Şimdi Ara

MARANTZ Ev Sinema Sistemleri (Genel Konu) (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.249
Cevap
42
Favori
128.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sorum çok cahilce olabilir şimdiden özür dilerim. Elimde Marantz 1506 var. Bununla laptop arasında kablosuz bağlantı kurup müzik dinlemem ya da film izlemem mümkün müdür?
  • cem999 C kullanıcısına yanıt
    PC and NAS bölümüne bakınız

Air Play (Mac Laptop için)

Spotify connect (Android cep için ve PC için) Laptop ve PC ye kurarsanız Spotfy, cihazda dinlersiniz Laptontan seçilenleri
    http://us.marantz.com/DocumentMaster/US/NR1506U_ENG_PDF_UG_v01_New.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 4 Şubat 2017; 17:49:15 >
  • Merhaba arkadaşlar,
    öncelikle yanlış başlığa yazıyorsan özür dilerim ama konuyla ilgili en aktif ve başarılı bu başlık olduğu için ve cihaz da Marantz olduğu için yazmaya karar verdim.
    Cihaz elime yeni ulaştı, yine aynı seriden düzgün bir amfi ve hoparlöler alana kadar Philips mrka kulaklıklarımla kullanmak istiyorum.
    http://manuals.marantz.com/CD6006/EU/EN/

Ancak kulaklık jack i çok farklı ve geniş, bunun için nasıl bir kablo kullanmalıyım tavsiyede bulunur musunuz?
    Elimdeki kulaklık fotoğraftakinin aynısı kablosu da aynısı.
    MARANTZ Ev Sinema Sistemleri (Genel Konu)MARANTZ Ev Sinema Sistemleri (Genel Konu)
  • Selamün aleyküm.

Şu tarz bir adaptör işinizi görür inşallah

http://m.n11.com/35mm-disi-to-65mm-kulaklik-mikrofon-cevirici-P151951522?cid=604001&gclid=CN6x48Lj9tECFU48Gwod5vQLXg&gclsrc=aw.ds

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Almendros

Merhaba arkadaşlar,
    öncelikle yanlış başlığa yazıyorsan özür dilerim ama konuyla ilgili en aktif ve başarılı bu başlık olduğu için ve cihaz da Marantz olduğu için yazmaya karar verdim.
    Cihaz elime yeni ulaştı, yine aynı seriden düzgün bir amfi ve hoparlöler alana kadar Philips mrka kulaklıklarımla kullanmak istiyorum.
    http://manuals.marantz.com/CD6006/EU/EN/

Ancak kulaklık jack i çok farklı ve geniş, bunun için nasıl bir kablo kullanmalıyım tavsiyede bulunur musunuz?
    Elimdeki kulaklık fotoğraftakinin aynısı kablosu da aynısı.
    MARANTZ Ev Sinema Sistemleri (Genel Konu)MARANTZ Ev Sinema Sistemleri (Genel Konu)

Şurada görünen kulaklık amfilerinden mi kullanmam gerekiyor yoksa, kafam iyice karıştı.

https://www.amazon.co.uk/d/Musical-Instruments-DJ/Behringer-HA400-Microamp-Headphone-Amplifier/B000KIPT30/ref=pd_bxgy_107_2/254-5646513-8766345?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=KE17T82JW6JN87BCHW19
  • ***radyo*** * kullanıcısına yanıt
    Aleyküm Selam,
    6.5 luk ise olur harhalde. Peki bana kulaklık amfisi lazım olacak mı? Onu da bilmiyorum.
  • Marantzın ustundeki 6.5 mm,evet.

Kulaklık amfisine gerek yok. Maranta var zaten. Ha ne kadar tatmin eder tartışılır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ***radyo*** * kullanıcısına yanıt
    Geçici olarak kullanacağım dostum çare yok, bendeki kulaklıklar da pek matah birşey değil. Bu Marantz ın amfisini alacağım aynı seriden müsait olduğumda ve hoparlör tabii. Tavsiyeniz var mı hoparlör konusunda, raf tipi düşünüyorum. Mekan küçük.
  • Almendros kullanıcısına yanıt
    istanbulda iseniz karaköy elektrikçiler, Kadıköy İskele karşısı Yazıcıoğlu işhanı..

Çok para gerektirmeyen aparat bunlar tahminim 5-10 Tldir.. 3,5 luk 6,5 luk gibi isimleri var..

