Şimdi Ara

macOS Kullanıcıları (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
639
Cevap
26
Favori
29.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler peki MacBooku kullanmadığım zaman uyku moduna mı alayım tamamen kapatayım mı... bi de kapatttım 1 gün sonra şarjı 1 azalmış kapalıyken azalması normal mi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ahmetow123 A kullanıcısına yanıt
    Normal , uyku moduda olur , kapatmada , Windows gibi düşünme

• drjacob kullanıcısına yanıt
    Niye normal ki acaba kapatınca hiç çalışmıyor cihaz hatta kapalı ve uyku modunda aynı azalmayı yaşıyor gibiyim.. acaba siz hangi MacBook’u kullanıyorsunuz

uyku modunda şarj yer çünkü sistem öyle çalışıyor
  • 1 hafta oldu hala daha MBP Retina A1398'e OSX yükleyemiyorum.
    Ubuntu yüklüyorum (şu an o cihazdan yazıyorum zaten) ama Catalina yüklediğim zaman reboottan sonra gelen login ekranı simsiyah.
    Daha sonra kapatıp açtığım zaman ekran zaten hiç açılmıyor, klavye adınlatması yükleme sesi vs. geliyor, ekran tekrar simsiyah (ekrana elektrik gelmiyor gibi) kalıyor ama ubuntu kurduğumda hiç böyle bir sorun yok.Cihazı kapatıyorum açıyorum, kapağı kapatıyorum açıyorum, reboot-shutdown/start-hibernate-sleep vs. herşeyi deniyorum ubuntu kuruluyken ve çatır çatır çalışıyor cihaz ama OSX Catalina devreye girince sapıttı alet.
    Şu an ne safe mode ne single user mode ne recovery ne de internet recovery mode yapabiliyorum.Hiçbiri çalışmıyor startupta.

Bu konuda en azından fikri olan var mı?
  • Merhabalar. Macbook pro'm wifi ağına bağlı olmasına ve internet olmasına rağmen sürekli olarak resimde gözüktüğü gibi Wifi: açık
    Wifi: ağlar aranıyor.. diyor. Sanıyorum ki önceler de wifi ağları direkt olarak aşağıda çıkıyordu. Bunun sebebini anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.macOS Kullanıcıları
  • quote:

Orijinalden alıntı: DJavadi

Merhabalar. Macbook pro'm wifi ağına bağlı olmasına ve internet olmasına rağmen sürekli olarak resimde gözüktüğü gibi Wifi: açık
    Wifi: ağlar aranıyor.. diyor. Sanıyorum ki önceler de wifi ağları direkt olarak aşağıda çıkıyordu. Bunun sebebini anlayamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
    SMC Reset deneyebilirsiniz belki sorun çözülür.
    https://support.apple.com/tr-tr/HT201295

• Arkadaşlar Tuxera kullanan var ise şöyle bir sorun yaşıyorum..

macOS Kullanıcıları
  • Arkadaşlar macbookta YouTube’a da video falan izlerken sıcaklık kaç oluyor sizde benim alt kısım biraz ısınıyor gibi ve kulağımı dayadığımda hep falan sesi var bilgilerinizi paylaşırsanız mutlu olurum

• Bu arada şarjda kullanıyorum

62°

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JUNE8O -- 8 Mart 2020; 20:57:53 >
  • JUNE8O kullanıcısına yanıt
    Nerden bakıyorsunuz acaba model nedir altta baya ısı ve fan sesi oluyor mu hep biraz ayrıntılı bilgi verirseniz sevinirim 😊

iStat Menus ile bakıyorum. Macbook Pro 15" mid-2015 (rahatsız edici ısı ve/veya ses yok) sol fan 2200 rpm, sağ fan 2000 rpm sularında.
    Benim MacBook Air 2019 model ve tek fan var galiba yeni aldığım için pek fazla bilgim yok kusura bakmayın o programı nerden indirebilirim ve ücretsiz mi acaba

Ücretsiz indirebileceğiniz bir yer bilmiyorum.
    Anladım olmazsa yararlı ise ücretli alırım artık

14 gün ücretsiz deneyebiliyorsunuz.
  • Arkadaşlar , ben uzun zamandır Safari yüzünden hep sıkıntı yaşıyorum.Sırf yılda 2 kaç kere sildim yeniledim sistemi.

Destek ile konuştuğumda bana eklentileri kaldıırn bu yüzden oluyor deniyor ama o eklentiler reklam engelleyici ve sadece ben kullanmıyorum.Ama sorunu sanırım sadece ben yaşıyorum. 20-25 sekme açık olarak kullanmaktayım.Reklam engelleyici var eklenti o kadar.Ama bazen sanırım sanal bellek yüklemesi yüzüden disc uyarıları alıyorum.Youtube videolarda takılmalar oluyor,yeni sayfa açtığımda bazen 2-3 sn bekliyorum..

Ben anlamıyorum bu işi.Millet format nedir bilmez ,biz senede 3 format atıyoruz arkadaş.Gece yeniden atacağım ve bu sefer Utorrent bile yüklemeyeceğim sisteme.Belki belki Utorrent ile bulaşan bir şeyler oluyordur diyorum ama sanmıyorum çünkü güvenli 1-2 siteden sadece film dizi indirmekteyim.Oyun program falan hiç indirmedim

• eyoruk E kullanıcısına yanıt
    disc uyarıları alıyorum derken ne tür uyarılar bunlar? Uyarılar ile ilgili ekran görüntüsü yükleyebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: JUNE8O

disc uyarıları alıyorum derken ne tür uyarılar bunlar? Uyarılar ile ilgili ekran görüntüsü yükleyebilir misiniz?
    Hafıza sorunu.Kalan hafıza giderek düşüyor.Mesela 8-10 gb yer var diyelim..Safari açıp biraz kullanmaya başlayınca giderek düşüyor ve neredeyse ..KB yazıyor
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.