Şimdi Ara

Mage Deckleriniz/Stratejileriniz (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
237
Cevap
2
Favori
11.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam image olarak paylaşabilir misiniz
  •  Mage Deckleriniz/Stratejileriniz
  • Selamlar,
    Uzun süredir oynayamadım oyunu ama bu aralar çok fazla oynayasım var.
    Daha önce tüm kartlar ile güzel bir Mech Mage destem vardı. Ama şimdi sanırım yeni kartlarla falan meta değişti.
    Acaba biraz düzenleme ile Mech Mage e devam edebilir miyim? Yoksa yeni deste mi kurmak lazım?
  • Arkadaşlar freeze mage destesi yapmaya karar verdim. Eksik olan kartlarım Alex, Bloodmage Thalnos, Pyroblast ve (Malygos/Archmage ikilisinden biri). Önceliği tabi ki Alex + Pyroblast vereceğim. Şimdi tecrübeli arkadaşlara sormak istediğim birkaç şey var;

1) Archmage mi yoksa Malygos mu önerirsiniz? Bana sanki Archmage daha ağır basıyormuş gibi geliyor.
    2) Bloodmage Thalnos bu deck'in olmazsa olmaz karakterlerinden midir? Ve bu kartı bu denli kullanılan kart yapan özelliği nedir?
    3) Sylvanass'ın bu destede bir yeri var mı?

Ve son olarak bu destenin rakibi oyalayıp bir anda oyunu bitirme amacına sahip olduğunu biliyorum. Ama yine de Big Game Hunter, Mana Wrym gibi board kontolü iyi olan kartlar iş görmez mi?
  • NemanjaBjelica kullanıcısına yanıt
    Freeze Mage için bakarsak, tartışmasız Antonidas.

Bu destenin temel mekaniği, bir an evvel olabildiğince fazla kart çekmektir. Finisher için gereken comboyu yakalamak, bu süreçte masa kontrolünü sağlamak için; Bloodmage Thalnos'tan gelen tek bir kart dahi önemlidir. Evvela, 2 manaya +1 Spell Damage, late game'de fazlaca efektif bir rol oynar.

Bu saydıklarım için gerekli kartların turn 10 sonrasında olabildiğince erken, elde toplanması gerekiyor. BGH, Mana Wrym, Sylvanas gibi kartlar; kart toplama hızını yavaşlatacağı gibi, destede mevcut savunma odaklı kartlar gereği Freeze Mage zaten bu kartlara ihtiyaç duymuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANDREI

Freeze Mage için bakarsak, tartışmasız Antonidas.

Bu destenin temel mekaniği, bir an evvel olabildiğince fazla kart çekmektir. Finisher için gereken comboyu yakalamak, bu süreçte masa kontrolünü sağlamak için; Bloodmage Thalnos'tan gelen tek bir kart dahi önemlidir. Evvela, 2 manaya +1 Spell Damage, late game'de fazlaca efektif bir rol oynar.

Bu saydıklarım için gerekli kartların turn 10 sonrasında olabildiğince erken, elde toplanması gerekiyor. BGH, Mana Wrym, Sylvanas gibi kartlar; kart toplama hızını yavaşlatacağı gibi, destede mevcut savunma odaklı kartlar gereği Freeze Mage zaten bu kartlara ihtiyaç duymuyor.

Öncelikle cevabınız için teşekkürler.

Bloodmage Thalnos'tan kazanılan +1 Spell Damage, kendisi ölse dahi etkisini devam ettiriyor mu? Eğer öyleyse kuşkusuz çok iyi bir kart zaten. Ben öldüğünde efekti kayboluyor sanıyordum.

Anladığım kadarıyla Freeze Mage konusu epey net: ya kombo yapar kazanırsın, ya da rakibin buna izin vermez ve kaybedersin. Yani ikinci bir şans olmadığı için Sylvanas, BGH vs. hiç kullanılmıyor diye anladım.

Şimdi Alex için Grull dustlayacağım, sizce sonradan pişman olur muyum bu işten. Freeze Mage gideri var mı yani sizce?
    Yapmayı düşündüğüm deste şu:
    http://www.hearthpwn.com/decks/351813-s19-legend-freezemage-detailed-for-meta

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakeren

Mage Deckleriniz/Stratejileriniz

neden effigy

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hayır, Bloodmage Thalnos'tan kazanılan +1 Spell Damage benzer tüm minionlar gibi kart masada bulunduğu sürece geçerli. Mesajımdaki kastım, early game'de ele gelmemesi ya da oynamaya fırsat kalmaması durumunda; late game'de spell kartlarıyla combo olarak oynanmasıydı.

