT, Ana Dağıtım, Gimat'taki yere gittim, kargoyu görevlinin gözü önünde açtım, kırık, çizik, çatlak, darbe vs. kontrol ettim. durumu iyiydi. 465 TL'cik vergiyi ödedim. ürünü aldım. Teslim işi bende böyle oldu, bu kadar.

gelelim 2.konuya. Ben Marantz'ı Yamaha NS-777 front, diğer center, subwoofer ve surroundlar HArman Kardon (HK) HKTS-5 serisi ile kullanıyorum. Çok memnunum, belki daha iyisini bilmediğim için memnun olabilirim ama bence çok güzel. Yamaha yı almadan epey bir arşatırdım. USA sitelerinde çok övgü vardı bu frontlara, f/p övgüleri,ayrıca toptenreviews sitesinde 8.30 puanla silver award almıştı.
    "This can be said for the Yamaha NS-777, which is one of its top floor standing speakers, and is our TopTenREVIEWS Silver Award winner."

http://www.toptenreviews.com/electronics/home-entertainment/best-floor-standing-speakers/yamaha-ns-777-review/

• Anfi hayırlı olsun sizinde teslimat kolay olmuş ama Amozon de den alırken vergi için kapora almadılarmı , toplam maliyet kaçı buldu ,satıcı amozon un kendisi degil galiba selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunhun34 -- 26 Aralık 2016; 11:8:54 >
  • Yok vergi için kapora almadılar, yani öyle birşey duymadım, hatta şu anda sizden duyuyorum, ne demekmiş o?

Evet satıcı Amazon'un kendisi değildi. "Elektrowelt" diye bir alman şirketiydi. Hatta bir ara paket yoldayken vazgeçip (7009 veya 7010 almak için) iptal etmek istedim. Amazon'a mail attım, anında geri döndüler telefonla. Almancı bir bayanla görüştük, çok yardımseverdi. Eğer amazon.de gönderiyor olsaydı, paket daha yoldayken ücretsiz iade edebileceğimi söyledi. ama Amzaon.de'den almadığım için geldikten sonra geri gönderebileceğimi veya paketi açıp deneyip 14 gün içinde geri gönderebileceğimi ve geri gönderme masrafını benim ödemem gerektiğini anlattı. "iyi dedim" ben de, "mal gelsin deneyeyim beğenmezsem geri gönderirim" dedim. Ne güzel di mi? aynı TR'den alıyormussun gibi

Öteki konuya gelince, HDAM olayı sadece Front left-right çıkışlarında mı var? Tüm 7 channel'da yok mu, emin miyiz bu bilgiden?

• İlk satışta Almanyada geçerli olan %18 KDV yi indirdilermi acaba ,ayriyetten kargo bedeli ödedinizmi selamlar
  • 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.