Şimdi Ara

MAKSİMUM 1000 CC KLUBÜ (201. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.072
Cevap
30
Favori
227.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 199200201202203
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kadirt

Merhaba arkadaşlar. Ben Corsa 1.0 almayı düşünüyorum. Size bir kaç sorum olacaktı. İnternetten gördüğüm kadarıyla Eco Club modellerin yere daha yakın olduğu ve tümsekte yere sürtmek ve kaldırımlara sürtme sıkıntısı varmış. 2002,2003,2004 modellerin hepsi aynı yapıda mi yerden yükseklik ve diğer açılardan. Ben İstanbul da yaşıyorum. Yokuş çok fazla buralarda. Bir sıkıntı olur mu. Bir de acemiyim. Geri kaydırma sorun olur mu? Selamlar.
    Yere sürtme normal yol koşullarında olmaz. Acemi olduğunuz için geri kaçırma sorun olabilir el freni kullanırsınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • otomobilci_x kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

• Uzun zaman aradan sonra merhaba abilerim kardeşlerim. İşe başladığımdan beri buraya çok nadir giriyorum.

Bu sabah Symbol ün 10.000 bakımını yaptırdım. ( 2011 Symbol 1.2 Cc 16 Valf 75 Hp - Benzinli. )

Bursa da Renault un özel servisinde yapılan işlemler;

1 - Motor yağı değişimi, Elf 5W - 40 RN710.

2 - Yağ filtresi değişimi.

3 - Hava filtresi değişimi.

4 - Polen filtresi değişimi.

5 - Arka fren ayarı - El freni ayarı.

6 - Kartel tapa contası değişimi.

7 - Temizleme spreyi.

8 - Mekanik işçiliği.

Hepsi toplam 400 Tl tuttu.

Sizce ücret nasıl, normal mi yoksa biraz fazla mı ?
  • Normal

• quote:

Orijinalden alıntı: 16_MJT_05

Uzun zaman aradan sonra merhaba abilerim kardeşlerim. İşe başladığımdan beri buraya çok nadir giriyorum.

Bu sabah Symbol ün 10.000 bakımını yaptırdım. ( 2011 Symbol 1.2 Cc 16 Valf 75 Hp - Benzinli. )

Bursa da Renault un özel servisinde yapılan işlemler;

1 - Motor yağı değişimi, Elf 5W - 40 RN710.

2 - Yağ filtresi değişimi.

3 - Hava filtresi değişimi.

4 - Polen filtresi değişimi.

5 - Arka fren ayarı - El freni ayarı.

6 - Kartel tapa contası değişimi.

7 - Temizleme spreyi.

8 - Mekanik işçiliği.

Hepsi toplam 400 Tl tuttu.

Sizce ücret nasıl, normal mi yoksa biraz fazla mı ?
    Normal hocam sıkıntı yok. Hayırlı olsun.

• Ne çok ucuz, ne çok pahalı. Gayet normal hocam piyasa şartlarına göre.
  • Herkesin geçmiş kurban bayramı mübarek olsun.
  • quote:

Herkesin geçmiş kurban bayramı mübarek olsun.
    Seninde

• Çok teşekkür ederim abi.
  • Bakım fiyatı hakkında değerli sözleriniz için çok teşekkür ederim.

Bu geçtiğimiz kurban bayramından 1 hafta önce Akdağmadeni ne gidip geldik.

Güzergah : Bursa - Eskişehir - Ankara - Kırıkkale - Yozgat - Akdağmadeni. ( Dönüşte aynı güzergah kullanıldı. )

Yakıt : 95 Oktan Benzin.

95 Oktan Benzin Fiyatı : 6.30 TL.

Bursa - Akdağmadeni - Bursa : 1432 Km. ( En az 50 Km si şehir içi. )

100 Km de Ortalama Yakıt Tüketimi : 5 Litre. || Depo Ölçümü 5.1 Litre' ye Yakın.

Lastik Basınçları : 37 Psi.

6.30 TL X 5 Litre = 31.5 TL 100 Km de. ( 31.5 Kuruş. ) || 6.30 TL X 5.1 Litre = 32.1 TL ( 32.1 Kuruş. )

Ortalama Hız : 70.5 Km / Hız. ( Şehirler Arası Yolda Aracı 95 Km / Hız - 105 Km / Hız Arasında Kullandım. )

Klima Durumu : Kapalı.

Toplam Tüketilen Yakıt 72 Litre. || 6.30 TL X 72 Litre = 453.6 TL. ( 1432 Km. )

Bursa'dan Yozgat'a Hareket Saati : 09 : 00 || Yozgat'a Varış Saati : 18 : 00. || Yozgat'dan Akdağmadeni'ne Hareket Saati : 07 : 30 || Akdağmadeni'ne Varış Saati : 09 : 00.

Akdağmadeni'nden Bursa'ya Hareket Saati : 10 : 30 || Bursa'ya Varış Saati : 01 : 00 ( Ankara' da Akrabamızı 2 Saatliğine Ziyaret Ettik. )

Mola Durumu : Bursa - Yozgat Arasında; 1 Defa Yemek Molası, 3 Defa İhtiyaç Molası. || Akdağmadeni - Bursa Arasında; 1 Defa Yemek Molası, 3 Defa İhtiyaç Molası.

