Şimdi Ara

Mahallemize Şöyle Bir Kutu Koymuşlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.192
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nedir, ne değildir ? Fiber kutular hakkında bilgisi olan yazabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ereninh0 -- 16 Eylül 2020; 16:58:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tip 7 Vdsl Erişim kabini. FTTC olarak geçer kabinin altına fiber gelir ve bakır kablo üzerinden hanelere vdsl 2 sinyali şeklinde iletilir. ne kadar yakınsanız o kadar fazla hız veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: imate

Tip 7 Vdsl Erişim kabini. FTTC olarak geçer kabinin altına fiber gelir ve bakır kablo üzerinden hanelere vdsl 2 sinyali şeklinde iletilir. ne kadar yakınsanız o kadar fazla hız veriyor.
    Slm dostum bilgilendirdiğin için tesekkurler fakat sormak istedigim bir kac soru daha var;

1) kutu koyulmasına ragmen altyapı hızı sorguladıgımda hala önceden kullandıgım adsl hızı (16 mbps gözüküyor) , bildiğim kadarıyla kutu 1 ay once koyulmus aktif olması ne kadar surer ?

2) Türkiyedeki en gelişmiş ve en lüks internet kutusu bumu ?

• Ereninh0 kullanıcısına yanıt
    En lüksü FTTH / FTTB olarak geçiyor. Yani eve kadar fiber internet.

6 ayı bulur aktif edilmesi dolabın fanlarından ses geliyor muydu kontrol ettinizde ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imate -- 14 Eylül 2020; 22:25:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: imate

En lüksü FTTH / FTTB olarak geçiyor. Yani eve kadar fiber internet.

6 ayı bulur aktif edilmesi dolabın fanlarından ses geliyor muydu kontrol ettinizde ?
    Dolabı kontrol etme şansı bulamadım suan yazlıkta oldugum icin, İstanbul’dan sağolsun tanıdıklardan rica ettim onlar cekip attı kutunun fotograflarını.

• VDSL hizmet hocam en gelişmiş değil dolaba uzaklığınız kaç m?
  • Aynısını bizim binanın dibine koydular. Fiber kablodan eve bakır kablo ile internet verilecek. Hiper net denilen şey oluyor bu. Bizim kutu daha faaliyete geçmedi bakalım ne zaman geçecek.
    Lüks diye bir şey yok.

Türkiye nin neresine gidersen git bu TIP7 kabini görürsün. Standard bir kabin.
    Vdsl aboneleri bu kabinden hizmet alır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kardeşim o kabine kadar fiber kablo gelecek, o kabinden sizin eve de bakır kablo. Aktif olduktan sonra, 50mb+ rahat alabilirsiniz.
  • mcrew kullanıcısına yanıt
    @mcrew
    Aynen.
    Konuya gelirsek;

En gelişmiş ve en lüks ne değişik bir tanımlamadır, kutu hocam işte, içinde dslam var, regletler var, kutu işte.

Konuya ilişkin bir mizah videosu:https://www.youtube.com/watch?v=XEWTgkzOzHU
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

Lüks diye bir şey yok.

Türkiye nin neresine gidersen git bu TIP7 kabini görürsün. Standard bir kabin.
    Vdsl aboneleri bu kabinden hizmet alır.
    Sizene kardeşim ? entellektüel yorum yapacaksanız gidin başka konulara yorum yapın Benim konum istediğimi yazarım sizemi soracam
  • Hersh H kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Dolaba olan uzaklığa ve şebekenin bakır durumuna göre çok değişiyor hocam bu durum. Mesela sokaktan geçen ana hat kablosu iyi durumda değilse, saha dolabı yakın olduğu halde iyi hızlar elde edilemiyor. Bunun tespiti de maalesef zaman alıyor. Başıma gelmişti bir kez sokak hat kablo arızası ve değişimi uzun sürmüştü.

• Dost acı söyler kısmını ben yapayım bare, telefon teli üzerinden internet hizmeti almaya mahkumsun birader. Bu en lüks ve en gelişmiş değil Türkiye de 2002 den beri yaygınlaşan teknoloji

• şu anda en iyi teknoloji daireye kadar gelen fiber kablo ile verilen internettir. fakat burası türkiye olduğu için o güzelim kablonun performansının %1 ini bile vermiyorlar 24 megabit satışı yapıyorlar hala üstüne 5 megabit upload hızı veriyorlar. o kablo ile gigabit hızlar alıyor millet. kısacası fazla bir kaybın yok kardeşim vdsl ile fiber türkiyede eşit diyebiliriz.

çok paran varsa superonline şehrinde varsa çok şanslıysan evinde de superonline fiber varsa ayda sadece 1000 liraya 1 gigabit alabilirsin upload 20 megabitçik, 10 gigabit istersen ayda sadece 8000 liracık ve upload 50 megabitçik.
  • jademugla kullanıcısına yanıt
    İşin en kötüsü ise, yağmur yağar internet yavaşlar, elektrik kesilir dslam yanar değişimi 2-3 gün sürer... Zaman içerisinde bakır hat kabloları çürür, yenilenmesi için beklersin ama çok da oralı değillerdir. Bina içerisindeki kablolarını yenilersin ama şebeke tarafındaki bakırlar eskidir... Uzayıp gidiyor aslında dostun acı sözleri öyle değil mi?

• altuntepe2 kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi vdsl ile fiber eşit gidiyor paketlerin fiyatları da aynı neredeyse vdsl ile fiber arasındaki.

Bir sey demedim ki? Niye kızdın bana

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Bence artık kısır tartışmalardan çıkmamız gerekiyor vatandaşlar olarak.
    Türkiye de genişbant diye tabir edilen İnternet hizmeti için artık tek bir kural var; İnternet yani altyapı nerede ise sen oraya taşınmak zorundasın.
    kısır tartışmalara örnek vereyim mesela
    -Ankaranın göbeğindeyim hala adsl kullanıyorum(bina 45 yıllık 6 daireden oluşuyor, kentsel dönüşüm kapsamında, imar planlarında yol, park, bahçe)
    -İstanbul'un en merkezi yerindeyim internet dakka başı kopuyor(bina anıtlar kurulunda tarihi eser, ankastre kutusu diye birşey yok, kablolar kahvehane diafonu gibi elle eklenmiş)
    -İnternet erişimi yani iletişim hakkı benim yasal hakkım(tamamıyla özelleşmiş sektör, doğrudan kar amacıyla çalışan özel şirketler ve personelleri)

Ayrıca 2020 yılında hala zil teli(adsl/vdsl) veyahut anten kablosu(kablonet) yeni internet tesisi kurulmasını kabullenmek ağır geliyor.
    Konuyu açan garibim vatandaşta normal olarak mevzuya uzak olması nedeniyle haliyle yeni teknoloji ile hizmet alacağını sanıyor. Halbuki bilmiyor ki 20 yıllık eski teknolojiye bir 20 yıl daha mahkum kaldığını...

• altuntepe2 kullanıcısına yanıt
    Her ne kadar evlerimize fiber kablo gelse de bu fiberler birleşiyor bir yerde ve kapasiteleri belli. Yatırımlarımız 0 olduğu için fiberlere 1gbit paket satarsan 10 güne omurga kaldırmaz çöker. Bu yüzden herkese 24 satıyorlar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.