Şimdi Ara

macOS Kullanıcıları (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
639
Cevap
26
Favori
29.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Mac içine tıklıyorum.Genelde ne olur orada ? Kitaplık-Kullanıcılar değil mi ?

Ben de onlar görünüyor sıkıntı yok ama bir de şöyle dosyalar görünüyor.Ne olabilir ?

macOS Kullanıcıları
    macOS Kullanıcıları
    macOS Kullanıcıları

• Civilization V High Sierra'da çalışmıyor direkt Steam'den indirince, farklı bir yolla oyun çalışıyor, eğer sıkıntı yaşayan varsa :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Artizt -- 31 Ocak 2018; 19:53:0 >
  • Konu çok boş kalıyor neden acaba ?
    Arkadaşlar High Sierra Adobe uyumsuzluğu devam ediyor mu ? Düzeldi mi ?
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Ne gibi bir uyumsuzluk bilmiyorum ama. Adobe acrobatve photoshop yüklü. Kullanınca sorun çıkmıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yeni Mac kullanmaya başladım. VLC kullanıyorum örneğin Launchpad’e atmıyor, 1-2 gün sonra tekrar yüklemek zorunda kalıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • IINA player kullanmanı tavsiye ederim.

Tasarım varsayılan macos player görüntüsünde ama tüm formatları destekliyor.

Online altyazı bulma vs hepsi var ayrıcı ücretsiz açık kaynak kodlu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • IINA’yı ben de tavsiye ediyorum, VLC’den daha iyi çalışıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhabalar,
    MacOS High Sierra ile Yosemite arasında performans karşılaştırması ya da karşılaştırma verileri bilen gören duyan var mı? Var ise paylaşabilir mi?
  • Arkadaşlar güvenlik duvarınız kapalı mı sizde ? Yani nasıl kullanıyorsunuz ve gerçekten fark ediyor mu ?
  • Herhalde sorunsuz çalışmayan adobe ürünü yok . her sürümünde sorun var gibi. adobe forumları sorunlarla dolu.

örneğin photoshop cc 2014 var web için kaydet derken kapanıyor. benim bulduğum bir sorun bu. lightroom 5.7.1 ise renk ayarlarında kapanıyor. 6. sürüm zaten açılmadı.

xcode 9 için geçtim sanki sabahtan akşama kod yazacam. bi hello world yazmasını öğrenecem diye çektiğim çileye bak.

adobe en son sürümleri istemiyorum ben kullandıklarımı kullanmaya devam etmek istiyorum. son sürümlere direkman atlamak istemiyorum. 5.7.1 olmaz 6.4 vs olur... photoshop 2014 olmazda 2015 olur.

var mı bildiğiniz son sürüm olmayıpta stabil çalışan sürüm ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Artizt

IINA’yı ben de tavsiye ediyorum, VLC’den daha iyi çalışıyor.

Bu programda kendim indirip altyazı eklersen normal ama program indirirse altyaziyi türkçe karakterleri göstermiyor. Herşeyi denedim basaramadim

• Bu sistemi kullanan eski sürüm Adobe kullanan kullanıcılar kan ağlıyor galiba...

Bir de bu işletim sistemi SSD'leri MacOS Genişletilmiş formatın dışında "APFS" diye bir format ile silip bu hale getiriyor...
    Ve önceki OSX'sin önceki işletim sistemleri Windows'un NTFS formatını bile görüp okuyabilirken; "APFS" formatını tanımıyor! Görmüyor! "Tanımlayamayan format diye; sıfırlayayım mı, yoksa öylece kalsın mı diye" soruyor
    (2 disk takılı Mac'te birinde lion osx yüklü, diğerinde SSD'Ye high sierra kurulmuş AFPS formatında...
    Bilgisayar lion osx'le başlatınca; diğer AFPS yüklü diski tanımıyor...)

Önceki OSX sistemleri AFPS formatlı diski Network üzerinde bile gördürülemiyor galiba, bundan pek emin değilim...

Aşağıya yazdığım yazdığım önceki sürüm OSX sürümleri için de geçerli...
    Ayrıca 3'üncü parti SSD kullanmak isteyenler için TRIM desteği var mı yok mu?
    Şöyle bir program var... Ve SSD desteğini aktif hale getirdiğini iddia ediyor...
    Mountian Lion'da kullandım... Apple menüsünden sistem özelliklerinden baktığımdan TRIM'ı aktif hale getirdi...

Sorumluluk size ait...http://chameleon.alessandroboschini.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat204 -- 6 Mart 2018; 12:54:47 >

• Adobe en son sürümlerini güncelledik ama mac sistemi güncellemeye çekiniyorum ya şu sorun yüzünden.Halen sierra da kaldık

• murat204 M kullanıcısına yanıt
    Adobeler konusunda sıkıntı yaşamıyorum.
    Windows konusu: bilmiyorum denemedim.
    Samsung 840evo ssd var önceden trim enabler kullanıyordum halen var ama son zamanlarda bakmadım. sudo trimforce enable komutu ile aktif edildiği yazıyor bir iki yerde.

• bu yeni sierra ile ciddi yavaşlama söz konusu umarım macOS 10.12 ile daha düzgün eski macOS tadı veren bir ürün çıkartılarlar

• drjacob kullanıcısına yanıt
    Mavericks e döndüm. Rahat ettim. Tüküreyim güncellemesine. Ne telefonuna ne bilgisayarına iyi geliyor güncellemeler. Allahtan imza kapatma olayı mac tarafında yok. Keşke telefonda da dönebilsem 10.3.3 e geri.

• Yeni Macos güncellemesi ile iPad uygulamalarının çalışması söz konusu. Beni en çok heyecanlandıran bu şu an.

• High sierrayı hiç beğenmedim pişmanım

• nisan güvenlik güncellemesi geldi
  • Yosemite'deyim. Kafam rahat. Güvenlik kısmını bilemeyecem ama performans tatmin edici. High Sierra da cacık oldu makine. Az daha satıyordum bu sebepten. Herhangi bir dezavantaj olur mu acaba güvenlik harici. Ya da sadece güvenlik güncellemerini almanın bir yolu var mı?
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.