Şimdi Ara

Mad Men (2007-2015) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
393
Cevap
7
Favori
14.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi günler arkadaşlar. Ben şuan dizide 2.sezonun ortasındayım ama Mad Men ve Felsefe kitabını edindim. Bu kitabı okuyan varsa içeriğinde ağır spoilerlar var mı acaba? Yani şuan okusam sorun olur mu?
  • İlk 2 bölümü izledim ama çok da heyecanlandırmadı.Bu kadar ünlü olmasa bırakırdım.Acaba sorun bende mi de pek bir şey anlamadım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhammet2893

İlk 2 bölümü izledim ama çok da heyecanlandırmadı.Bu kadar ünlü olmasa bırakırdım.Acaba sorun bende mi de pek bir şey anlamadım?

herkes aynı dertten muzdarip dizinin salt konusunu ele aldığımız zaman zaten sıkıcı gelir, 60-70 lerde bir amerikan reklam ajansında çalışanların hayatı falan filan ama olaydan çok karakterlerin ön plana çıktığı bir dizi. tabi hiç olay, aksiyon yok demiyorum ama ne bileyim, bir 24 beklemeyin bu diziden bu arada giderek daha iyi bir hale bürünüyor, 5. sezonda nirvanaya ulaştı dizi.. amc kanalı neyi var neyi yok bu diziye veriyor sanırsam

kısacası devam etmeni öneririm, ilk bölümler benim için de çok heyecanlı gelmemişti ama rahatlıkla hayatımda izlediğim en iyi dizilerden biri diyebilirim.

• Mad Men'in yaratıcısı Matt Weiner 6.sezonda Peggy'nin olacağını açıkladı. Güzel bir gelişme.
  • bikaç güne başlamak istiyorum...arkadaşım saçlarımdan ötürü sürekli bana mad men diyip duruyor.Çok merak ettim konusuda ilgimi çekti..
  • quote:

Orijinalden alıntı: poltih

bikaç güne başlamak istiyorum...arkadaşım saçlarımdan ötürü sürekli bana mad men diyip duruyor.Çok merak ettim konusuda ilgimi çekti..

oo saçlar gür o zaman
  • Diziyi izlemiyorum ama bu kadar ödül alan bir dizi için 3 sayfa az değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferrotello

Diziyi izlemiyorum ama bu kadar ödül alan bir dizi için 3 sayfa az değil mi?

Ne yazık ki az. Dizi ağır işlediği için çoğu kişinin ilgisini çekmiyor. Birkaç ay önce konunun üzerine düşmemle beraber bu hâle geldik. Durum daha vahimdi yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smyrna

quote:

Ne yazık ki az. Dizi ağır işlediği için çoğu kişinin ilgisini çekmiyor. Birkaç ay önce konunun üzerine düşmemle beraber bu hâle geldik. Durum daha vahimdi yani.

Öyle ağır işleyen dizilerden Six Feet Under ile Boardwalk Empire'ı izlemiştim, SFU izlerken baya zorlanmıştım, bu herhalde en az onun kadar ağır, o yüzden ben de yakında başlamayı düşünmüyorum pek.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: smyrna

quote:

Öyle ağır işleyen dizilerden Six Feet Under ile Boardwalk Empire'ı izlemiştim, SFU izlerken baya zorlanmıştım, bu herhalde en az onun kadar ağır, o yüzden ben de yakında başlamayı düşünmüyorum pek.

six feet under ı izlemedim ama boardwalk empire de yine bir olay var. cinsellik, kan, mafya dizisi olması, aksiyon vs.. bu dizi baya ağır işliyor, her zaman söylediğim gibi karakterler ön plana çıkıyor ve bölümler geçtikçe daha da bağlanıyorsun diziye.

