Şimdi Ara

Makyajlı passat alınır mı? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
188
Cevap
1
Favori
8.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iki araca da o kadar para verilmez ne çakma aslan pejoya ne de elegance passata, en güzeli orta paket hem fiyatı uygun hem donanımları yeterli. ama pejonun orta paketi beş para etmezken passatın orta paketi çok daha iyi. bu bile passatın 508 den daha iyi olduğunu gösterir.
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    Seninle aynı fikirde olabileceğime hiç ihtimal vermezdim ama katılıyorum garip bir şekilde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2016 yılından beri B8 tdi i 146 bin km kullanma imkanım oldu. Suresi dolduğundan Şubat ayında b8.5 ile değişti. 1.5 tsi act business geldi. 7 bin km oldu. Berbat bir performansı var. Tdi dan geçtiğim için olduğunu düşünmüştüm ilk zamanlar. Hâlâ alışamadım. Araçta problem olabilir mi? Sanki performansı her gün aynı değil. Araç sürekli vites değiştiriyor. Güya 250 tork var ama tdi la karşılaştırdığımda berbat. Sanki 1.5 150 hp motorla dsg uyumu tam olmamış
    Selamlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilgazi İ kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğiniz olay mümkün değil 1.5 tsi, 1.6 tdi a göre çok daha iyi verilere sahip.Ya siz psikolojik olarak araca alışamadınız ya da araçta ciddi bir teknik problem var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilgazi

2016 yılından beri B8 tdi i 146 bin km kullanma imkanım oldu. Suresi dolduğundan Şubat ayında b8.5 ile değişti. 1.5 tsi act business geldi. 7 bin km oldu. Berbat bir performansı var. Tdi dan geçtiğim için olduğunu düşünmüştüm ilk zamanlar. Hâlâ alışamadım. Araçta problem olabilir mi? Sanki performansı her gün aynı değil. Araç sürekli vites değiştiriyor. Güya 250 tork var ama tdi la karşılaştırdığımda berbat. Sanki 1.5 150 hp motorla dsg uyumu tam olmamış
    Selamlar
    2.0 tdi dan geçtiyseniz 1.5 tsi yetersiz gelebilir ama 1.6tdi dan geçtiyseniz 1.5 ile kıyaslanamaz, 1.5tsi 1.6tdi dan çok daha performanslı

2020 model 1.5 business passat sahibiyim,

sürekli vites değiştirmeden tam olarak ne demek istediniz ? benim araçta vites geçişlerinde vites değişimlerinde sorun yok.

Benim en şikayetçi olduğum nokta gaz tepkisi, gaz pedalına biraz basıyorum tepki yok, biraz daha basıyorum tepki vereyim mi vermeyeyim mi diye düşünüyor, biraz daha basınca bu sefer aniden tepki veriyor.

Gaz pedalında bir ayar bozukluğu var gibi,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efe_yakub -- 15 Haziran 2020; 11:22:54 >

• Ilk gelen parti 508-Passat-SuperB alanlar son 10ayın en kârlı işine bilmeden imza attılar

Fiyatlar nerelere gelmiş.Tabi araba varsa bu fiyata bayide

• quote:

Orijinalden alıntı: AsiretinMarjinalCocugu

Ilk gelen parti 508-Passat-SuperB alanlar son 10ayın en kârlı işine bilmeden imza attılar

Fiyatlar nerelere gelmiş.Tabi araba varsa bu fiyata bayide
    Ben 2020 şubatta cam tavanlı 1.5tsi business passatı yetkili bayiden 230 a aldım,

4 ay geçti aradan şuan araç yok diyorlar, ilanlarda benim araçla aynı aylarda alınan aynı km deki araçlara 275-280 yazılmış,

sıfırlar için 300 yazanlar var,
  • quote:

Orijinalden alıntı: efe_yakub

Ben 2020 şubatta cam tavanlı 1.5tsi business passatı yetkili bayiden 230 a aldım,

4 ay geçti aradan şuan araç yok diyorlar, ilanlarda benim araçla aynı aylarda alınan aynı km deki araçlara 275-280 yazılmış,

sıfırlar için 300 yazanlar var,

Alıntıları Göster
    Peugeot 508 de ilk geldiğinde 210 kağıtta herkes çok bu fiyat alınmaz diyordu şimdi 280bin olmuş

