Şimdi Ara

MAHMOOD TEA ÇAY TAVSİYESİ!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
1
Favori
5.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ağustos ayında Diyarbakır’a gittiğimde, eskiden kaçak olarak getirildiğinden kaçak çay olarak adlandırılan ancak artık yasal olarak getirilip satılan “ıstıkan” ve “mahmood tea” çayından almıştık.
    Dün kullanmak için üzerinde 900 gr yazan “Mahmood Tea” paketini açtığımda içinde kulplu ve ağır bir çay bardağı çıktı…kutunun ağırlığı ve içinden kulplu ve ağırca bir çay bardağı çıkınca, ambalajını, içindeki çay paketini ve çay bardağını tarttım.
    Paket üzerinde 900 gram yazıyor, tartıda 902 gr geldi

İçerikte ise;
    Çay bardağı 217 gr
    Dış kutu 88 gr
    Çay paketi 598 gr

Kutu üzerinde 900 gram yazan çayın içinden 598 gram çay çıkması nasıl izah edilebilir.
    Şayet bardak hediye ise 900 gr çayın üzerine + olarak konur.

Araştırmama göre Gaziantep menşeli http://www.altunkayagroup.com/markalar.php
    firması tarafından Seylan’dan ithal edilen çaylar paketlenerek farklı markalarda piyasaya sunuluyor…
    Bu satış/pazarlama yönteminin işletme derslerinde hangi konuda geçtiğini ben hatırlayamadım...
    Neyse konu o değil...
    900 gram niyetiyle para verip 600 gram gerçek çay içmek isteyenlere tavsiye ederim...

MAHMOOD TEA ÇAY TAVSİYESİ!
    MAHMOOD TEA ÇAY TAVSİYESİ!MAHMOOD TEA ÇAY TAVSİYESİ!MAHMOOD TEA ÇAY TAVSİYESİ!MAHMOOD TEA ÇAY TAVSİYESİ!MAHMOOD TEA ÇAY TAVSİYESİ!

• Dostum sıkı bir Mahmood Tea tiryakisi olarak soruna cevap verebilirim. Kutuyu atmadıysan üstündeki ambleme bi dokun. Eğer çay orjinal ise o amblem kabarcıklı olur, dokunduğunda o kabartmaları parmağının hissetmesi gerekir. Aynen paralardaki gibi. Ayrıca kutu üzerindeki renkler de canlı mı canlı olacak. Bunlar yoksa o çay sahte. Maalesef aynı olay yazın benim de başıma geldi. Van'dan kardeşime aldırdığım 10 paket 500 gramlık Mahmood Tea çaylarının tamamı sahteydi. Orijinal paketi ile sahtesini karşılaştırdığımda belirttiğim farklar açık bir biçimde gözle görünüyordu. Maalesef Mahmood Tea şu an için internette de yok. Kuruyemişkapımda.com sitesinden alıyordum ama uzun zamandır getirmiyorlar. Zaten 450 gramı en az 50 TL civarında. Çok pahalandılar.
  • kelebekxax K kullanıcısına yanıt
    Mevzu sahte olup olmadığı değil...
    Diyarbakır'daki bilindik bir çay distribütöründen aldık, orijinal mahmood tea.
    Konu, üzerinde 900 gram yazıp içindeki çayın 600 gr olması. Yani hileli satış.
    Üzerine 600 gram yazsın amenna o parayı o kadar çaya vermek isteyen alır istemeyen almaz.
    Ama 900 gr yazıpta ıstıkan çayına yakın rakamla çay satıp içinden 600 gr çıkarsa ben buna hileli yöntem derim.
    Mahmood tea kaliteli olabilir ama bi ıstıkan kadar da değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadobay

Mevzu sahte olup olmadığı değil...
    Diyarbakır'daki bilindik bir çay distribütöründen aldık, orijinal mahmood tea.
    Konu, üzerinde 900 gram yazıp içindeki çayın 600 gr olması. Yani hileli satış.
    Üzerine 600 gram yazsın amenna o parayı o kadar çaya vermek isteyen alır istemeyen almaz.
    Ama 900 gr yazıpta ıstıkan çayına yakın rakamla çay satıp içinden 600 gr çıkarsa ben buna hileli yöntem derim.
    Mahmood tea kaliteli olabilir ama bi ıstıkan kadar da değil.
    Orijinalliğini benim dediğim gibi uygulayıp da orijinal olduğuna kanaat getirdiyseniz haklısınız derim.
    Ama aldığınız çay sahtedir diye düşünüyorum. Yani Mahmood Tea üretimi değil.
    Yani birileri Mahmood Tea ambalajını taklit edip içine çay ve bardak koyarak size Mahmood Tea diye satmıştır.
    Yani 50 liraya pazardan aldığınız Nike veya Adidas ayakkabı gibi sahte bir ürün almışsınız. Pazardan aldığınız Nike'nin üzerinde air yazıyor diye air özellikli bir ayakkabı değil diye Nike firmasını suçluyorsunuz gibi bir şey olmuş yaptığınız.
    Dünyanın en ünlü çay firmalarından birisi bahsettiğiniz hileyi yapmaz. Buna tenezzül de etmez.
    Ayrıca Mahmood Tea'nin distribütörü falan yok.
    Bence size çayı satan distribütörü arayıp onu sahtekarlıkla suçlamalısınız. Mahmood Tea'yi değil.
    Ayrıca Istıkan ile Mahmood Tea'yi karşılaştırmanız komik olmuş.

