Şimdi Ara

Maden Mühendisleri ve Adayları Odası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
517
Cevap
8
Favori
25.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

9 eylül gelir gibime geliyor olmazsa osmangazi

maden mühendisliği okuyan okumak isteyen arkadaşlardan yorumları bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burk06 -- 31 Temmuz 2012; 2:06:27 >

• Maden mühendisliği iş bulma konusunda sorunlu olmayan fakat çalışma konusunda sorunlu olan bir meslektir. Düzenli bir yaşamınız olmaz fakat dağ başında macera aramak isteyenler ve hayatını bir konteynırın içinde geçirmek isteyenler için ideal bir meslektir. Tekrar söylüyorum iş bulma konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamassınız ve özellikle iş kazalarına hazırlıklı olmanız gerekmektedir. Eğer üniversitede kalmak veya akademik kariyer yapmak isterseniz diğer mühendislere göre bir hayli yüksek meblalarda çalışabilirsiniz. 9 eylül üniversite olara itü ve odtüden sonra 3. olarak gelmektedir. Mezun olanlardan açıkta kalanınıda hiç duymadım.
  • Merak etme konteynırda yaşamazsın ama sorumlu olduğunda yerde olay çıkarsa gece gece yatağından kaldırırlar ki bu her meslekte böyle. Çalışma şartları gerçekten ağırdır(diğer müh.lere kıyasla tabi tekniker ve işçiye göre rahatsın) seviyorsan yaparsın, okumak için okuma seviyorsan oku. Babam Hacettepe Maden mezunu bir çok müh. ve idari kadroda görev yaptı oradan biliyorum.
  • Şöyle bir dezavantajı daha var birine maden mühendisiyim diyince kurduğu kelimeler zonguldak veya kömür ile ilgili oluyor malesef.
  • tüm bunların farkındayım çok teşekkür ederim ilginiz için

dağ başında yaşama gelince o belli bir yaşa kadardır umarım 35 den sonra hiç çekilmez gibi geliyor

aslında mezun olduktan sonra patlatma ehliyeti almak istiyorum maaş ve imkanlar artıyormuş bu konuda bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: burk06

tüm bunların farkındayım çok teşekkür ederim ilginiz için

dağ başında yaşama gelince o belli bir yaşa kadardır umarım 35 den sonra hiç çekilmez gibi geliyor

aslında mezun olduktan sonra patlatma ehliyeti almak istiyorum maaş ve imkanlar artıyormuş bu konuda bilgisi olan var mı?

Patlatma belgesi var doğru birde nezaret defteri var ocak başına 250-700 tl arası değişiyor ve meblağlar inanılmaz oynuyor.12 bin tl maaş alan tanıyorum
  • mezun abiler ile konuştuğum zaman üniversite bir yere kadar demişlerdi.sen kendini ne kadar geliştirirsen yabancı dilin ne kadar iyiyse o kadar ilerlersin dediler

bakalım inş istediğim yerler gelir
  • sıralaması düşük arkadaşlar için iyi bir alternatif olabilir ben akşam mezun ve akademisyenlerden gelen mailleri buraya koyalım hem bilgilendirme olur
  • hacettepe maden nasıldır yurtdısında bu meslek nasıl gerceklestirilir
  • sıtaj olanaklararı var sorun olmuyor kimsenin büyük bir sorun yaşadığını sanmıyorum.
    ingilizcenin yanında almanca veya çince çok işe yarar ama ingilizcede yeterlidir.
    ben iş bulma konusunda hiç bir sıkıntı yaşamadım özellikle.
    üniversite bir yere kadar ben inönülüyüm hacettepe ve odtülülerle çalıştım ama iş senin kendini yetiştirip kendine olan güveninde bitiyor.
    metalurji ve malzeme mühendisliğinin bizim kadar iş bulma olasılığı yok çünkü türkiyede şuan metalurji çok az ravaç görüyor biliyorsun ki ülkemiz hammadde şeklinde madenlerini satıyor.
    maden mühendisi olursan hayatında kimseye mecbur kalmaz ve paranı kazanırsın.
    tek sıkıntısı işlerin şehir merkezlerine uzak yerlerde olması ve maden mühendislerinin yer altı çalışmak istememesi sektörde yeraltı çalışan maden mühendisi bulmak çok zor.
    hadi hayırlısı senide meslektaşımız gormek isterim.
    iş konusuna gelince okulun bitince benle irtibata geç ben bulurum sana iş.