Sürüş Stili : Yarı Agresif. ( Vitesleri 3000 Dd Civarında Değiştirdim Ama Bazen de 3500 Dd - 4000 Dd Arası Değiştirdim. )

Araçta ki Kişi Sayısı Ve Yük Durumu : 3 Kişi + Bagaj.

Sizce nasıl yakıt tüketimi ? Yazdıklarım çok karışık değil demi ?

• Bence tüketim normal yani ne az ne çok

• 16_MJT_05 1 kullanıcısına yanıt
    Yakıt tüketimi iyi de hocam lastik basınçları çok yüksek değil mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Bence tüketim normal yani ne az ne çok
    Teşekkür ederim abi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sönmeyen Arıza Lambası.

Yakıt tüketimi iyi de hocam lastik basınçları çok yüksek değil mi ?
    Teşekkür ederim hocam.

Arabanın normal yükte ki lastik hava basınçları : 32 Psi.

Arabanın yüklü halde ki lastik hava basınçları : 36 Psi.

Bana göre arabanın yüklü olduğunu düşünürsek lastik hava basınçları normal gibi. ( 3 Kişi + Bagaj. )

Zaman zaman lastik hava basınçlarını 36 Psi bazen 37 Psi bazen de 38 Psi olarak ayarlıyorum. ( Hava sıcaklığına Ve lastiklerin durumuna göre. ) Bugüne kadar lastik hava basınçlarını da en fazla 38 Psi olarak ayarlamışımdır ve çok şükür herhangi bir sorun da yaratmadı.

• quote:

Teşekkür ederim hocam.

Arabanın normal yükte ki lastik hava basınçları : 32 Psi.

Arabanın yüklü halde ki lastik hava basınçları : 36 Psi.

Bana göre arabanın yüklü olduğunu düşünürsek lastik hava basınçları normal gibi. ( 3 Kişi + Bagaj. )

Zaman zaman lastik hava basınçlarını 36 Psi bazen 37 Psi bazen de 38 Psi olarak ayarlıyorum. ( Hava sıcaklığına Ve lastiklerin durumuna göre. ) Bugüne kadar lastik hava basınçlarını da en fazla 38 Psi olarak ayarlamışımdır ve çok şükür herhangi bir sorun da yaratmadı.

Alıntıları Göster
    Rica ederim hocam. Yalnız bir tavsiye; araba varsın biraz fazla yaksın, lastik basınçlarını biraz düşürün bence. Alt takımı yorar. Lastik basıncı 33 civarı olursa darbelerin çoğunu yanak emer, alt takım rahatlar ve uzun ömürlü olur.

• Ned_Starkk hocam; sizi bu bölümü de bekleriz.
  • quote:

Ned_Starkk hocam; sizi bu bölümü de bekleriz.
    Bölüm iyiymiş otomobil genel kasıyor, herkes hakir görüyor:)

• quote:

Orijinalden alıntı: Sönmeyen Arıza Lambası.

Rica ederim hocam. Yalnız bir tavsiye; araba varsın biraz fazla yaksın, lastik basınçlarını biraz düşürün bence. Alt takımı yorar. Lastik basıncı 33 civarı olursa darbelerin çoğunu yanak emer, alt takım rahatlar ve uzun ömürlü olur.

Alıntıları Göster
    Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim hocam.

Bu yakıt tüketimi konusun da hassasımdır, bu son yıllar da daha çok hassas olmaya başladım.

Nedenleri; hem benzinin pahalı oluşu hem de önceki bazı arabalarımızın çok yakıt tüketmesi.

Şimdi ki arabamıza Lpg taktırmayı düşünmüştüm ama sonra vazgeçtim önceki arabalarımızın da sorun yarattığı için, sebepleri ise;

- Lpg, motor ömrünü kısaltıyor.

- Lpg ayarının tutmaması.

- Rolanti de stop etmesi.

- Yakıt ta pislik varmış gibi teklemesi.

- Ortada hiç bir şey yokken Lpg den Benzine geçmesi.

- Lpg, Benzine oranla % 20 den fazla yakması. ( Benim için Lpg Benzine oranla en fazla % 20 fazla yakması lazım. )

Yukarıda saydığım olumsuzlukları olduğu için Lpg den soğudum, artık kolay kolay Lpg taktırmam araçlarımıza.

Dedikleriniz çok doğru aslında hocam, aslında önceden bende lastik hava basınçlarını 36 Psi den yukarı ayarlamazdım hiç. ( Arabamız yüklü olsa bile. )

Kısacası hocam; arabamız az yakınca mutlu oluyorum, çok yakınca da mutsuz oluyorum moralim bozuluyor.

• 16_MJT_05 1 kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam. Lpg işine ben de bir türlü cesaret edemiyorum. Bakalım nereye kadar dayanabileceğiz.

• Kasto_37, Selçuklu-44, Titanichay hocalarım; sizleri bu konuda da görürsek çok seviniriz ?
  • 
Sayfa: önceki 199200201202203
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.