Yazımda Mahmood tea distribütöründen aldığımı değil, bilindik bir çay distribütöründen aldığımı yazmıştım. Yanlış anlamışsınız. Çayı satın aldığım yer Diyarbakır'daki levhasında "İstihkam Türkiye Distribütörü" yazılı bir dükkan. Keza mahmood tea kullanan bir yakınımdan da edindiğim bilgiye göre mahmood tea kutularından eskiden beri fincan ya da bardak çıkıyormuş... Belki de şimdiye kadar mahmood tea alanlar bardak ya da fincan hediyeli şeklinde düşünüp gramaj hilesinin farkında değildi.
    Sıkı bir mahmood tea tiryakisi olduğunuzu yazdığınıza ve daha önce de satın aldığınıza göre 900 gr lık kutulardan hiç bardak ya da fincan çıktığı oldu mu sizde?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadobay

Sıkı bir mahmood tea tiryakisi olduğunuzu yazdığınıza ve daha önce de satın aldığınıza göre 900 gr lık kutulardan hiç bardak ya da fincan çıktığı oldu mu sizde?
    Birkaç yıl öncesine kadar aldığım 500 gramlıkların bazısının içinden fincan çıktığı olurdu. Ama doğrusu o aldıklarım sanırım Van'da piyasadan satın aldıklarımdı. Orijinal olup olmadıklarından şu an için emin değilim. Ve o zamanlar tartmak aklıma gelmedi.

Bir kaç yıldır çoğunlukla yukarıda yazdığım siteden alıyorum ama içinden fincan falan çıkmıyor.

Ama maalesef şu aralar orijinal Mahmood tea bulunamıyor. Sadece cihanbaharatcisi.com isimli sitede 50 TL'ye kutulusu vardı. Telefonla aradım. Bizdeki orijinal dedi, Doğubayazıtta üretilenlerden değil bunlar, Seylan'dan getirilenler dedi. Memleketim Ahlat'ta olduğu için orayı biliyorum. Yazın oradan MAhmood Tea almıştım, orijinal idi. Kutusundaki kabartmaları elle hissedebiliyordunuz. Onun yerine dün bu seferlik kuruyemiskapımda.com'dan Ahmed Tea Earl Grey ve Go Hazal Tea siparişi verdim. Merak edenler için de yazmış olayım. MAhmood Tea'nin bergamot aromalı çayının içimi ve tadı Ahmed Tea'ye göre daha yumuşaktır. Ama her iki çay da yoğun demli ve bergamot kokuludur. Demlemek için karadeniz çaylarından ne kadar atarsanız bu çaylarda yarısını atmanız yeterli. Sabah çay demlendiğinde mutfağınız mis gibi bergamot kokar. O derece yani.

Maalesef bizim yerli çaylarımız hep toz toprak. İki hafta önce sözde en iyi çaylardan çaykur Altınbaş aldım. Ne tadı var, ne berraklığı. Kutusuna çay yaprağından çok toz koymuşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kelebekxax -- 11 Aralık 2018; 11:7:23 >

• Mahmood Tea tavsiye eder misiniz? Seylan çayı olarak epeydir Beta Tea çeşitlerini içiyorum, sizce hangisi daha iyi? Sonuçta Türkiye'de satılan Seylan çaylarını yerli markalar Sri Lanka'dan getirtip Türkiye'de paketleyip kendi markasıyla satıyor. Ama galiba Mahmood Tea direkt Sri Lanka'da paketlenip geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 20 Aralık 2022; 12:55:14 >
  • Lezzetli kaçak çay işi suriye savaşı başladığından beri bitti. Önceden bunlar kaçak olarak gelirdi ve güzeldi. Şimdi yasal olarak geliyor ve aynı çay değil.

• bizim türk çayı 10. kalite sanırım değil mi? hep toz çay sonuçta?

• Dün evde çaykur filiz, çaykur kamelya ve ıstıkan ile çay harmanlamak için kutuları boşalttım. Filiz ile kamelya çayı arasında görüntü olarak hiç bir fark yok ve her ikisinin de yarısı resmen toz halde...

Bu kadar mı kalitesiz olur çaylar anlamadım. Halbuki ben en azından filiz çayını bir nebze daha iyi olduğunu düşünürdüm hep.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.