Şimdi Ara

Mafia 2 PhysX test sonuçları (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
224
Cevap
1
Favori
70.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yilmaz196

Ecet haklısın f0, o benim de dikkatimi çekti g19un ekranından... Bazen şehirde dolaşırken mesela, bakıyorum %20lere düşüyor gpu kullanımı ve fpsde aynı oranda düşüyor. Ama 2-3 saniye sonra toparlıyor ve gpu kullanımı %90lara avrıyor, fpsde uçuyor 80-90lara ki ayarlarım sonda. Oyun gpu kullanımını beceemiyor gibi, ya da sürücüler, bence optimizasyonla çok rahat aşılacak şeyler gibi geliyor bana. Yani gpunun phyxsi falan çok rahat kaldırma gücü var ama kullanımda sorunlar var.

darboğazı işlemci yaptığı için gpu kullanmaya gerek kalmıyor. ve kullanım da düşüyor doğal olarak
  • valla oyunu oynuyorum cokta bekleyerek aldıgım bı oyundu ama resmen hayal kırıklıgı sadece mafıa 2 degıl son donemlerde cıkan hemen hemen tum oyunlarda.bı kerede oyunda optimasyon dıye bır sey yok neden: ayarları ne yaparsam yapayım kasıyor.8800 gt amp adıtıon kartım var ama artık dıyorum yanı bu kartta yenı nesıl oyunlara agır kalıyor dıye ama ayarları full yapıyorum kasıyor en dusuge getırıyorum kasıyor.grafıkler rezalet oluyor yınede kasıyor ben bu sıstemımle crysisi yuksek ayarlarda cok rahat oynuyorum da kalmıs kı mafıa 2 mı kastırıcak en dusuk ayarlarda.ıkıncı olarak ta arkadaslar oyun fılan yok kı ortada durmadan bır ıkı basıt seylerle bolum gecıstırılıyor.ıkı chapter begendım gerısı tras yanı oyun bıtıcek adam gıbı bı zevk alamadık.tek begendım nokta adam vurma hissiyatı onu cok ıyı yapmıslar dıger oyunlar gıbı şarjör bosalt adamın ustune ama olmesın gıbı bı durum yok allahtan.
    genel olarak bence sadece zman gecırmek ıcın oynanıcak bı oyun o kadar...
  • oyunu physx ve ambient occlusion kapalı çok akıcı şekilde bitirdim,
    bu ikisi açıkken fps yarıya düşüyo ve oynanabilirlik kalmıyor, sırf phsyx içinde ikinci kart almakda gereksiz bence;

tek nvidia kartının yetersiz gelmesinden anlaşıldığı üzere phsyx, bu haliyle çok kullanışsız ve pahallı bir teknoloji.
  • gerçektn bu oyunu nvıdia 9800gtx 256 bit gibi ekran kartında oynaak lazım diye düşünüyorm sevgili arkadaşlar
  • http://forum.donanimhaber.com/m_43462455/mpage_1//tm.htm#43548692

physx e kafayı taktığım için bilimum test ,driver, program vs vs denedim sonuçlar:

*****Tek kart yada ayrı physx kartı kullandığı halde physx performansından memnun olmayanlar : gpuz programıyla kartınızın maximum işlemci yüküne (GPU max) bakın eğer %99 lara ulaşmıyorsanız kıyafet efektleri işlemciniz (CPU) üzerinden yapılıyor ve buda darboğazı işlemciniz yaratıyor demektir***

*****Physx için ek kart alacaklar benim aldığım zotac geforce 512 mb 9800gt eco gibi bir kart bile, 1920x1080 AA ve tüm detaylar en yüksek seviyede olduğunda en fazla %68 yük ile çalışıyor , yani en ucuz kart bile işiniz görür***

• gtx 460 ile physx medium, 1920x1080 full ayarlarda oyunu bitirdim..fakat ani fps düşmeleri gerçekten rahatsız ediciydi..45-50 iken bir anda 17-20 ye düşüyordu..sonra sadece physx'i kapadım ve mis gibi 60 fps ile oyunu yarıladım şimdi ve de hiç eksikliğini hissetmiyorum malum "Fizik"in
  • amd phenom x2 560 BE. hd 4850 drr3 256 bıt ekran kartı 1600 mhz 4gb ddr3 ram ıle bu oyunu en dusuk ayarlarda bıle oynayamadım asırı derecede kasıyor kontrol mumkun degıl.785 chipset anakartım var.sasırdım dogrusu.kıme yapmıslar bu oyunu sadece extrem o/c cıler oynasın dıyemı acaba :)ılgınc:D
  • ya bu site inanılmaz güzel bir site
  • bence çokkkkkkkkkkk ama çoooooooooooooooooooooooooook güzellllll
  • benhmarkte herşey high apex dahil average 33 fps alıyodum oyuna girdim ne 33 ü 50 den aşağı inmiyor mubarek okadar araba patlattım ateş ettim banamısın demedi.