Keza Superb 150-160bindi şimdi Allah bilir ne kadar olmuştur

• quote:

Peugeot 508 de ilk geldiğinde 210 kağıtta herkes çok bu fiyat alınmaz diyordu şimdi 280bin olmuş

Keza Superb 150-160bindi şimdi Allah bilir ne kadar olmuştur

Alıntıları Göster
    seneye bu vakit bu yazılanlara bakıp geçen sene 280e şu arabayı keşke alsaydık denilecek, her sene öyle oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: efe_yakub

seneye bu vakit bu yazılanlara bakıp geçen sene 280e şu arabayı keşke alsaydık denilecek, her sene öyle oluyor.

Alıntıları Göster
    Ben şahsen bundan birkaç sene önce 170-180 0km E180 almadım diye her aklıma geldiğinde üzülüyorum

Bi daha böyle bir fırsat imkanı yok gelmez gelemez

• quote:

Ben şahsen bundan birkaç sene önce 170-180 0km E180 almadım diye her aklıma geldiğinde üzülüyorum

Bi daha böyle bir fırsat imkanı yok gelmez gelemez

Alıntıları Göster

Yukardada yazdığım gibi seneye yine aynısını diyeceğiz.

hatta seneyi bırakın belki bu yıl sonuna varmadan diyeceğiz.

Ben 2020 şubatta aracı alırken cam tavandan dolayı bir üst vergi dilimine giriyordu ve bu yüzden 25.000 fazla vermek zorunda kaldım. Cam tavansız istedim ama yoktu, nisan mayıs gibi gelir ama fiyat garantisi vermem dedi, sonra korona çıktı ortalık karıştı. Şimdi iyiki almışım diyorum, bu aylara kalsam değil cam tavanlı, cam tavansız aracı bile alamazdım.

2020 şubatta değil 2019 ekim gibi araç alma durumu olsaydı 260.000e elegance paket passat alabiliyordum. 4 ay farkla 230.000e business paket alabildim ve aldığım gün için elegance passata 310.000 fiyat verdiler.

• efe_yakub E kullanıcısına yanıt
    Siz sorunu daha güzel tariflemissiniz, bu esnada hangi viteste olduğuna bakın. Aslında aynı sorundan bahsediyoruz.
    Selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: blacklotus01

Bana da öyle geliyo şu an araç eksiğimiz var binmek için alacağız ancak 2016-2017 modellerine 250-260 bin vermektense makyajlı kasa almak daha mantıklı geldi.
    Zevke göre degisir tabi ama makyaj adi altinda b8 passati rezil etmisler bence.. Konsoldaki saati söküp passat yazmalari bile ayri bi rezillik.. B8.5 alacagima daha uyguna b8 alırım farları vs olsun makyajlidan daha guzel duruyo.. Hemde cepte para kalmis olur..

• quote:

Orijinalden alıntı: y.e.c.

Zevke göre degisir tabi ama makyaj adi altinda b8 passati rezil etmisler bence.. Konsoldaki saati söküp passat yazmalari bile ayri bi rezillik.. B8.5 alacagima daha uyguna b8 alırım farları vs olsun makyajlidan daha guzel duruyo.. Hemde cepte para kalmis olur..

Alıntıları Göster
    Tekrar b8 aldık zaten hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacklotus01

Hocam dediğiniz olay mümkün değil 1.5 tsi, 1.6 tdi a göre çok daha iyi verilere sahip.Ya siz psikolojik olarak araca alışamadınız ya da araçta ciddi bir teknik problem var.
    Teknik bir problem olabilir dediğiniz gibi. Ben de onu anlamaya çalışyorum. Ilk fırsatta başka bir aracı alıp kullanacağım. Günü gününe uymuyor, asıl sorun bu, bazan harika tepkiler veriyor, bazan da gaza bastıktan 2-3 sn sonra 2-3 vites birden düşürüp fırlıyor. Lineer değil açıkçası. Kiralama firmasına ileteceğim ancak ne diyeceğimi bile bilmiyorum. Gerçek olan şu ki araç b8 1.6 dizele göre inanılmaz konforsuz bu sebeple. Eski aracı arıyorum.
    Selamlar

• Arkadaşın eniştesi Aralık ayında 280’e 1.5 elegance aldı kapalı garajına koydu, kilometresi daha 1000 bile olmadı. Arabaya bu hafta 350 teklif ettiler.