Evet, Freeze Mage mekaniği aşağı yukarı bu şekilde işler.

Grull etkili bir kart değil. Bu bağlamda dustlanmasında sakınca yok (ki dustın harcanacağı kart, Alex gibi efektif ve neutral bir kart ise)

Freeze Mage etkili bir destedir lakin hiçbir deste için geçerli olmadığı gibi, Freeze Mage için de "Bu desteyi yap, Legend ol" gibi bir durum söz konusu değil. Mevcut metaya ve rakip destelerine hakim olmak, tecrübe esastır.

Rica ederim,

İyi forumlar dilerim;
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANDREI

Hayır, Bloodmage Thalnos'tan kazanılan +1 Spell Damage benzer tüm minionlar gibi kart masada bulunduğu sürece geçerli. Mesajımdaki kastım, early game'de ele gelmemesi ya da oynamaya fırsat kalmaması durumunda; late game'de spell kartlarıyla combo olarak oynanmasıydı.

Evet, Freeze Mage mekaniği aşağı yukarı bu şekilde işler.

Grull etkili bir kart değil. Bu bağlamda dustlanmasında sakınca yok (ki dustın harcanacağı kart, Alex gibi efektif ve neutral bir kart ise)

Freeze Mage etkili bir destedir lakin hiçbir deste için geçerli olmadığı gibi, Freeze Mage için de "Bu desteyi yap, Legend ol" gibi bir durum söz konusu değil. Mevcut metaya ve rakip destelerine hakim olmak, tecrübe esastır.

Rica ederim,

İyi forumlar dilerim;

Size attığım deck'i inceleme fırsatı bulduysanız farklı olursa iyi olacağını düşündüğünüz kartlar var mı?

2 hafta içinde Alex craftlayacağım gibi duruyor gold kartlarımı ve Grull'u dustlayarak.

Legend olmak gibi bir hedefim yok. Sadece oynaması keyifli, metada bir ağırlığı olan bir desteye yatırım yapmak istiyorum. :)

Teşekkürler, iyi forumlar.

Bu tip desteler, genellikle kalıp destelerdir. Üzerinde oynamaya ihtiyaç duyulmaz. Evvela destenin mekaniğine pratikte de vakıf olmak adına, 3-5 farklı tür rakibe karşı oynanış videolarını da izlemenizi tavsiye ederim.
  • Freeze Mage destesinde Bloodmage Thalnos alternatifi önerebilir misiniz? Cone of Cold ya da Loot Hoarder koysam da iş görür mü? Bloodmage şart mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evil Chuck kullanıcısına yanıt
    loot hoarder oynayabilirsiniz card drawın yerini tutar en azından ve earlyde boarda atabilecek birşeyiniz olsun.
  • Thalnos olsa da loot hoarder olmalı deckte bence. Thalnosun alternatifi yok bu arada healbot falan koyun bi tur fazla yaşayın :D

• Arkadaşlar TEmpo mage tarzında bir mage düşündüm nasıl olmuş deck sizde?

• Hakeren H kullanıcısına yanıt
    Hocam tinkertown ve duplicateler çok gereksiz olmuş bence

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakeren

Arkadaşlar TEmpo mage tarzında bir mage düşündüm nasıl olmuş deck sizde?

Hocam lee or afk ya katılıyorum ek olarak Blizzard da gereksiz geldi bana
    Elinizde slyvanas ragnaros dr boom rhonin vb varsa olanlardan ekleyin yoksa mid game minyon yığabilirsiniz ve bu arada flame waker sız tempo mage olmuyor maalesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *DragonHunter* -- 8 Kasım 2015; 22:39:35 >

• arkadaşlar archmage antonidas'ı desteye 2 tane koyabiliyor muyuz, bütün legendary kartlardan 1 tane konuluyor diye biliyordum ama desteme bakarken deck limit: 2 yazdığını gördüm bug olmuş olabilir
  • 1tane oluyor hocam belki görsel bug olmuştur onun dışında mümkün değil herhangi bir legendary karttan 2tane almak

• LeeOrAfk L kullanıcısına yanıt
    teşekkürler bir soruyum dedim :)
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.