Şimdi Ara

Macbook Şarj Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
1.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.Yeni mac kullanıcısıyım.Kullandığım model Macbook Pro md103tu/a.Bugün sabaha kadar bir problem yoktu fakat sabah kullanırken şarj olmadığını farkettim.Şöyle,pil durumu %96 olduğu halde şarj oluyor göstermiyor.Pil dolu diyor.Ayrıca adaptörde yeşil ışık yanıyor.Normalde şarj olurken ışığın turuncu olması lazım sanırım.Bir de şunu farkettim,bir süre adaptör takılı durdu,kalan süreye baktım ve arttığını farkettim.Sanırım donanımdan ziyade yazılımsal bir durum söz konusu.SMC reset diye bir şey okudum bu sorunu araştırırken.Denedim ama oldu mu bilmiyorum doğrusu.Bu sorunun çözümü nedir acaba ? İşletim sistemim Lion.

Edit:İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahm-@ -- 12 Nisan 2013; 12:17:01 >

• 95'den sonra filan %100 olmasi baya uzun suruyor. aslinda sarj ediyor ama isik yanmiyor. bende de boyle kafayi takma bosuna o_o
  • Cevabınız için teşekkürler.SMC yaptım tekrar ve sorun düzeldi.Ayrıca prizden çekip kullandım %94'teydi en son.Belki sizin dediğiniz gibi bir sorun var,belki de SMC'den sonra düzeldi.Tekrar teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.