Şimdi Ara

Maketçilik (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.629
Cevap
35
Favori
72.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam boyayı nasıl yapacağız? boyalar yeni geldi de.
  •  Maketçilik
     Maketçilik
     Maketçilik
     Maketçilik

Bunlarda benimkiler gundam model kitleri başta olmak üzere mecha modelleri üzerine gidiyorum(gundam,code geass...).Kitler panel line ve ufak bi kaç dokunuş hariç boya gerektirmiyolar.Tatil dönüşü macrossla devam edicem.Eskiler robotech adıyla biliyo bu seriyi Trt1 de yayınlanmış olması lazım

Maketçilik

• Hüznü Şenlendiririm kullanıcısına yanıt
    çok güzelmiş hocam.. tam benlik

sen mi yaptın hepsini
  • quote:

Orijinalden alıntı: tosyalı_37

hocam boyayı nasıl yapacağız? boyalar yeni geldi de.

önceki sayfalarda boyama hakkında uzun ve ayrıntılı yazılar var, ordan bakabilirsin
  • eywallah hocam en arkada ortada duran 2si figür diğerlerini ben yaptım.Biraz detay vermek gerekirse boyları 13-15 santim arası değişiyo ölçekleri 1/144.1/100 olanları 25 cm civarı oluyo 1/60 larıda var gittikçe detay artıyo boyda büyüyo.Real Grade denen kitleri var ki 3. resimde sağda ve solda duran vatandaşlar 1/100 detayını 1/144 e indirgiyo. Detaylı incelemenin olduğu link soldakinin detaylı incelemesi.http://www.hobbyhovel.com/2010/12/review-real-grade-rx-78-2-gundam.html
    buda macross un incelemesi http://www.gunjap.net/site/?p=141754

hocam bu arada biçok konuda denk geliyoruz (tmnt,ps2,retro konsollar)

• Decaller bazen yapışmıyor bu decallerinizi nasıl yapıştırcağız maket tutkalıyla yapıştırmaya çalıştım eridi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hüznü Şenlendiririm

eywallah hocam en arkada ortada duran 2si figür diğerlerini ben yaptım.Biraz detay vermek gerekirse boyları 13-15 santim arası değişiyo ölçekleri 1/144.1/100 olanları 25 cm civarı oluyo 1/60 larıda var gittikçe detay artıyo boyda büyüyo.Real Grade denen kitleri var ki 3. resimde sağda ve solda duran vatandaşlar 1/100 detayını 1/144 e indirgiyo. Detaylı incelemenin olduğu link soldakinin detaylı incelemesi.http://www.hobbyhovel.com/2010/12/review-real-grade-rx-78-2-gundam.html
    buda macross un incelemesi http://www.gunjap.net/site/?p=141754

hocam bu arada biçok konuda denk geliyoruz (tmnt,ps2,retro konsollar)

aynen ya birçok konuya denk geliyoruz
    nerden alıyorsun peki bu maketleri

• quote:

Orijinalden alıntı: oltanoltan

Decaller bazen yapışmıyor bu decallerinizi nasıl yapıştırcağız maket tutkalıyla yapıştırmaya çalıştım eridi.

hayır tutkalla yapamayacaksın.. maketi boyadıktan sonra decalleri suda 30sn bıraktıktan sonra kağıdından çıkıyor.. ondan sonra yapışıyor.. eğer çıkarsa aynı işlemi tekrarla
  • quote:

Orijinalden alıntı: WolF-EyE

quote:

Orijinalden alıntı: oltanoltan

Decaller bazen yapışmıyor bu decallerinizi nasıl yapıştırcağız maket tutkalıyla yapıştırmaya çalıştım eridi.

hayır tutkalla yapamayacaksın.. maketi boyadıktan sonra decalleri suda 30sn bıraktıktan sonra kağıdından çıkıyor.. ondan sonra yapışıyor.. eğer çıkarsa aynı işlemi tekrarla

Yok yapıştıramadım aynı yapıştırmanın 2 tane yapışacaktı bi tanesi yapışmadı modelin üzerinde kaymaya devam etti.
  • oltanoltan O kullanıcısına yanıt
    kayıyorsa suyun kuruması lazım..
  • @oltanoltan
    water decalle işim düşmedi ama düzgün yapmak istiyosan hobi cımbızları var onlardan almaya bak.Hobby bıçağıylada yapılıyo fakat biraz daha zorlaşıyo normal decalleri hobby bıçağı ile yapıyorum ama ıslak olanlarda bence cımbız şart.