vsync açık 1280x1024 AA yok herşey full

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X-FI -- 29 Kasım 2010; 20:59:56 >
  • 1440x900 de vsnyc kapalı 80 fps
  • quote:

Orijinalden alıntı: musAKka

Physix'in bu oyunda getirisinden kat kat götürüsü olduğuna şahit oldum sonunda. Görsel olarak kayda değer bir katkısı olmamasına rağmen GTX460'da medium physix ayarlarında FPS'nin 30'un altına birçok defa düştüğünü ve oyunun akıcılığını tamamen yitirdiğini gördüm. Ancak physix'i kapatınca frameler iki katına çıktı ve çok akıcı bir oynanışa sahip oldum.

Bu kartı physix için almadım ancak almışken deneyeyim dedim. Sonuç şu ki, physix hala oturmadı yerine. nVidia bu şekilde bir strateji uygulamaya devam ettiği sürece physix de gereksizliğini devam ettirecektir ne yazık ki.

Değerli musAKka bunu daha önce bi çok konuda tartışmıştık. Senin de benim gibi düşünemene sevindim..

Neden derseniz Intel Havok'u öldürmez. Bu kadar net. Physx çıktığı zaman kimse bişey diyemedi, çıktıktan 7-8 ay sonra herkesin fikri belirginleşti. Şimdi ise Physx'i koruyanları göremiyoruz ortalarda. Bu konu 1 yıl önce tartışılsaydı aman aman ne ceza puanları alınırdı

• quote:

Orijinalden alıntı: Tolga*

quote:

Physix'in bu oyunda getirisinden kat kat götürüsü olduğuna şahit oldum sonunda. Görsel olarak kayda değer bir katkısı olmamasına rağmen GTX460'da medium physix ayarlarında FPS'nin 30'un altına birçok defa düştüğünü ve oyunun akıcılığını tamamen yitirdiğini gördüm. Ancak physix'i kapatınca frameler iki katına çıktı ve çok akıcı bir oynanışa sahip oldum.

Bu kartı physix için almadım ancak almışken deneyeyim dedim. Sonuç şu ki, physix hala oturmadı yerine. nVidia bu şekilde bir strateji uygulamaya devam ettiği sürece physix de gereksizliğini devam ettirecektir ne yazık ki.

Değerli musAKka bunu daha önce bi çok konuda tartışmıştık. Senin de benim gibi düşünemene sevindim..

Neden derseniz Intel Havok'u öldürmez. Bu kadar net. Physx çıktığı zaman kimse bişey diyemedi, çıktıktan 7-8 ay sonra herkesin fikri belirginleşti. Şimdi ise Physx'i koruyanları göremiyoruz ortalarda. Bu konu 1 yıl önce tartışılsaydı aman aman ne ceza puanları alınırdı

Oyundaki aşırı fps düşüşlerinin nedeninin , kartın PhysX e yetmemesi değil oyundaki bir kısım PhysX hesaplamasını(cloth) cpu yaptığından dolayı olduğunu biliyor muydunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: -*-EMRE-*-

quote:

quote:

Oyundaki aşırı fps düşüşlerinin nedeninin , kartın PhysX e yetmemesi değil oyundaki bir kısım PhysX hesaplamasını(cloth) cpu yaptığından dolayı olduğunu biliyor muydunuz.

ATI kartlarda o dediğin. Zaten ben nVidia kartlar için konuşuyorum. Havok yetmiyo filan demeyin gayet güzel yapılmış oyunlar var Havok'la.

