Şimdi Ara

Manjaro'nun DistroWatch'ta Birinci Olması (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
3.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: vurkach

Giriş seçeneği şu şekilde olmalı:
     Manjaro'nun DistroWatch'ta Birinci Olması

Bu arada eğer Deepin ile devam edecekseniz manuel olarak Türkiye yansısına geçiş yapın ki güncelleme ve uygulama indirirken hız sorunu yaşamayın. Daha önce bahsettiğim gibi; Veri Teknik yansısı çalışır vaziyette şu anda.

Yansı listesi linki:https://www.deepin.org/tr/mirrors/packages/

güncelleme esnasında onu farkettim ama seçeneklerde abaca baktım TR yansı bulamadım

bunu 3-4 hafta önce arch linux kurulumunda aşırı yavaşlık ile gördüm.... maalesef artık yurt dışı bu tür yansılar aşırı yavaş

bir şekilde forsat bulunca bimer üzerinden bu konuyu dile getireceğim.. sizlerinde bu konuda bimer üzerinde dilek ve şikayet kısmına yurt dışı linux yansı sitelerinin ip lerinin trust a çekilmesi ve gerekirse trans-proxy lere bağlanması gibi istekler ile gündem yaparsak daha iyi olur...

• tosuntosun T kullanıcısına yanıt
    Varsa Türkiye, yoksa Avrupa ülkelerinin yansılarını kullanmak gerekiyor. Gecikmesi çok yüksek olan yansıları kullananlar zaten göz göre göre kendilerine eziyet ediyorlar. Çin sitelerine bile doğru dürüst giremezken, büyük boyutlu dosyaları indirmeye çalışmak kanser olmakla eş değer. Çok uzak olan sunuculardan uzak durmak lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şuan Distrowatch'ta Ubuntu 1. sırada. Ubuntu + Editions diye geçiyor. Normalde 3 veya 4. sıradaydı. Ne olduda pat diye 1. sırada?

@ Şimdi farkettim Xubuntu, Kubuntu, Lubuntu vs listede yok. Sanırım Ortak olarak Ubuntu Editions olarak geçecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Savunmadım Çıkar Göster -- 1 Nisan 2018; 19:8:36 >
  • Dediğiniz gibi olabilir. Ancak yine değiştirmişler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Lawrence

Şuan Distrowatch'ta Ubuntu 1. sırada. Ubuntu + Editions diye geçiyor. Normalde 3 veya 4. sıradaydı. Ne olduda pat diye 1. sırada?

@ Şimdi farkettim Xubuntu, Kubuntu, Lubuntu vs listede yok. Sanırım Ortak olarak Ubuntu Editions olarak geçecek.

Hemen üstteki yıl sekmesinden tarihe bir göz atın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba

konu biraz farklı da olsa bir sorum olacak

manjaro 18 versiyon için alpha 1 yayınlamış. youtube de var paylaşımlar da...
    sitesinde bu konuda bir news göremedim
    ing forum daki topiclere baktım bu alpha1 için bir topic de bulamadım

şimdi bir versiyon var ama o versiyonda neler var kimse bişi anlatmıyor. youtube video larında yine millet menülerde gezip bazen 1-2 program çalıştırarak bişiler gösteriyor ama ne gösterdikleri de belli değil.. evet bazı programcıkların serileri değişmiş ama asıl değişen nedir ?

versiyon atlamak için genel bir yapıda farklılık olması gerek
    örnek olması için... disk boyutu daha önceden 2tb iken yenisinde 8tb dır ve bunu direk kernel update i ile yapamadıkları için tüm genel kurulum dosyalarını değiştirmek isterler. aynı mantık ram içinde denebilir. swap yapısını partition dan file a çevirmek de denebilir. sonuçda baya bişiler değişiyor. ve update ile değil direk disk yapısını değiştirmek gerekir... gibi örnekler

32 bitden 64 bit e geçiş bambaşka bir versiyon mantığı oluşturur

şimdi bu 18 için neler yeni ?

konu hakkında bilgi paylaşabilecek varmı ?

sonuçda arch ve serilerini takib eden biri olarak merak ettim

• Manjaro, ara sıra kararsızlaşabiliyor. Ondan dolayı Debian kullanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C8EB4BF65

Manjaro, ara sıra kararsızlaşabiliyor. Ondan dolayı Debian kullanıyorum.
    Manjaro denemenin 2. günündeyim daha önce 1 ay Arch kullanmıştım... şimdi de bunu kullanacağım Manjaro yu merak etme sebebim arch dan daha stabil olma iddiasıdır. Ayrıca bu dağıtım Arch Linuxdan sistem işleyiş şekli ve daha birçok yönden çok farklıdır yani bu dağıtımı Arch linux şeklinde değerlendirmeyin çünkü Arch değil bunu kurarak Arch linux kullanmış olmazsınız

Kısacası uzun zamandır denemek istediğim dağıtımdı.. benim manjaro ile ilgili izlenimlerim kararlılık konusunda ister inan ister inanma, Debian'dan daha stabil olduğu. Tabii 2 gün kullanarak net konuşamam ama Debian buster'ın 24 saat içinde verdiği düzenli sorunlar şimdilik bunda yok.. Debian Buster'ı uzun süre kullandım kararlılığı iğrenç ötesi.. Yani Debian 9 daki olay onda yok şu an için debian stable dan stabilite beklemeyin

Senin yazdığın tarih eski ama şu an debian buster da çok fazla sorun var. Çökmeler, sistemin diğer dağıtımlara göre yavaş olması, abuk sabuk hatalar falan.. Senin sisteminde sorun vardır deme çünkü sistemim tam 8 yıllık ve lga 1155 tabanlı ayrıca ekran kartım nvidia işlemcim i3 internet bağlantım bile ethernet... Kısacası her türlü Uniximsi Hackintosh dahil çalışsın diye toplanmış bilgisayar. FreeBSD bu bilgisayarı tam anlamıyla destekliyor.. Yani böylesine standart ve eski bir bilgisayarda bile stabil çalışmayan Debian stable yürüsün gitsin diyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seytan 666 -- 22 Aralık 2019; 9:51:16 >

• Biraz geç cevap oldu. Bu cevabı yazdığım zamanda, Debian Buster'da şu anlık bir sorun görünmüyor.

Evet, haklısınız. Debian Buster'in kararlı olarak yayınlandığında ben de kurmuştum ve birçok sorunu vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C8EB4BF65 -- 2 Mayıs 2020; 7:45:5 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.