Şimdi Ara

Mafia 2 PhysX test sonuçları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
224
Cevap
1
Favori
70.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sonunda bekleyiş sona eriyor... İnceleme için teşekkürler...
  • Demo da pyhsix i açınca yarı yarıya düşüyor fps. Oyunu pyhsix kapalı oynıcaz artık napalım.
  • bilgilendirme için sağolun.
  • ben demoyu 2600 pro ekran kartında oynuyorum ve parçacık efekti ve apex efekti medium da deneme fırsatı yakaladım

oyuna bir artısı var mı? var görsel yönden bir artış sağlıyor giysi olsun çarpışma efektleri olsun camların duvarların parçalanması ve yerde kalması bunlar güzel ayrıntılar ama bende oyunun bölüm kısmına geçtiğimizde her şey değişiyor çok fazla fps kaybediyorum oyunda şehri tur ederken fps güzel 20 35 arası gidip gelirken bölüm esnasında bu 12-10 fpslere kadar düşebiliyor bu sorununde demodan olduğunu varsayıyorum gerekli driverlar sayesinde bu sorun aşılabilir
  • ben sımdı burada bır konuyu anlamadım test yapmıslar ekran kartlarını.gtx modelının yanına 8800 gt takıyorlar o nasıl oluyor slı yapılıyorsa slı olması ıcın aynı karttan olması lazım degıl mı arkadaslar bırı benı aydınlatırsa sevınırım
  • gtx460 768mb olan modelde olsa iyi olurdu mafia 2'de performansını görürdüm kartı almayı planladığımdan iyi olurdu
    gtx260 ve üstü kartlarda oyunu full ayar physx'de dahil rahat oynamak gerekir gidip physx var diye karta 300 tl veriyon ama physx açaçak performans vermiyor böyle şey olmaz ya mafia 2 optimize olsun yada daha yüksek performanslı physx sürümü yapsın nvidia
  • quote:

Orijinalden alıntı: rarely009

ben sımdı burada bır konuyu anlamadım test yapmıslar ekran kartlarını.gtx modelının yanına 8800 gt takıyorlar o nasıl oluyor slı yapılıyorsa slı olması ıcın aynı karttan olması lazım degıl mı arkadaslar bırı benı aydınlatırsa sevınırım

benimde merak ettiğim mesela ikinci bir kart physx için kullanılacaksa anakartta ikinci bir ekran kartı girişi olması gerekiyormu bende bunu merak ettim
  • tabıkıde gerekır ıkıncı kartı nereye takıcan :D
    quote:

Orijinalden alıntı: heatblast

quote:

ben sımdı burada bır konuyu anlamadım test yapmıslar ekran kartlarını.gtx modelının yanına 8800 gt takıyorlar o nasıl oluyor slı yapılıyorsa slı olması ıcın aynı karttan olması lazım degıl mı arkadaslar bırı benı aydınlatırsa sevınırım

benimde merak ettiğim mesela ikinci bir kart physx için kullanılacaksa anakartta ikinci bir ekran kartı girişi olması gerekiyormu bende bunu merak ettim
  • gerçekten güzel bir inceleme olmus elinize sağlık
  • Sistemimde şu an ATI 4890 var ve ATI & Nvidia hibrit kullanma olayına girmeyi düşünmeye başladım. Mafia 2 demosunda Physx'i açınca çatışma sahnelerinde zorlanıyor çünkü bariz. Acaba 8800 GT gibi bir kartla Phsyx'i yüksek ayarlarda kullanabilir miyim? Yoksa daha yüksek bir kart mı lazım olur?
  • quote:

SLI yapılandırması değil. Diğer kartı, TV kartı gibi düşünün. Genel oyun performansına bir etkisi yok. Yalnızca Physx'i diğer karta yönlendirmek mümkün. Yani Ageia'nın yaptığını yapıyor Nvidia da. Physx için ayrı bir kart satmaya uğraşıyor. O sebeple Physx kodlarını düzeltmeye yanaşmıyor.

