Şimdi Ara

>>>MADE İN CHİNA OTOMOBİLLER!!!!<<< (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
11.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gelsinler görelim hele sonra ak kara belli olacak
  • abi bunların fiyatları hakkında bilgisi olan yokmu.. ben aradım valla mermerler grubu fiyat konusunda aralık 15te aradım şubatta belirlenecek dedilerr ama şubatta yine aradım ağustosta belli olacak dedilerrr. korkuyorlar mı bunlar fiyatları açıklamaya yaw... yahu söleyin gitsin arkanızdayım

• piyasaya kötüler gelecek iyiler kısmen gidecek kus. bakmayın düzülen düzüldüğüyle kalacak kaliteyi tercih edenler ise kafaları rahat yaslanıp gülümseyerek yola devam edecekler
  • dacia farklımı onlardan ucuz etin yahnisi ne olursa o olur
    en azından dacia gibi hidrolik direksiyonu opsiyonel değil
    80li yıllarda hidrolik diroksiyon opsiyoneldi şimdide aynı
  • ARKADASLAR DACİA LOGAN UCUZ BİR ARABA OLABİLİR AMA ESTETİK DEĞİL!!!

İŞTE ÇİNİN ELİNDE OLAN TEKNOLOJİ GÖZE HOŞ GELEN VE UCUZ OTOMOBİLLERİ YAPABİLECEK KAPASİTEDE...

ŞUAN DUNYA MARKASI DİYE ALDIGINIZ BİR COK OTOMOBİLİN ELEKTRONİK AKSAMI ÇİN , TAİWAN, KORE GİBİ ASYA ULKELERİNDE YAPILIYOR....

İLK CIKTIKLARINDA KİMSE DE SALLAMIYORDU JAPON OTOMOBİLLERİ AMA SUANKİ DURUM SİZCE FARKLI DEĞİL Mİ?
    HONDA , SUBARU, NISSAN, TOYOTA, HYUNDAİ, DAİHATSU, SUZUKİ.......... BU OTOMOBİLLER GAYET KALİTELİ DEĞİLLER Mİ DUSUNUN LUTFEN.... ÇİN DE BU DUZEYDE ARABALAR YAPIP DUNYADA COK ONEMLİ BİR YERE SAHİP OLACAKTIR BUNDAN SUPHENİZ OMASIN.......

BURDA ATIP TUTAN İNSANLAR DA GELECEK UST DUZEY ÇİN ARABALARINI GORDUKTEN SONRA SOYLEDİKLERİNİ YUTMAK ZORUNDA KALACAKLAR.......

SAYGILARIMLA
  • SIFIR PİYASASI O KADAR FIRLADIKİ....BİR RAKİP OLSUNDA HİÇ DEĞİLSE FİYATLAR DÜŞSÜN......
    ÇOĞU KİŞİ DE BUNUN İÇİN ÇIKMASINI İSTİYOR.....
    quote:

Orjinalden alıntı: okis

piyasaya kötüler gelecek iyiler kısmen gidecek kus. bakmayın düzülen düzüldüğüyle kalacak kaliteyi tercih edenler ise kafaları rahat yaslanıp gülümseyerek yola devam edecekler
  • KOREA ARABALARIDA İLK GELDİĞİNDE TUTULMADI....KÖTÜ DENDİ....AMA ŞU AN EN ÇOK TUTULAN SATILAN VE SORUNSUZ ARABALAR KOREA ARABALARI.....AMA ÇİN BÖYLE OLURMU?ONDAN ŞÜPHELİYİM.....

quote:

Orjinalden alıntı: bosphorus199

ARKADASLAR DACİA LOGAN UCUZ BİR ARABA OLABİLİR AMA ESTETİK DEĞİL!!!

İŞTE ÇİNİN ELİNDE OLAN TEKNOLOJİ GÖZE HOŞ GELEN VE UCUZ OTOMOBİLLERİ YAPABİLECEK KAPASİTEDE...

ŞUAN DUNYA MARKASI DİYE ALDIGINIZ BİR COK OTOMOBİLİN ELEKTRONİK AKSAMI ÇİN , TAİWAN, KORE GİBİ ASYA ULKELERİNDE YAPILIYOR....

