Şimdi Ara

Manuel vites mi, Otomatik vites mi tercih ederdiniz? (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
569
Cevap
7
Favori
80.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Manuel hamallık,gereksiz diyenler otomobil kullanmayı bir hobi olarak değil,zorunluluk olarak görüyordur.İleride otonom sürüş yaygınlaşınca direksiyon çevirmek hamallık diyecek bu tipler.Manuel araçla o kadar trafiğe girdim İstanbul'da bir kere lanet olsun demedim.Çünkü araca her bindiğimde ilk günkü heyecanımla binerim.
    Ayrıca aracın beygir gücü 90-100 civarında olunca keyif almak yasak galiba.Yorumlardan bunu çıkardım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yil olmus 2001 halen daha otomatik vites candir diyen var .. otomatik vites mi kalti Allah askina ? gecin bunlari, degisimden korkmayin..
  • istanbul için konuşursak otomatik çok mantıklı ancak otomatik şanzıman manuele göre arıza yapmaya çok müsait ve gerçekten pahalı tutuyor onarılması şahsi tavsiyem otomatik alınacaksa ya japon grubunun kullandığı cvt şanzıman tercih edilmeli yada tork konvertörlü başka bir markaya bakılmalı kuru kavramalı modellerden ve (nacizane tavsiyem dsgdende) uzak durulmalı çünkü dur kalk sayısı arttırkça şanzıman yağı aşırı ısınıp araç arızaya geçiyor. eğer istanbul tarzı durk kalk çok yapılan bir şehide kullanılmacaksa araç ve birazda zevkini almak istiyorsanız aracın manuel bana keyifli geliyor özellikle uzun yolda
    not: şirket aracı olarak 2 yıl dsg şanzımanlı jetta 12.000 tl masraf cıkardı şanzımanı, şuan toyota corolla cvt şanzımanlı, şahsi aracımda ford mondeo manuel
  • ben manuel seviyorum kardeşim ya bak böyle pü pü
  • Hem otomobil hem motosiklet kullanmış biri olarak, daha çok motosiklet sevdalısı biri olarak kesinlikle manuel tercihimdir. Kullandığın aracın hakimiyeti sende hissi veriyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirARSLAN

Tam otomatik candır. Manuel araç kullanmak zevkli fakat bir süre sonra insan yorulmuyor değil...

İleride manuel diye birşey kalmayacak diye tahmin ediyorum.
    Kesinlikle.
    Artık kamyonlar, tırlar bile otomatik üretiliyor.

• Köyde yaşadığım için manuel. Hem devir çevirmeyi de seviyorum, ibre sona dayanacak. Lakin bi şehir merkezinde yaşasaydım kesinlikle otomatik kullanırdım.

• Anthony Hopkins kullanıcısına yanıt
    Zevk kişisel bir durum bence. Otomatik kullanan hiç kimse zevk almıyor mu yani? Şu klişelerden artık kurtulmak gerekiyor.
  • Güçlü bir araba ise ve sürüş dinamikleri iyiyse Manuel keyifli oluyor. Ancak sadece keyifli. Sonuçta konfor sıfır.

Her koşulda özellikle günümüz otomatikleri son derece tatminkar. 100 hp araba kullanıp Manuel övenler komplekslidir. 100 hp arabanın ne sürüş keyfi olacak?

• Tercihim manuelden yana, aslında otomatik vites daha konforlu ama bozulduğu zaman maliyet açısından yaşam psikolojimiz de bozuluyor. Bunu da düşünmek gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali GÜLER -- 25 Mayıs 2019; 3:4:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukkk

50 saniye ve üzeri trafikte hareketsiz kalacaksanız boşa alın yakıt sarfiyatı düşecektir ama daha kısa zamanlarda boşa almaya gerek yok.Kullanma kılavuzundada bu şekilde yazıyor.

Alıntıları Göster
    Yokuş düz yer farketmez ilk önce durun, el frenini çekin en son p ye alın kontağı kapatın bu şekilde kullanmayı alışkanlık haline getirin.

• Cevap çok basit ve net; otomatik.

• Otomatik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sssemih24 kullanıcısına yanıt
    Mercedes Axor çekici kullandım otomatikti ve sürüşü hem kolay hem de zevkliydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ali GÜLER

Tercihim manuelden yana, aslında otomatik vites daha konforlu ama bozulduğu zaman maliyet açısından yaşam psikolojimiz de bozuluyor. Bunu da düşünmek gerek.
    25 sene kullandığım ford taunus da 4 ileri zf tam otomatik şanzıman vardı, tüm bakımları zamanında ve yetkili servisde yapıldığından bir kere bile sorun yaşamadım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-82AD9505E

Zevk kişisel bir durum bence. Otomatik kullanan hiç kimse zevk almıyor mu yani? Şu klişelerden artık kurtulmak gerekiyor.
    Mesajımda böyle bir ima yok.Güncel aracımız otomatik ve daha birçok başka otomatik araç kullandım.Ben direk otomobil kullanmayı sevdiğim için hepsinden keyif aldım ama bana göre manuel daha zevkliydi,tercih meselesi.

• hiç tartışmasız OTOMATİK
  • Delikanlı adam otomatik araba kullanmaz
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.