Şimdi Ara

MANİSA 1. PİYADE EĞİTİM TUGAYI (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
365
Cevap
2
Favori
320.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tertipler 1'inci P. Eğt. Tug. K.lığı mersinden geliyorum.335 kd
  • quote:

Orijinalden alıntı: javi

HAYIRLI OLSUN CÜMLEMİZE. SAAT 12 DE İSTANBULDAN KAMİL KOÇ İLE GİDİYORUM .

Devrem bende kamil koçtan gidiyorum Çarşamba gece 23 te
  • Beyler gece 23 cok erken degıl mı ya?
  • vanhelcing bursadan gidiyorum yarın bileti alacam kamil koçla giderim ya sabaha karşı ya da istanbul otobusu ile giderim yani gece.
  • Bursa Kamil Koç 8.00 Manisa yolcusu kalmasın...
  • beyler samsundan 1. piyade eğitim tugay komutanlığı topçu 335.kd haberleşsek fena olmaz yarın gece 11de gidiyorum akşama ancak teslim olurum heralde
  • arkadaşlar bnde yarın manisa yolcusuyum kısa dönem.

herkese hayırlı tezkereler şimdiden.

varmı başka kısa dönem?

pm den yada başka biyerden hbrleşelim
  • Bende telefon ile öğrendim Manisa !.Piyade eğitim tugayı söylendi. tabi detayını bilmiyorum. 15 ekimde teslim olmam gerekiyormuş. 1984 doğumluyum. bu sene 90 larmı gidiyo bilmiyorum. şimdiden organize olunup gidilirse orda tanıdık birileri olur acemilikte biraz rahat olur. İstanbuldan özellikle gidecek olan varsa bu tarihte haberleşelim
  • AkrepKral34 bende 15 ekimde orda olmam lazim.85 dogumluyum. Tekirdagdan gidecem. MSN: ozgurengin82@hotmail.com
  • beyler,

Manisada 325 kd. olarak askerlik yaptım. Orada eğitim cavusu olarak kaldım.

Cidden cehennem gibi bir yer. Benden sonra kac tane arkadasım askerlik yaptıysa hiçbiri bizim orada yaptıklarımızı yapmamışlardı.

Resmen cehennem gibi batıkışla. Eninde sonunda geçiyor. Ben 5 ayda 10 kilo vermiştim.

Uzman cavus ve astsubaylar cay içerken siz ( egitim cavusları ) egitim yaptırırsınız acemilere.

Yürüyüş yapmaktan tabanlarınız patlar. Soguktan kulaklarınız su toplar. Yemekleri rezalettir. Kahvaltı yine bir nebze iyidir.

Sakın ama sakın hastalanmayın, revirdekiler insan değiller. Kesinlikle kendiniz bir şekilde ilaç sokun.

Manisa'da askerlik yapan kaç kişi gördüysem hepsi bin pişmandı.

2008 Aralık'ta gittim 2009 Mayıs'ta döndüm. Şimdi tugay komutanı vs. değişmiş sanırım rahat mı bilemiyorum ama bizim dönemde cidden cehennemdi.

Banyo haftada 1 kere 5 dk dir. 1. tabur'da tesisler ( kogus yemekhane vs ) daha düzenlidir. 2. tabur daha kötüdür tesis olarak. Ama sonucta 2 si de kötü

egitim olarak.

Bu arada askerde torpil dönmüyor diyenlere şunu anlatmak istiyorum;

Acemilerin nereye düştüklerini açıklayan listeler bölüğe gelince astsubaylar listeleri alır ve tüm askerleri toplayıp sırayla okurlardı.

Bu listeler daha gelmeden düşeceği yeri bana muhabbet ederken söyleyen mangamda ki acemi askerlerin hepsi dedikleri yerlere düştüler.

O dağıtımlar nasıl yapılıyor bilmiyorum ama torpil yok lafı dünyanın en büyük yalanı. Ben askerde ki kadar cok torpil dönen bir yer görmedim.

Neyse sonuç olarak bitti askerlik, sizin ki de bitecek zor olsa da .

Ama en kötüsü de tüm bunları gördükten sonra bu ülkede bazı seylere de inancınız bitecek.

