Şimdi Ara

Mafia 2 PhysX test sonuçları (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
224
Cevap
1
Favori
70.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şöyle diyeyim, ferrari uçak yakıtı yakıyo, fiat araba da dizel. Hangisini tercih eder memur adam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolga*

Havok'u fiat'a mı benzettin orada : )

Şöyle diyeyim, ferrari uçak yakıtı yakıyo, fiat araba da dizel. Hangisini tercih eder memur adam

Yok canım o kadar da değil ben sadece ikiside italyan arabası ya örnek olması açısından onları söyledim.
    Her iki oyun motorunun da kendilerine göre +/- leri var bu şekilde değerlendirmek lazım.
  • yaa arkadaşlar mafia 2 yı yukledım ben ama ekran beyazlıktan gozukmuyoo ayarlarını dusuruyorum olmuyoo ne yapmam lazım 9800 ınvıdıa G force 1 gb 256 bıt ekran kartı varr .. anlamadım neden oldugunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

yaa arkadaşlar mafia 2 yı yukledım ben ama ekran beyazlıktan gozukmuyoo ayarlarını dusuruyorum olmuyoo ne yapmam lazım 9800 ınvıdıa G force 1 gb 256 bıt ekran kartı varr .. anlamadım neden oldugunu

ZOTAC 8880 GT İLE OYUNU HIGH AYARLARINDA BİTİRDİM DRİVER GUNCELLE
  • ati 5770 ekran kartında phsyx nasıl açılıyor ben phsyx in sadece nvidia kartarı için olduğunu sanıyordum.
  • Physx i NVIDIA tabanlı kartlar (çekridek sayısı vardı unuttum) , normal CPU yada Phsyx için üretilmiş kartlar açabilir.

yani sadece ati kartın varsa Physx i açarsan CPU işler onu... en kötü physx deneyimini yaşarsın demek oluyor.
  • Nvidia nın bu fizik için ekstradan daha çok çalışması gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: CAN KIRIKLARI

Nvidia nın bu fizik için ekstradan daha çok çalışması gerekiyor

orası öyle illaki güçlü GPU istiyor bu olay. bundan sonraki physx li oyuna mutlaka bir performsn düzeltimesiyle gelecektir bence. mafia 2 gibi olamayacaktır yani...
  • Guzel ve kapsamli bir calisma olmus, tesekkurler
  • CTRL ye basınca olduğu yere dayanıyor biliyor muydunuz? Oynayışınızı izlerken hiç kullanmamışsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

quote:

Orijinalden alıntı: CAN KIRIKLARI

Nvidia nın bu fizik için ekstradan daha çok çalışması gerekiyor

orası öyle illaki güçlü GPU istiyor bu olay. bundan sonraki physx li oyuna mutlaka bir performsn düzeltimesiyle gelecektir bence. mafia 2 gibi olamayacaktır yani...

Haklısınız Ya bizim piyasadaki Ekran Kartları Yetmiyor Yada Firmalar ekran kartlarının gücünü nasıl kullanılacagını daha henüz acele etmekten kesitremediler veya son olarak yazılımı sadece yüksek ekran kartlarında denedikleri için bu sıkıntılkar çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gabriel TR -- 20 Şubat 2011; 16:27:56 >
  • iiiii bence oyun
  • Mafia2 oyunundaki Phsyxin açılması ile oluşan kasılmalar yukarıda bir arkadaşında da yazdığı gibi Phsyx işlemlerinin bir büyük bölümünün(clothes) CPUya yüklenmesinden oluşuyor.O sebeple de 8800 GT 512 veya GTX 470 ları 2nci kart olarak kullanmak herhangi bie getiri sağlamamış.Batman oyunu ile denemelerimden çok iyi hatırlarımki 2nci kart olarak GTX 260 kullanmak enaz %30 fps artış sağlamıştı.Mesut beyin sadece bir oyun ile Phsyx için 2nci kartın gereksizliğine karar vermiş olması enteresan olmuş.

Not:Nvidia+oyun yapımcıları da artık Phsyx işlemlerini cpu-gpu seçimini oyun menulerine seçenekli olarak yerleştirmeleri gerekiyor.İsteyen,beğenen açsın istemeyen,beğenmeyen veya atisi olanlarda kapatıp yoluna devam edebilsin.
    "Ucube bu bir dahaki gelişimde bu 2nci kartı görmeyeyim" diyen büyüklerimiz olsa bile inadına Physx için 2nci kart kullanacağım.:)
  • PhysX gelişiyor, gelişmeye devam edicek.
  • Orijinalden alıntı: PROOF#

PhysX gelişiyor, gelişmeye devam edicek.

NVIDIA PhysX SDK 3.0 gelmiş.

http://www.geeks3d.com/20110506/nvidia-physx-sdk-3-0-released/

The version 3 of PhysX SDK is rewrite of the PhysX engine. Here are the new features:
    - PhysX SDK 3.0 represents a significant rewrite of the PhysX engine.
    - Focus on consoles and emerging gaming platforms. <------- ?!?!?
    - Improved multi-threading
    - Reworked vehicle model
    - New Serialization API
    - Aggregates and broadphase clustering.
    - Double Buffering
    - Articulations
    - Deformables and force fields

aynen öyle...

• oyunculara faydası ne ,bu geliştirici versiyonu değilmi
    yani mafia 2 de daha fazla fps alıcakmıyız bu çıkınca
    Orijinalden alıntı: X-FI

Orijinalden alıntı: PROOF#

PhysX gelişiyor, gelişmeye devam edicek.

NVIDIA PhysX SDK 3.0 gelmiş.

http://www.geeks3d.com/20110506/nvidia-physx-sdk-3-0-released/

The version 3 of PhysX SDK is rewrite of the PhysX engine. Here are the new features:
    - PhysX SDK 3.0 represents a significant rewrite of the PhysX engine.
    - Focus on consoles and emerging gaming platforms. <------- ?!?!?
    - Improved multi-threading
    - Reworked vehicle model
    - New Serialization API
    - Aggregates and broadphase clustering.
    - Double Buffering
    - Articulations
    - Deformables and force fields

aynen öyle...

• Var olan oyunlardaki performansı etkileyecek mi acaba yeni Physx? Yoksa yeni title'larda mı göreceğiz artılarını?
  • yeni oyunlarda olacak muhtemelen... mafia 2 deki physx silip te yenisi koyup patch çıkarmazlar heralde diye düşünüyorum
  • Bence Mafia2 deki hata Nvidia ın çıkartacağı Phsyx işlemlerini cpudan alıp gpuya yönlendirecek bir patch ile düzelir.Enazından Nvidia ekran kartı olanların "sevgi dolu" sözcüklerinden kurtulurlar.
  • anaa adamlara bak sokakta çekmişler videoyu dedim :) yuh
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.