Şimdi Ara

Maketçilik (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.629
Cevap
35
Favori
72.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merakla bekliyorum yapmak istediğim ama cesaret edemediğim bir maket apachie.
  • Dün akşam bitirdim.. amacım bir kaç günde yavaş yavaş yapmaktı ama bir işe başladım mı bitirmeden rahat edemiyorum.. işten geldikten sonra 5 saat kadar uğraştım, akşam 11:30 gibi bitti..

maketin çok küçük (baştan kuyruğa 10 cm) olması işleri dahada zorlaştırdı, ufacık ayrıntılar arasında motaj, decal yapıştırmak zorluyor.. gerçekten sabır işi.. bir kaç parça decalleri yapıştırırken koptu, kimi yamuldu..tekrar yapıştırdım.. yapıştırıcıyı ne kadar az kullansamda parçalar çok küçük olduğu için hep fazla geldi, o yüzden kurumasıda zaman aldı.. decaller tam baş belasıydı zaten..

henüz resimleri çekmedim, akşam ampul ışığında flaşla çekmek istemiyorum, en iyi ve net görüntüyü, doğru renkleri gün ışığında alıyorum çünkü..

gerçektende bu işi sevmeyen bir insan hayatta bu kadar sabır gösteremez, bu kadar zahmete girmez..

insana kafasına koyduğu şeye ulaşmak için sabretmesini ve dikkatle uğraşması gerektiğini öğretiyor ki bu parayla satın alınabilecek birşey değil

•  Maketçilik

Maketçilik

Maketçilik

Maketçilik

Maketçilik

• Genellikle savaş makinelerinin yer aldığı bir konu olmuş, bende konuyu biraz başka yöne çekeyim

Bursa'da proje ile sıfırdan gemi maketleri yapan bir arkadaşım beni kırmadı ve benim için tamamı el yapımı bir dorse imal etti. Çekici ve içindeki araba 1/18 diecast modeldir.

Maketçilik

Maketçilik

Maketçilik

Maketçilik

Maketçilik

Maketçilik

Maketçilik

Maketçilik

Maketçilik

Maketçilik

Yaptığı maketlerine kendi web sayfasından ulaşabilirsiniz.www.bursamaketgemi.com

• @WolF-EyE

gerçekten çok güzel duruyor, elinize sağlık. bu işi ne kadar iyi yaptığınızı bu maketle bir kez daha kanıtladınız, dediğiniz aksiliklere karşın aşırı dikkatle bakılmadığı sürece mükemmel gözüküyor. ellerinze sağlık, helal olsun valla

@RoMM3L

aynen gerçek tır gibi olmuş, aşırı gerçekçi duruyor. arkadaşınızın elinize sağlık iyi iş çıkarmış
  • Çok teşekkür ederim dostum, eksik olma senden de yeni çalışmalar bekliyorum
  • bu aralar sınavlar filan var vakit bulamıyorum. bir tane jaguar üzerinde çalışıyordum, kamuflaj deseniyle boyayacağım. sonra f-15 eagleım var ve en sonada bell uhr 1-d sar helikopter maketim var. haziran sonuna kadar hepsini bitirmeyi planlıyorum. bakalım yapabilecekmiyim
  • sınavlar önemli tabi, Allah zihin açıklığı versin
  • @Fatih.61

Teşekkür ederim. Gerçektende beklediğimizden çok daha iyi oldu bu dorse. İşin güzel tarafı el becerisi ve atölye olduğu için her türlü imalatı yapabiliyorlar. Sitedeki yaptıkları gemileri incelemenizi, Bursa'da ikamet ediyorsanız tanışıp atölyede duran gemileri gözlerinizle görmenizi tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoMM3L -- 23 Mayıs 2013; 8:28:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Modellerin hepsi birbirinden güzel olmuş, bende başlayacağım yakında statik modellere burdan paylaşırım inşallah. Gerekli malzemeleri ayarlamaya çalışıyorum şuan.
  • Çok iyi işler var
  • Revell Hermann Marwede 1:24

Çok detaylı olduğu için oldukça sabır ve ince işçilik isteyen bir maket

Maketçilik

Maketçilik

Maketçilik

Maketçilik

• Arkadaşlar bende alacağım bunlardan bir tane . 2. Dünya Savaşı uçak ve tanklarını seviyorum. B-17 favorim ama D&R' da yok ve yapımı da zor zaten

Nasıl yapılacağı filan kutunun içinde anlatılıyor değil mi ? Boyalar hakkında filan bilgim yok hiç.

Şunlardan biri olabilir diye düşünüyorum.

http://www.dr.com.tr/Hobi-Oyuncak/Revell-Spitfire-Mk-V-B-Planes-1-72-Olcek-04164//Maketler/Ucak-Maketleri/urunno=0000000137257

http://www.dr.com.tr/Hobi-Oyuncak/Revell-Messerschmitt-Bf-109-G-10-Planes-1-72-Olcek-04160//Maketler/Ucak-Maketleri/urunno=0000000114637

Bu Stuka'da var ama 3. seviye

http://www.dr.com.tr/Hobi-Oyuncak/Revel-Maket-Junkers-Ju-87-G-D-Tank-Buster-04692-1-72//Maketler/Ucak-Maketleri/urunno=0000000352973

• RockSharp kullanıcısına yanıt
    kutunun içinde herşeyi anlatmaz.. bu konuyu ilk sayfadan itibaren oku, bir çok soruna cevap bulacaksın
  • Aman Allah'ım o nasıl bir gemi tek kelimeyle mükemmel olmuş, ellerinize sağlık gözüme çarpan tek şet kıç tarafındaki mavi boya biraz taşmış ama ona rağmen mükemmel bir görüntü
  • Fatih.61 kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim dostum haklısın boya taştı biraz orda.. tavsiye edeceğim bir maket, salonunuzda veya odanızda sergilemek için çok güzel bir model
  • sergilemesi cidden çok güzel olur ama yapması çok zor. şahsen ben böyle bir şeye kalkışamam
  • Fatih.61 kullanıcısına yanıt
    tabi biraz zorluyor.. ama birkaç ufak maket daha yapıp elini alıştırdıktan sonra yapabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WolF-EyE -- 11 Haziran 2013; 16:53:12 >
  • zaman ayırabilsem belki yaparım ama öyle pek fazla zaman ayıramıyorum maalesef. hala daha inşaa halinde olan 2 maketim var 1 tanede kutusundan çıkmamış helikopterim aslında otursam bir akşamda bititririmde uğraşamıyorum işte
  • Gemi maketimden sonra uzun bir süre ara vericektim ama geçen cumartesi doğum günümdü ve hediye olarak ne istediğimi sorduklarında maket dedim tabiki neyse 1/24 ölçek Ferrari F430 Spider aldım

4 gün uğraştırdı beni

bu maketten sonra artık 1-2 ay ara vereceğim

sizden bişeyler görelim birazda

Maketçilik

Maketçilik

Maketçilik

Maketçilik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WolF-EyE -- 13 Haziran 2013; 8:51:56 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.