İLK CIKTIKLARINDA KİMSE DE SALLAMIYORDU JAPON OTOMOBİLLERİ AMA SUANKİ DURUM SİZCE FARKLI DEĞİL Mİ?
    HONDA , SUBARU, NISSAN, TOYOTA, HYUNDAİ, DAİHATSU, SUZUKİ.......... BU OTOMOBİLLER GAYET KALİTELİ DEĞİLLER Mİ DUSUNUN LUTFEN.... ÇİN DE BU DUZEYDE ARABALAR YAPIP DUNYADA COK ONEMLİ BİR YERE SAHİP OLACAKTIR BUNDAN SUPHENİZ OMASIN.......

BURDA ATIP TUTAN İNSANLAR DA GELECEK UST DUZEY ÇİN ARABALARINI GORDUKTEN SONRA SOYLEDİKLERİNİ YUTMAK ZORUNDA KALACAKLAR.......

SAYGILARIMLA

• ARKADAŞLAR GELECEKTE HANİ Bİ FOTOSUNU GÖRDÜM BAŞKA NE FİYATI VAR ORTALIKTA NEDE DEĞİŞİK RESİMLER...MOTOR ÖZELLİKLERİ DONANIM V.S..........NE ZAMAN GELECEK...HERALDE BİR OTOMOTİV HANGİSİYDİ UNUTTUM O GETİTTİRMEK İÇİN SERVİSİNİ FALAN DÜZENLİYORMUŞ V.S.......YANİ TÜRKİYE DİSBRİTÖRLÜĞÜNÜ ALIYORMUŞ
  • Selam,

Çin arabalarını once buyuk firmalar (Koç, Sabancı v.b) getirir sonrasında diğer distiributorlerin getirmesine izin verirler. Zamanında Şahsuvaroğulları ticari arac getirmeye kalktıgında adamlara izin vermediler, sebebini bile belirtmeden HAYIR dediler. Ama şimdi tum buyuk firmalar Çin deki markaların önünde sıra olmuş durumdalar. Bu buyuk firmalar oncelikle araçları Türkiyeye getirip satış adetleri 10 binleri buldugunda burada montaj hattını kuracaklardır diye tahmin ediyorum.

Fiat Cherry firmasından 1 milyon adet 1.4 motor almak için anlaşma yaptı bile bu demek oluyor ki yakın zamanda Çin motorları ile donanmış araçlar yollarımızda olacaklar. Yakın zamanda (2010 yılı sonrasında) otomotiv üretimi sadece uzak doğuda olup Avrupa da dizayn ve teknik araştırma yapılacak gibi gözüküyor.

Bir de neden Çin arabaları ucuz oluyor diyenler için;

Ford Amerikada ilk arabasını bant üzerinde üretirken bir çağ açmıştı, şimdi Çin buna yeni bir yöntem ekledi. Fabrikada çalışan tüm işçiler fabrikanın bunyesinde bulunan yerleşim yerlerinde konaklıyorlar mesaileri bittiğinde koğuşlarına gidiyorlar, günde 3 öğün yemek veriliyor ve cok cuzi rakamlara çalışıyorlar (aylık 150-200 USD). Hiç bir ekonomi bu türlü rekabet şartları ile yarışamaz. İşte bu nedenden dolayı Çin araçları rekabet edilemiyecek düzeyde ucuz oluyorlar.

Biz bugun Çinin otomotiv sektorune getirmiş oldugu rekabetten bahsederken Avrupa ve Amerika Çinin kendi yolcu uçağını geliştirdiğini ve bundan ekonomik kaygı duyduklarını dile getirmektedirler.

Sonuç olarak gizli ve açık bir ekonomik savaşın yaşandığı günümüzde Çin bir çok şeyi değiştirmeye karar vermiş gözükmektedir.

Saygılar

• quote:

Orjinalden alıntı: vvv_com

quote:

Orjinalden alıntı: solenza

Çin malı otomobillerin ülkemizin endüstri kuruluşlarını ve ekonomimizi mahfedeceğini unutmayalım arkadaşlar.

>>>MADE İN CHİNA OTOMOBİLLER!!!!<<<

tr malı araba zaten yok. kimse falanda filanda diye yazıp boşuna nefes tüketmesin.

çin malı gelsin, sunulan ürüne göre makul bir fiyat versinler çatır çatır alırım. ayrıca şahindi, doğandı, reno 9'du gibi uyduruk şeylerden daha iyi olduğu kesin.

tamamen haklısın

• çin malı almam diyen arkadaşlar vw passat çinde üretiliyor.duyduğuma göre yakında ferrari,mercedes vs. ünlü markalar çinde fabrika açacaklarmıştı.çin malının ucuz olması işçiliğin, hammaddenin ve yatırım giderlerinin düşük olmasından dolayı.
  • çinde bu arabalara binenler hep duvara mı yapışıyor
    aranızda yassı çinli gören var mı ??