@Wolf-Eye
    http://www.hlj.com site anime/manga özellikle gundam ağırlıklı site.Kit harici arada figür vs alcaksamda burdan temin ediyorum.Çeşit ve fiyat olarak gerekten iyi.Maketin her türü bulunuyo ,yan malzemeler vs var.Ama askeri,gemi vs yapıcaksan kargo vs daha pahalıya gelebilir.Ama Macross'u dene derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hüznü Şenlendiririm -- 7 Temmuz 2013; 20:06:32 >

• Selamlar,
    Robotlar benimde çok ilgimi çekti gerçekten çok güzeller :) Alışveriş kısmını biraz daha detaylı anlatabilir misiniz Hüznü :) Kargo ücreti, geliş süresi gibi :) birde bu kitleri bulabiliceğimiz herhangi bi türk sitesi varmı? İlgin için şimdiden teşekkür ederim
  • selam,
    Animeye ilgi duyuyo mumsun bilmiyorum ama daha geniş bilgiye sahip olmak için yinede konuya bi gözat derim.
    Gundam Anakonu
    http://forum.donanimhaber.com/m_21393393/key_gundam/tm.htm

işin alış veriş kısmına gelirsek türkiyede satan yok olsa bile o kadar çeşit var ki istediğin kiti bulmak sorun olur.Şurdan göz atabilirsinhttp://www.hlj.com/top/Gun
    3 seçenek var kargo için Fedex,EMS,SAL
    Fedex i direk geçiyorum özel kargo zaten direk gümrüğe takıyolar.
    EMS takip kodlu ve oldukça hızlı şöyle örnek veriyim ilk şiparişimi EMS ile yapmıştım Japonya'dan çıkan kargo 3 günde elimdeydi .Eksi tarafı SAL a göre 1-1.5 kat pahalı.
    SAL takip kodsuz ve yavaş gelen buda.İlk alım harici hepsini SAL la aldım 8-11 günde elimde oldu paketler sorunsuz şekilde.

fiyat olayına gelirsek 3 tane 1/144 kit 90-120 civarı tutar.Kargoda SAL secersen 35 lira, EMS seçersen 60 civarı olur.Sitenin önemli bi özelliği kombine kargo yapabilmen için sana sanal bi Warehouse açması.Bi ürünü 60 gün burda tutabiliyosun .Böylece farklı zamanda aldığın kit,figür vs neyse birlikte kargolanmış oluyo.Kargo parasınıda o zaman ödüyosun.Bunun en büyük güzelliği siteye her zaman 10-15 gün süren sağlam indirimler gelimesi.Değişik ürünlere (%50-%70) indirim geliyo güzel parçaları tutup Warehouse a atıyosun.Böylece kargo sıkıntısı olmadan güzel parçalar düşürmüş oluyosun

• Selam,
    Cevabın için teşekkür ederim gerçekten benim için oldukça aydınlatıcı oldu :) Animeye biraz ilgim var ama bu seriyi izlemedim daha önce :/
    Birazcıkta kitlerin yapımı hakkında bilgi verebilir misin :) Yapıştırıcı kullanılıyor anladığım kadarıyla bazılarında, bu hangi tür yapıştırıcı? ve zahmet olmazsa linki hehe
    İlgin için teşekkürler ^^;
  • Birde bazılarının resimlerinde standları var çok hoş duruyorlar, onlarda kutu içinden mi çıkıyor acaba? :) Seninkilerin hepsi ayaktada hehe
  • Animesiyle ilgili sunu söyleyim.Gundam evreni baya geniş ve birbiriyle ilişkili.Ama Gundam 00 ve Unicorn kafadan başlayabilirsin.Kitlerin yapımına gelirsek boya,yapıştırıcı istemiyo.Tabi bu sana engel değil nette gunpla,gundam model,diorama vs diye araştırırsan çok deli işler var.Küçük dokunuşlar yetiyo bunun içinde gundam marker kullanman yeterli.Sonra kitbash denen olay var.Gunplanın bi güzel yanıda 2-3 kitten düzgün kombinlersen sağlam bi model ortaya çıkartabilirsin.Aynı ölçekteki kitlerin sİlahları,kanatları gibi parçalar vs biriyle uyumlu yani.Eskitme,boya,kitbash vs imkan çok iş sana kalıyobiraz.Stand olayına gelirsek içinden çıkmıyo 350-400 yen tanesi.Kitin kendisi 1000-1200 yenken onlara para yatırmak istemiyorum açıkcası.Filo genişleyince ufak miktar artıyo şimdi ben hepsine stand almaya kalksam 200-250TL arası para vermem lazım .Zaten yer yok hepsi şu vaziyette şuan
     Maketçilik

yapımıyla ilgili link .Youtube da tonla video,bloglarda bilgi mevcut
    http://www.gundammodelkits.com/basic-tutorial-how-to-build-gundam-model-kits-snapfit-and-decal.html

en sona bi kaç diorama koyalım
     Maketçilik

Maketçilik

• Cevapların için çok teşekkürler :) yolladığın link inceledim yapımı pek zor durmuyor, biraz para biriktirip 2-3 tane beraber almayı planlıyorum okullar açıldığında ^^,
    Animesinide boş bi zamanda izlemeye başlıcam hehe tekrar herşey için teşekkür ederim :)
  • Su an bende "Leopard 2 A4" tankini yapiyorum. Sadece taret bolgesi kaldi. Bir oturusta bitecek isi var. Asil sorun kasa komple bittikten sonra boyamak olacak sanirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asetil Co A kullanıcısına yanıt
    keşke montaj öncesi boyasaydın
  • Hüznü Şenlendiririm kullanıcısına yanıt
    tmnt'leri de toplamış yeni tasarımları beğendim, ama eskilerinin yeri ayrıdır tabi.. hasbro
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.