Şimdi Ara

Maketçilik (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.629
Cevap
35
Favori
72.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: baron15

bende bir ara origamiyle baya ilgilenmiştim uçaklar falan yapıyordum.ama maket yapmak daha zor sanki

Yok zor değil okadar Ben daha üstde görünen maketimi yaptığım 3. seviye okadar zor değildi talimat kağıdına göre yaparsanız hem zevkli hem kolay biraz uğraştırıcı tabi maket bıçağıyla küçük parçaları kesmek küçük parçaları yapıştırmak boyamak hem el yatkınlığı gibi zorlukları var... hem el yatkınlığı hem sabır ve beceri gereken zevkli bir hobi Tavsiye ederim. ''Sabır derken ( 500 parça puzzle denemiştim birkeresinde yapamadan kutusuna koymuştum okadar sabır değil)''

D&R gibi maket satan mağazadan beğendiğin maket setini alabilirsin 40 TL gibi bir fiyata Boyası,fırçası,yapıştırıcısı, içinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kıyamet Senfonisi

quote:

Orijinalden alıntı: baron15

bende bir ara origamiyle baya ilgilenmiştim uçaklar falan yapıyordum.ama maket yapmak daha zor sanki

Yok zor değil okadar Ben daha üstde görünen maketimi yaptığım 3. seviye okadar zor değildi talimat kağıdına göre yaparsanız hem zevkli hem kolay biraz uğraştırıcı tabi maket bıçağıyla küçük parçaları kesmek küçük parçaları yapıştırmak boyamak hem el yatkınlığı gibi zorlukları var... hem el yatkınlığı hem sabır ve beceri gereken zevkli bir hobi Tavsiye ederim. ''Sabır derken ( 500 parça puzzle denemiştim birkeresinde yapamadan kutusuna koymuştum okadar sabır değil)''

D&R gibi maket satan mağazadan beğendiğin maket setini alabilirsin 40 TL gibi bir fiyata Boyası,fırçası,yapıştırıcısı, içinde.

hocam zor kısmı kağıt katlamada sıkıldımmı atıyodum bir kenara 10 gün sonra devam ediyordum bunda sıkıldınmı bırakamassınki parçaları toplasan hop baştan başlıyacan ben en iyisi hiç başlamıyayım.

• Likit yapıştırıcı dediğimiz akışkanlığı yüksek,su kıvamında bulunan, sahip olduğu fırça sayesinde her türlü yüzeye rahatlıkla uygulanabilen bir tür yapıştırıcı. O bahsettiğiniz küçük parçalara fırçası ile kolayca uygulama yapabiliyorsunuz. Kendisi de şöyle bişey:
    http://rchobbies.com.au/store/images/header_87038.jpg

@nuriQocca

Hocam ilk maket için boyama gayet güzel olmuş. Kokpit camı da olsaymış tamammış
    @Kıyamet Senfonisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trulli -- 31 Ekim 2013; 10:03:19 >

• Ben yapıştırma yaparken, yapıştırıcıyı katlanmış kağıda döküyorum (az tabi), öyle sürüyorum. Öbür türlü yapıştırıcıyı yaymak filan sıkıntı oluyor, hemde makette daha az yapıştırıcı ile uğraşılmış oluyor. Özellikle dışarı taşmalar olmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trulli

Likit yapıştırıcı dediğimiz akışkanlığı yüksek,su kıvamında bulunan, sahip olduğu fırça sayesinde her türlü yüzeye rahatlıkla uygulanabilen bir tür yapıştırıcı. O bahsettiğiniz küçük parçalara fırçası ile kolayca uygulama yapabiliyorsunuz. Kendisi de şöyle bişey:
    http://rchobbies.com.au/store/images/header_87038.jpg

@nuriQocca

Hocam ilk maket için boyama gayet güzel olmuş. Kokpit camı da olsaymış tamammış
    @Kıyamet Senfonisi

Anladım.. Tamiya bu işte biraz daha ileri sanki.. Çeşit olarak kalite olarak nasıl bilmiyorum tedarik edeceğim bu yapıştırıcıyı..