• ya gırsınde tabıde fıyatlar duser dusmesınede yaf arabanın dıreksıyonu elınde kalır be oda bıldıgın cın malısonucda belkı dha salam yaparlar ama sanmamii bı arac cıkcagını anadoldan beter olur :d

• tabi 86 model bır brodvey 4 mılyarcık sıfır bır cın arabası ki görünüş olrak ranault lara mılyon basar 13 mılyar sıfırı adama sormazlarmı hangisi dıye 5 sene kulanır atarım be kardeşim ha dersen şaşe yok kolay 3 mılyara celık bır şase yerleştırırım altına kapartalıcr şımdılen hazırlamışlar şaşeseleri
  • arkadaşlar söyleyeceklerim yanlış anlaşılmasın ama

YAŞASIN ÇİN ve ÇİN MALLARI diyorum neden mi?

Yıllarca yerli üreticinin bizim kanımızı emmelerine bir nebzede olsa fayda sağladıkları için,
    neden mi diyorum bugün ayakkabıdan, süs eşyasına, hırdavat malzemelerinden daha başka pekçok alanda rekabet yarattığı ve bizim yerli üreticinin fiyat tekelini kırdıkları için ülkemize rekabet getirdikleri için YAŞASIN ÇİN MALLARI diyorum. bizim millet esnaf ve üretici olarak 1 koyup 3 alma peşinde de ondan yaşasın diyorum

ÇİN arabasanın da çok kötü olacağını tahmin etmiyorum neticede doğru düzgün kalite kontrolünden bile geçmemiş yerli üretim kuş serilerine yıllarca binmiş canım ülkemin insanları çin malı arabaya makul bir fiyatla neden binmesin ki bugün bi doğan dan şahinden eksi yanı ne? sanki doğanda, şahinde, broadway ya da toros ta
    abs, hava yastığı,...vb ekstra donanım varda çin malı araçlarda yok

beyler günümüz ekonomisi şunu gerektiyor fiyat/kalite
    fiyat/kalite nerde ise ben ordayım ÇİN MALI, ALMAN MALI, TÜRK MALİ farketmez yerli üretci ucuz satsın milletde ordan alsın yanlışmıyım? ama yok bizim ağlar ekmeği ballı kaymaklı yiyecekler ekmeğinden ödün vermezler...

• Bana geçen gün mesaj geldi cherry otomobil görücüye çıktı bilmem hangi gazeteden inceliyebilirsiniz diye.
    Abi bende çin malı diyenlerdenim ;
    Sevgili koçun yıllarca yerli diye bize sattığı fiattan(aldığın her tofaşın karı isim hakkından dolayı fiata kar olarak geçiyor) daha kaliteli olduğu muhtemel ve kuvvetli ihtimal.Tofaşla 180 lerde iken uçan arabaları biliyoruz.En azından bu düşük hacimli araçlarla 140 geçemeyiz ;)

Akıllı adam çin malı almaz demiş doğuş grup bilmem neyi ; Akıllı adam Bizim arabadan alsın ki 3 e 5 katıp kazanalım.Akıllı adam 100 milyara cip alsında biz parayı kıralım.Çok terbiyesiz bi adammış bu Orhann Yüce.Çıkıp halktan özür dilemesi lazım.Ülkede adalet yok ki olsa eğer bu adam cezasını çekerdi.
    Neyse nasıl bu araçlara kalitesiz deniyorsa çin oyuncaklarında veya diğer ucuz ürünlerindede kanserojen madde miktarım yüksek deniyor bu sebeple onlar dahada tehlikeli arkadaşlar bilgilendireyim dedim.Bu sebepte hiç çin malı kullanmasın karşı olanlar.

• doğru cinliler hergun boykot yapıyor sanki arabalarımız kotu diye.
    cinliler hergun boykot yapıor sanki trafik kazalarında birsürü olu vardiye

uyanın

bu boykot bu trafik bu kus serisi turkiyede
  • Cenevre Oto fuarında Çin malı bir Jeep gösterdiler markayı hatırlamıyorum ama aklımda kalan torpido gözünün palstiğinin yerinde çıkmış olmasıydı.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.