• Kardeşlerim ben asker annesiyim size birşey soracağım acemi birliğinde hafta sonu ziyarete gelinebilirmi bana acil cevap yazarsanız memnun olurum.Oğlumu dün manisa batıkışlaya uğurladım bugün görüştüğümde ise batıkışlada kaldığını söyledi hafta sonu gitsem görüştürürlermi bu konuda bilginiz var mı? teşekkürler.
  • @dmemur;

haftasonları ziyaretci olarak gidebilirsiniz. Cumartesi ve Pazar günleri hatta isterseniz 2 gün de gidebilirsiniz. Erken giderseniz yer bulmanız daha raahat olur. Yiyecek içecek sokmuyorlar ama biraz gizleyerek sokabilirsiniz ufak tefek seyler.
  • arkadslar manısa merkezde oturuyorum bende 337 olarak gıdecem eger bır ıstegınız varsa sıze seve seve yardımcı olabılrıım manısada saygılar
  • Merhaba kardes, ben 337. KD, bugun Manisada yemin ettik. Usta birligim Kibris 28. Mkz. Piyade Tum. 28. Piyade Alayi 1. Tabur 2. Boluk. Sen herhalde coktan bitirdin geldin. Bana bu bolukle ilgili ya da genel olarak ortamla ilgili bilgi verirsen cok sevinirim.
    selam
    quote:

Orijinalden alıntı: Beetleguese

bugun evdeyim arkadaşlar manisadan kurtulduğuma çok seviniyorum, 3. bölükteydim ben, kıbris 28.mekanize tumeni 28. piyade alayına gidiyorum inşallah iyi biyerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: viyanayera

Merhaba kardes, ben 337. KD, bugun Manisada yemin ettik. Usta birligim Kibris 28. Mkz. Piyade Tum. 28. Piyade Alayi 1. Tabur 2. Boluk. Sen herhalde coktan bitirdin geldin. Bana bu bolukle ilgili ya da genel olarak ortamla ilgili bilgi verirsen cok sevinirim.
    selam
    quote:

Orijinalden alıntı: Beetleguese

bugun evdeyim arkadaşlar manisadan kurtulduğuma çok seviniyorum, 3. bölükteydim ben, kıbris 28.mekanize tumeni 28. piyade alayına gidiyorum inşallah iyi biyerdir.

aynı duygu ve dusuncelere sahıbım tertip...saat 8te bıle kalkmak 4te kalmak daha bı haz veriyor insana valla...kardes bende 3.bölükteyim hangi takımdasın..?

• Merhaba arkadaşlar yemini dün ettik evci iznine çıktık çok şükür ama şu 20 gün sanki 1 yıl gibi geçti benim için.

5. bölük 3. takımdayım ben usta birliği 28. mekanize piyade tümeni 230. piyade alayı Kıbrıs. Var mı benim bölükten kimse buralarda? Veya aynı yere düşenler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mulholland dr.

Merhaba arkadaşlar yemini dün ettik evci iznine çıktık çok şükür ama şu 20 gün sanki 1 yıl gibi geçti benim için.

5. bölük 3. takımdayım ben usta birliği 28. mekanize piyade tümeni 230. piyade alayı Kıbrıs. Var mı benim bölükten kimse buralarda? Veya aynı yere düşenler?

dostum ben 4.bölükteydim
    benimde 230.alay..1.tabur
  • ben 5.bölükteydim kıbrıs 39.mekanize ye düştüm.. Allah kimseyi manisa cehennemine düşürmesin abi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: VeNoM

ben 5.bölükteydim kıbrıs 39.mekanize ye düştüm.. Allah kimseyi manisa cehennemine düşürmesin abi..

milletin moralini bozmayın.ne eksiğin vardı 5. bölükte? 1 kere barfix çektirdilermi? 1 kere mekik çektinmi 1 kere halata tırmandınmı? 1 kere 3000metre koştunmu?hiç birisini yapmadık.çokta rahat geçti askerliğimiz.

not:bende 5. bölükteydim.3 takımda.

millete yanlış bilgi vermeyelim
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.