şöyle bir şey var, bu dizi baya gerçekçi.. atıyorum breaking bad, tamam yine olabilir ama yine de kurgu olduğunu hissettiriyor. mad men ise 60-70 li yıllardan bir kesit. mükemmel işliyorlar, mükemmel oynuyorlar, yönetmen ve ekibi mükemmel, o anı sana mükemmel bir şekilde hissettiriyorlar.

eğer izlemeyi planlıyorsanız mutlaka izleyin, ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız.

• İlk sezonu bitiriyorum harika bir dizi her yönüyle. Intro'su bile yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogameci

quote:

Orijinalden alıntı: poltih

bikaç güne başlamak istiyorum...arkadaşım saçlarımdan ötürü sürekli bana mad men diyip duruyor.Çok merak ettim konusuda ilgimi çekti..

oo saçlar gür o zaman

Bayaa bi :D şekil vermekte zorlanırım çoğu zaman :D
  • Bugün başladım S1E1 olarak. Zaten ödülleri beni meraklandırıyordu hep, bir de dram dizisi takip etmek istiyordum direk tercih ettim. Umarım yanılmam.
  • Mad men izlediğiniz bütün dizilerden farklıdır.Ne bir aksiyon bekleyin ne de gizemli olaylar ne de bir sonraki bölümü iple çektirecek son dakika olayları.

Sanki o zamandan kesitler izliyormuş gibi oluyorsunuz diziyi izlediğinizde.Yani siyah beyaz olsa dizi kimse yadırgamaz öyle diyeyim

Bölümleri her izleyişimde dizi bu dizi diyerek izliyorum Oldukça ağır bir dram inanılmaz iyi bir oyunculuk var.Senaryo kötü mü hayır ama oyuncuların davranışlarından ,oyunculuklarından senaryo ikinci planda kalıyor

• @Knisath

Aslında aradığım dizi de tam tarif ettiğiniz gibiydi. Artık hep macera, heyecan olan dizilerde sıkmaya başladı. Ayrıca repliklere de çok önem veren biriyim, bu dizi o açıdan doyurucu olacak bence. Karakterler de gayet karizmatik. Tek eksisi sigara isteği yaratması sanırım.

Bence mesajınız ilk mesaja eklenecek kadar tanım niteliğinde olmuş. Elinize sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akcura

@Knisath

Aslında aradığım dizi de tam tarif ettiğiniz gibiydi. Artık hep macera, heyecan olan dizilerde sıkmaya başladı. Ayrıca repliklere de çok önem veren biriyim, bu dizi o açıdan doyurucu olacak bence. Karakterler de gayet karizmatik. Tek eksisi sigara isteği yaratması sanırım.

Bence mesajınız ilk mesaja eklenecek kadar tanım niteliğinde olmuş. Elinize sağlık.

harbiden felaket bir biçimde içki ve sigaraya özendiriyor

abi kim bu sahneden sonra bi sigara yakmak istemez ki

• quote:

Orijinalden alıntı: Akcura

@Knisath

Gerçekten de öyle .Tütün ürünleri olarak arada puro yakıyorum ki bu diziyi izlediğimde purolarıma gözlerim kayıyor

Yorumunuz için ayrıca teşekkür ederim

• bu dizi olay değil durum dizisi.Ben 2 sezon izledim o sıralar çok sarmadı bıraktım ama oldukça kaliteli dizi.Karakterlere ve yaşantılarına alışırsanız seversiniz.Abartısız, klişesiz, doğal bi diziydi ben izlediğim sırada.Ana konu hiç ilerlemiyor ama bi sopranos gibi bağlıyamadı beni
  • İlk sezonu dün bitirdim. Gerçekten günde 1 bölüm gidildiğinde gayet iyi oluyor. Dizi ödülleri üzerinde olduğu gibi kaliteli.

S1
    Don Draper fazla karizmatik ama karısını aldatması hoşuma gitmiyor.
  • Christina Hendricks halâ oynuyor mu bu dizide?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 9 Kasım 2012; 22:10:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.