Şimdi Ara

Makine Mühdeki düşüş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• olabilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • millet bölüme çok zor diye gelmek istemiyor 1,

çoğu kişi öldü sanıyor (asla olmayacak bişey) 2,

CeNG aBi ceNG aBi diyenler 3,

yani devam eder ama asla inşaat gibi bi duruma gelmez. 3-4 seneye dengelenir, odtü 10k civarından alacak bi durumda olur.

• odtü seneye 10k civarına düşecek mi merak ediyorum cidden. bu sene 5'den 7.5'a geriledi. bence şuan en büyük etken ceng abi ceng'ciler.

• seneye düşmez 2-3 seneyi bulur. bu sene odtü makina 7.5 itü makina 16k diye oraları yazan çok olur tutar zaten diye, o yüzden yükselir biraz daha bu sene. yani 7.5 tan 7ye falan çıkar.

• CENG ağbi CENG ya Mak. Müh ne ağbi yağni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TROHNET -- 24 Kasım 2020; 13:56:50 >
  •  

• Keşke ceng furyasından sadece me etkilense. Benim bildiğim tüm mühendisilikler etkilenmiş. Öyle ki bir ekol olan bilkent ee bile gerilemiş.

• boğaziçi makina + 3 yıl mckinsey + harvard mba = uluslararası büyük bir şirkette C level yönetici  

• MaviolanYedigün kullanıcısına yanıt
    CeNg MoRuQ. ÖnEmLi OlAn KeNdİnİ gElİşTirMek

• aynen öyle, şu an müthiş bir f/p durumu var itü ve odtü makinede. o sıralamalara ekol bir bölüm/okul kombinasyonunda okuyabileceklerini gören insanlar yazar ve dediğin bir miktar yükselir.

• Makine mühendisliği okumak bence her yiğidin harcı değil. En zor bölüm olduğunu düşünüyorum.

• suicidalMert kullanıcısına yanıt

yani diğer bölümlere göre zor olabilir ancak ben en zor mkm lerden birinde (ytü) okuyarak söyleyebilirim ki bölüm aslında çok zor değil. sadece bizdeki öğrenciler genel olarak YaW aBi BuNLaRa nE GeReK VaR diye takıldığı için kalıyor sonra ZoR aĞBi yAĞĞ diye geçiniyor etrafta. bana kalırsa zaten lisans seviyesinde gerçekten zor denilecek bi bölüm yok. ha yüksek lisans/doktora için diyorsanız, mkm hayatınızı karartır.

• Benim çok yakın tanıdığım en iyi teknik okulların birinde makine okuyor adam lisenin başından beri ben makine müh olucam diyerek ortalıkta dolaşıyordu. Boş bir çocuk değildi derece yapmıştı üni sınavında. Üniversitede tercihlerinde hepsini makine yaptı. Yani bildiğin aşıktı adam bölüme ama sürekli zorluğundan bahsederdi. Deli gibi zorlanıyorum diyordu ama beceriyordu. Gülü seven dikenine katlanır gibi. Bende anladım o çocuktan makinenin ne kadar zor bir bölüm olduğunu. Hocam makine okuyanlara gerçekten çok saygım var size çok zor gelmiyor olabilir ama biraz derslerine baktığımda ve çevremde iyi okullarda okuyanlara baktığımda ne kadar zor bir mühendislik alanı olduğunu anladım.

• itü makine neden ing. değil ab

• suicidalMert kullanıcısına yanıt

ben de bunlardandım zaten, tek tercihti makina :) bölüm diğer bölümlere kıyasla gerçekten zor ona lafım yok, günde en az 5-6 saat ders hariç çalışıyoruz şu an. ama dediğimiz gibi hele ki 3.sınıftan itibaren seçmeli derslerin başladığı dönemlerde gerçekten zevkli oluyor artık. 2. sınıfta bölüm dersleri gene iyiydi güzeldi ama 3. ve 4. sınıflar daha güzel geçecek gibi.

• Endüstri müh makineye göre zorluğu nasıl ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.