Bu arada ingilterede durum cok daha ciddi anlaşılan.
    Bahsedilen problem benim yaşadığımla tamamen aynı
    Çözüm üretildiğinde bilgi lutfen. Araç kiralık olduğundan satalım kurtulalım da olmuyor.

https://www.honestjohn.co.uk/news/owning-1/2019-01/volkswagen-acknowledges-problem-with-15-tsi-evo-engine/

• quote:

Orijinalden alıntı: ilgazi

Teknik bir problem olabilir dediğiniz gibi. Ben de onu anlamaya çalışyorum. Ilk fırsatta başka bir aracı alıp kullanacağım. Günü gününe uymuyor, asıl sorun bu, bazan harika tepkiler veriyor, bazan da gaza bastıktan 2-3 sn sonra 2-3 vites birden düşürüp fırlıyor. Lineer değil açıkçası. Kiralama firmasına ileteceğim ancak ne diyeceğimi bile bilmiyorum. Gerçek olan şu ki araç b8 1.6 dizele göre inanılmaz konforsuz bu sebeple. Eski aracı arıyorum.
    Selamlar

Alıntıları Göster
    Ustad, aracınızı görmedim net bir şey diyemem fakat

gaza sert bastığınızda 2 vites birden düşürüp fırlaması normal, çünkü dip gaz yada diğer adıyla kick-down yapıyorsunuz.

bu her otomatik arabada böyledir. 7.vitesde 1.500 devirde giderken dip gaz yaparsanız araba 5.vitese geçer. yada 5.viteste gidiyorsunuz dip gaz yaptınız araba 3.vitese geçer.

D konumunda 7. vites gidiyorsanız S ye alınca vites S6 olur, hemen bir vites düşürüp devri yükseltir ani hızlanmalara daha iyi tepki vermek için.

Ayrıca verdiğiniz sitede manuel vitesli 1.5 motorlarda soğuk havalardaki sorundan bahsetmiş,

Aracı ne zamandır kullanıyorsunuz, ben 2.500 km dir kullanıyorum. ilk zamanlar gaz pedalına alışmak çok zor oldu. ayağım uzun yıllardır bmw nin pedalına alışık olduğu için ilk zamanlar tuhaf geldi çok, gaza basıyorum gitmiyor, az basıyorum gideyim mi diyor biraz daha basınca bu sefer aniden hızlanıyordu, şimdi alıştım ilk zamanlarki gibi sorun yaşamıyorum ama tabikide bir f30 320 gibi tepkili bir araç değil.

Passatta gaz pedalı uzun, atıyorum gaz pedalına sonuna kadar bastığımda 10cm ileri gidiyorsa bmw de bu 6cm di. Örnek için söyledim, cetvelle ölçmüşlüğüm yok ama passatın aralığı çok uzun. bmw kısa olunca hafif gaza dokununca tepki veriyor, passata bu yok aralık uzun biraz fazla basmak lazım ama alışınca sorun yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efe_yakub -- 18 Haziran 2020; 8:42:30 >

Eyvallah.
    Çoğunlukla manüel araçlar için şikayet yazılsa da sorunun dsg de de var olduğunu ancak bunu dsg nin gizledigini de yazmışlar. Ben mesajların çoğunu okudum. Burdaki olayın aynisi benim aracımda da var. Asıl mesle performansın her gün değişmesi. Bu iş vw in başını çok agirtabilir. Araç kiralık olmasa kesin iade etmenin yolunu arardım. Servis baktı sorun yok dedi.
    Selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: onder46

2018 c200d alırım

2017 520i olur.

2016/2017 E180 çok güzel olur.

A3 dahi Passat ın bu kasasından daha rafine bir araç.
    2018 panamerada alınabilir bence

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.