Geçen gün arkadaşın biriyle forumda tartışırken Nvidia'nın mükemmel şekilde zihinleri kontrol etmeye başladığını gördüm. O arkadaş ek kartı meşru görmeye başlamış. Yazık...

• quote:

Orijinalden alıntı: Caine Corvinus

Sistemimde şu an ATI 4890 var ve ATI & Nvidia hibrit kullanma olayına girmeyi düşünmeye başladım. Mafia 2 demosunda Physx'i açınca çatışma sahnelerinde zorlanıyor çünkü bariz. Acaba 8800 GT gibi bir kartla Phsyx'i yüksek ayarlarda kullanabilir miyim? Yoksa daha yüksek bir kart mı lazım olur?

İşte bir diğer kanıt. Nvidia amacına ulaşıyor. Gerçi adamlar da haklı, o kadar para harcadılar. Ama millete 8800gt ayarında bir kartı yalnızca Physx için aldırmak gerçekten büyük başarı.
  • 480+470 43 Fps mi
  • m@u sımdıbıraz aastırdım ama tam olarak bır bılgı yok sanırım sende bu konuda bılgılısın bana yardımcı olur musun bıraz.sımdı bende zotac 8800gt amp edition var sli yapabilmem için illa aynı karttan mı olması lazım degılse nasıl yapabılırım bılgılendırır mısın benı rıca etsem sımdıden tesekkurler
  • Nvidia PhysX teknolojisi üzerinde daha çok çalışması gerektiğini düşünüyorum bu şekilde performans kaybıyla bu iş olmaz..
  • erdinç hocam aticilerin gönlüne azda olsa su serptiğiniz için teşekkür ederiz
  • Şimdi indiriyorum, 9800 GT'de 1440x900'de ne kadar fps alacağım merak ediyorum. Orta ayarda 30 fps alıyım yeter bana.
  • Yaa şimdi tartışma yaratmak istemiyorum ama bu nvidiacılar fena kızacak canı yanacak gibi kelimeler kullanılıyor...

Ben atici değilim diyor ama nvidiadan nefret ediyorum diyo nasıl olcak bende nvida fanı değlim takım tutar gibide savunmuyacağım ama bende nvidiayı seviyorum...
    Şimdi yarın bi gün nvidia dirver çıkardığı zaman bu fps'ler yukarılara çıktığı zaman ne diyeceksiniz acaba...yada 2kgames bi yama çıkarıp bu sorunu düzelttiği zaman ne diyeceksiniz...
    Hemen daha oyunun full sürümü çıkmadan bu şekilde yorumlar yapmak mantıksız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lion_Army -- 14 Ağustos 2010; 17:52:26 >
  • şimdi bu physx herhangi bi nvidia kartına yüklenebiliyormu yoksa kartın physxi desteklemesi gerekiyormu
  • Arkadaşlar Merhaba,

PhysX teknolojisini donanımsal olarak hızlandırabilmek için Nvidia 8 veya üzeri seride bir ekran kartına sahip olmanız gerekiyor.

2. ekran kartını PhysX hızlandırıcı olarak kullanmak içinse 2. bir PCIe x16 slotuna sahip olmanız yeterli. Ekran kartlarından birini oyun diğerini PhysX için kullanmak istediğinizde ekran kartlarının aynı marka veya model olmalarına gerek yok. Fakat 1. ekran kartı mutlaka Nvidia GPU'lu bir ekran kartı olmalı yoksa sürücülerden 2. ekran kartını fizik hızlandırma için atayamazsınız.

Bir kaç nesil sürücü öncesinde ATI ekran kartlarıyla Nvidia ekran kartları hybrid olarak kullanılabiliyordu fakat Nvidia ATI'ın 5000 serisi ardından bu desteği sürücülerde yaptığı bir değişiklik ile engellemiş bulunuyor.

Sevgiler,
    Mesut Çevik
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.