Şimdi Ara

Mail Uygulamasına Notifier

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Biliyorsunuz ki mail uygulaması açık olmadan (uygulama açık iken cmd+q veya docktan mail uygulaması üzerine sağ tıklayıp çık dediğinizde) mail bildirimi gelmiyor. Ben geliyor zannediyordum ama bugün apple servis ile konuştum olmuyor dediler. Tahminim mail notifier gibi ufak bir eklentiyle bu sorun çözülebilir. Mail uygulamasına notifier nasıl ekleyebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmckr -- 24 Aralık 2014; 16:05:54 >

• Mail uygulaması açık değilken mesajları kontrol etmez. Gmail kullanıyorsanız, MailTab for Gmail gibi küçük bir uygulama kullanabilirsiniz.
  • ocaklilar kullanıcısına yanıt
    Hem gmail hemde hotmail kullaniyorum. Gmail notifier olmasada sorun olmaz ama hotmail benim icin cok onemli butun mailleri buradan yonetiyorum yokmu yolu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mail uygulamasının açık olmasını neden istemiyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreampowder -- 25 Aralık 2014; 9:29:35 >
  • dreampowder kullanıcısına yanıt
    Mail uygulaması açık olabilir bu bir sorun değil. Ancak açık olmadan notifier yapılabilirmi, sorun bu.
    Ayrıca Mail uygulaması açık olması ramden veya işlemciden yermi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmckr -- 25 Aralık 2014; 10:36:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmckr

Mail uygulaması açık olabilir bu bir sorun değil. Ancak açık olmadan notifier yapılabilirmi, sorun bu.
    Ayrıca Mail uygulaması açık olması ramden veya işlemciden yermi?

Hayır, bilgisayarlardaki notification center sadece uygulamarın kullanıcıya bilgi verdiği ikinci bir arabirimdir. Cep telefonlarındaki notification center gibi dış uygulamalardan mesaj alan bir yapısı yoktur.

Mail uygulamasına baktığımda sistemde 128mb yer kaplıyor, önemsenecek bir rakam değil, en basiti ve en klayı mail uygulamasının açık kalması. işlemciye de herhangi bir yükü yok.

İlla mail kapalı olacak derseniz aşağıdaki sitede 3 farklı yöntem söylemişler:

http://heatware.net/mac/gmail-notifications-on-mac-os-x/

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.