bu mail maden mühendisliği mezunu birisi tarafından bana gönderildi.

hacettepenin eğitimi ingilizce olduğu için çok büyük avantaj hocam içinizde varsa ben öneririm

acele etmiyorum ben ya dokuz eylül ya da osmangazi yazacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: burk06

sıtaj olanaklararı var sorun olmuyor kimsenin büyük bir sorun yaşadığını sanmıyorum.
    ingilizcenin yanında almanca veya çince çok işe yarar ama ingilizcede yeterlidir.
    ben iş bulma konusunda hiç bir sıkıntı yaşamadım özellikle.
    üniversite bir yere kadar ben inönülüyüm hacettepe ve odtülülerle çalıştım ama iş senin kendini yetiştirip kendine olan güveninde bitiyor.
    metalurji ve malzeme mühendisliğinin bizim kadar iş bulma olasılığı yok çünkü türkiyede şuan metalurji çok az ravaç görüyor biliyorsun ki ülkemiz hammadde şeklinde madenlerini satıyor.
    maden mühendisi olursan hayatında kimseye mecbur kalmaz ve paranı kazanırsın.
    tek sıkıntısı işlerin şehir merkezlerine uzak yerlerde olması ve maden mühendislerinin yer altı çalışmak istememesi sektörde yeraltı çalışan maden mühendisi bulmak çok zor.
    hadi hayırlısı senide meslektaşımız gormek isterim.
    iş konusuna gelince okulun bitince benle irtibata geç ben bulurum sana iş.

bu mail maden mühendisliği mezunu birisi tarafından bana gönderildi.

hacettepenin eğitimi ingilizce olduğu için çok büyük avantaj hocam içinizde varsa ben öneririm

acele etmiyorum ben ya dokuz eylül ya da osmangazi yazacağım

acaba bu kişi nerede calısıyor

• inanın bilmiyorum ama karşısındaki bireyi yönlendirdiğinin farkında sanırım.bir başka mail i veriyim

Eğer madenciliğe yatkın isen (aileden birisi madencilik yapıyorsa yada hafriyat, üretim vb şeyleri seviyorsan madencilik ruhuna sahipsindir derim…
    İkinci yabancı dil olarak Almanca bilmek faydalı oluyor.
    Stajlarda sorun yok merak etme, staj yaparken iş bulanlar oluyor.
    İyi mühendis her zaman aranır…ODTÜ’lülerin avantajı çok iyi ingilizce bilmeleridir, onun dışında eşitiz.
    Bizim DEU Maden Mühendisliği ÇAP yapmaya uygundur. Yani aynı anda hem Maden hem de Metalurji mühendisi olabilirsin.

Bir insan başarılı olmak istiyorsa içinden gelen sevdiği işi yapmalıdır !
    İyi şanslar dileğimle.
    Saygı ve sevgilerimle…

bu arkadaş 9 eylül de araştırma görevlisi
  • şimdi soru garip olacak ama bu mesleğin yer yüzündeki çalışma alanları nedir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam zaten yukardaki ilk mail e bakarsan piyasadaki hiçbir maden mühendisi yer altında çalışmak istemiyor denmiş.yer üstünde ocak denetim sertifikası ve patlatma ehliyeti alırsan çok çok iyi imkanlar ile çalışırsın.

ben bu belgelerin nasıl alınacağı konusunda birkaç mail attım cevaplar geldikçe burdan paylaşırım
  • anladım cevapların devamını bekliyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hmm ilgimi çekti bu yorumlar. Peki sizce Gıda mühendiliği nasıldır? Veya Orman mühendisliği?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gothic10

Hmm ilgimi çekti bu yorumlar. Peki sizce Gıda mühendiliği nasıldır? Veya Orman mühendisliği?

açıkçası gıda konusunda bilgim yok fakat orman müh kpss ataması oldukça düşük orman endüstris müh var o özel sektörde biraz daha avantajlı

sizde istediğiniz meslekle ilgili iş ilanlarına bakarsanız daha iyi seçimler yapabilirsiniz
  • maden müh okuyan yok mu
  • maden müh okuyan yok mu
  • 9 eylül maden benimde kafamda var,takip
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.