• quote:

Orijinalden alıntı: lucasthehacker

Arkadaşlar Physx tamamen faso fiso, şimdi deneme yanılma yoluyla yaklaşık olarak elde ettiğim fps değerlerini ilgilenenler için bu forumda da yayınlıyorum; Mafia 2 de fizik hesaplamalarını CPU ya yaptırmak oyunda 10 fps arttırıyor, tabi bu orta halli ekran kartları için geçerli,

Acer 6930 dizüstü bilgisayar ile MAFIA II deki physx i açıyorum ve oyuna girdiğimde 22 fps ile oynuyorum, Fakat Nvidia Denetim masasına girip Physx hesaplamalarını CPU ya verince 30 32 fps ile oynuyorum,
    Dizüstü olanlara duyrulur, Yani fizik efektleri için ekran kartınıza yüklenmeyin, fizik hesaplamalarını yapıyor fakat bu sefer fps düşüyor. O yüzden oyunda Physx açtığınızda, Nvidia denetim masasında Physx ayarını ya kapatın ya da CPU ayarlayın.
    Bu durumda;
    Mafia -> Video ayarları Physx Medium ve Nvidia Denetim Masası Physx GPU = 22 FPS
    Mafia -> Video ayarları Physx Medium ve Nvidia Denetim Masası Physx CPU = 32 FPS

Özellikler; P8600 2.4 GHZ işlemci, 512Mb 9600mgt GDDR3 ekran kartı, 4gb DDR2 Ram
    Windows 7 64 Bit

Bu sadece Mafia II için değil başka birçok oyun için geçerli olabilir.

EDIT: Bence physx ten tamamen yararlanmak için, 2. bir ekran kartı şart, bu dediğim 2. ekran kartı da sadece fizik hesaplayacağı için bir 8600 gt olabilir, daha fazlası tamamen gereksiz. Kendi ekran kartınıza Physx kullanarak fizik hesaplaması yaptırırsanız, bilmiyorum sürücüden dolayı mı ama GPU çok yoruluyor ve sanki bütün zamanını fizik hesaplamalarına ayırıyor ki FPS de düşüş yaşanıyor. Şimdili en iyi çözüm bence CPU.

Sağol dostum. benimde aklıma bu takılmıştı çok işe yaradı

• @tolga
    Dikkat ettiyseniz physx in bir kısmını dedim yan nvidia kartları kastediyorum ati kartlar hiç yapamıyor zaten.siz oyundaki tüm physx hesaplamalarını nvidia kartınızın yaptığını sanıyorsunuz ama oyun cloth physx i hala cpu ya yaptırıyor buda sanki kart physx i açınca kaldıramıyor izlenimi veriyor.
  • quote:

@tolga
    Dikkat ettiyseniz physx in bir kısmını dedim yan nvidia kartları kastediyorum ati kartlar hiç yapamıyor zaten.siz oyundaki tüm physx hesaplamalarını nvidia kartınızın yaptığını sanıyorsunuz ama oyun cloth physx i hala cpu ya yaptırıyor buda sanki kart physx i açınca kaldıramıyor izlenimi veriyor.

Sonucu değiştiriyor mu peki? Bu FPS düşüşleri havok da neden yok bunun nedenlerini arıyorum ben? Physx kötü bir teknolojidir arkadaş. Şimdiye kadar kendini kanıtlayamadı, kanıtlayamaz da.
  • quote:

quote:

@tolga

Sonucu değiştiriyor mu peki? Bu FPS düşüşleri havok da neden yok bunun nedenlerini arıyorum ben? Physx kötü bir teknolojidir arkadaş. Şimdiye kadar kendini kanıtlayamadı, kanıtlayamaz da.

Bende diyorum ki PhysX hesaplamaları verimli olarak gpu ya yaptırılmıyor, havok ile arasındaki performans farkına gelince, dikkat ederseniz havokda parçacıklar birbirinden bağımsız hareket ediyor ve kayboluyorlar.Bağımsız hareketten kastım parçalanma esnesında çevredeki parçacıklara bir etkileri olmuyor.Mesela havok kullanan Stranglehold oynadıysanız demek istediğimi anlarsınız.PhysX de her bir parçanın hareketi ayrı ayrı hesaplanıyor tabi buda bir miktar performans düşüklüğüne sabep oluyor bu sebeple PhysX ile havok u bir tutamayız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -*-EMRE-*- -- 30 Kasım 2010; 16:46:32 >

• İkiside fizik motoru sonuçta. Ve ben diyorum ki physx gereksiz fizik motoru için
  • quote:

İkiside fizik motoru sonuçta. Ve ben diyorum ki physx gereksiz fizik motoru için

Bu şekilde düşünmek yanlış olur bence, mesela ferrari ile fiat ikiside seni varacağın yere götürebiliyor bunları aynı kefeye koyabilir misin.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.