• Aqua Color ile boyadığım DC-10'un motorlarının üstüne tinerli boya attım. Sonuç çok iyi. Boyayı bozmuyor ama dekallere dikkat etmelisiniz. Fotoğraf:
     Maketçilik
  • Kıyamet Senfonisi kullanıcısına yanıt
    Evet daha dışını boyuyacam. Bunu decali hiç az değil tersine çok fazla bir sürü küçük decali var.
  • C-121C Constellation bitti nerdeyse.
  • Güzel olmuş, emeğine sağlık
  • A-380 maketimin boyaları sonunda geldi.
  • Ya arkadaşlar yardım edin decallerin üzerine vernik atmıştık abimle beraber sonra babam ben uçağa bakçam diye yanlışlıkla decallerin üzerine dokunmuş. Decaller elimize filan yapıştı, decaller mafoldu yardım edin lütfen napabiliriz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zulema Zahir -- 3 Kasım 2013; 15:44:51 >
  • tam yapısmamıs o zaman.. vernik kulkanmadım o yuzden sebebini tam bilmiyorum.. fakat normalde decal kuruduktan sonra kolay cıkmaz, cıksada yıne suya batırıp aynı sekılde tekrar yuzeye uygulayabilirsin
  • @tosyalı_37
    eurofighter ölçüsü kaç? 1/72 olan mı?

@erenyigit02
    decal çok parçalandıysa geçmiş olsun ama aşırı derecede yıpranmadıysa parçalar halinde yapıştırabilirsin belki. tabii vernikle hiç çalışmadım onda ne olur bilemiyorum.
  • WolF-EyE kullanıcısına yanıt
    Cevaplarınız için teşekkürler. Çok fazla parçalanmadı ama yapışırmı onu bilmiyorum. Verniği önermem.
  • Birde decallerin üzerine vernik atınca decal yapışkan oluyor. Ondan dolayı çıktı galiba.
  • rica ederim, sanırım vernikten dolayı olabilir.. ben birisine bakması icin verirken "surdan tut, surayı tutma, bak oraya dikkat" felan diyorum :) napıyım o kadar emek veriyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: WolF-EyE

tam yapısmamıs o zaman.. vernik kulkanmadım o yuzden sebebini tam bilmiyorum.. fakat normalde decal kuruduktan sonra kolay cıkmaz, cıksada yıne suya batırıp aynı sekılde tekrar yuzeye uygulayabilirsin

yok ondan değil tam kurumadığı için insanın eline yapışıyor. ben cobra yı yaparken vernik atmıştım ve bir problem çıkmamıştı. bazen verniksiz bile elime yapışıyordu bende koruma olsun diye vernik atıyorum.
  • evet 1/72 bunun ölçeği boyamaya başladım çok az bir yeri kaldı ondan sonrada decaller var. evde önceden aldığım hazır yapılmış bir supermarine spitfire nin standı vardı onu biraz törpüleyerek buna göre uyarladım. arka tekerlerin kapakları arasına oturtucam. çok güzel duruyor öne veya arkaya yatma durumu yok. ama yapıştırsam mı yoksa delerek mi yapsam bilemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosyalı_37 -- 3 Kasım 2013; 19:33:21 >
  • eurofighter'ın tek sevmediğim yanı ön tarafta kokpitin oradaki ufak kanatçığı. nedense onu bir türlü kabullenemedim orada :D uçağı gövdesinide boyadın mı?
  • Fatih.61 kullanıcısına yanıt
    daha yeni boyadım decalleri kaldı son olarak. haklısın benimde çok hoşuma gitmiyor o kanat kırıldı zaten biri sabitledim bende. aslında f-4 phantom alıcaktım ama güzel yoktu d&r de bu varmış bunu aldım. bundan sonra artık yaza ya f-4 phantom yada f-104 starfighter alıcam thk decalleriyle.
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.