Daha sorarsanız uzun kablolu olanlar da veya kabloyu uzattırabilirsiniz..Yani bir Giirş Amfiye, bir çıkış Kulaklık için olacak şekilde..Zira Kulaklık kablosu yetersiz olabilir..

Aynı ikilemde ben de kaldım..Amfi alsam Haporlor ne almalı düşünüyorum, çook çeşit var...Rock Metal tazrı için Sert, pop slow için Yumuşak sesli anfiler öneriliyor..

Ben dinlemedim eminim arkadaşlar marka model öneririler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 4 Şubat 2017; 19:50:16 >
  • Sağolun, elektronikçilerden bakacağım. Bu modelin CD6006 bir de amfisi var. Burada fiyatı epey pahalı 3000 üzerinde ama ben Amazondan getirtmeyi düşünüyorum. Euro biraz daha düşsün bakacağım. Aynı seriden bir amfi daha iyi performansa verir diye düşünüyorum. Benim koleksiyonum Türk sanat müziği, klasik müzik ve çoğunlukla caz. Bakalım nasıl uygun fiyata bir hoparlör bulacağım.
    Genellikle kulaklik kutularinin icinden aparati cikiyordu zaten

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Fiyatlar 800- 1500 arası, orta halli...Raf..Peşin veriseniz indirim oluyorBir arkadaş bana marantz için Şunları önermişti

Dali yumuşak
    Monitor Audio parlak
    Klipsh sert
    Energy sert ama klipsch gibi değil

Ben Heco victo 302 inceledim uzun süre beğeniliyor alman malı, yumuşak sesi deniliyor, Rafların bir de Rear yan olarak kullanılan küçük modelleri var..Raf 17 cm ise mesela haporlor, bunlar 12 cm gibi..Daha küçük mekanlar için

Magnat modelle yine aynı firmanın ama sinema amfilerinde daha SERT olarak geçiyor daha ucuz..

Tabi dinleme imkanı varsa alın Marantzı takıp dinleyin, Kulak herkeste farklı, ortam akustiği de önemli o sebeble direk tavsiye üzerine eleyip kendiniz secmelisiniz..
  • yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    Bu kulaklıklar epey eski 5-6 senelik.
  • Çok sağolun. Önce amfi işini halletmem lazım, ondan sonra hoparlör, hepsi sırayla. Bakalım belki biraz Euro filan da ucuzlar da şans yüzümüze güler.
    https://m.youtube.com/watch?v=dXk3I8LxOz8

Fikir vermesi acisindan

• yavuzazgin kullanıcısına yanıt
    Marantz ın bize göre sol üstteki hoparlörün üstündeki cihaz ne?
    Dac tir heralde

• quote:

Orijinalden alıntı: Almendros

Çok sağolun. Önce amfi işini halletmem lazım, ondan sonra hoparlör, hepsi sırayla. Bakalım belki biraz Euro filan da ucuzlar da şans yüzümüze güler.

Marantz Cd player alıp Marantz Amfiye takmak çok pahalı olmuş..

Benim düşümcem CD player harhangi bir model marka alınıp Anfiye verilse para daha iyi olurdu gibi..

Zira Cd ler orjinal tkacaksınız, Cd Player bunu çıkış olarak verecek..İçinde amfisi olan bir Cd Player olsa tamam..

Yani Kayıt orjinal ise, Lossless kayıpsız bir çıkış verecek zaten..Fiyat olarak Cd Player olarak bana fazla geldi..Tabi zevk meselesi ama Kalite olarak çok farketmezdi diye düşünüyorum?
  • Keşke almadan bu foruma yazsaydım, acemilik etmişim. Kalite farkı olur mu olmaz mı hiçbir fikrim yok.
    Hocam ne olacak..Direk CD takacaksınız sesi direk verecek amfiye..işi yapan anfi..

stero anfilerin mantığı nedir sesi olduğu gibi vermek?? Benim hazır Cd lerim yok, digital müzik dinlediğimden amfi burada ek kodekler ile sesi yükseltiyor..

Ama Cd player Cd playerdir tabi Markalı modeller..

ama 1500 Tl verdiniz sanırım idare eder. almısısnız :) ama bozulunca o fiyat kadar sizden para isterler..

Hepsinde CD okuyucu lensi var, altın değil hepsi bozuluyor zamanla tozlanıyor..
  • 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.