Şimdi Ara

Macbook Pro Upgrade (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
2
Favori
2.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Choline

Ilk olarak RAM'I 8GB a yukselttim. Ama şok oldum. 8 GB in 7.76GB ini kullanmak ne demektir.

http://imgur.com/fQ2Arze

Apple sistem kaynaklarını çok etkin kullanıyor o yüzden tamamını kullanması normal. Uygulamaları ramden silmek yerine daha hızlı açılması için ramde tutar.

Ancak sizinkinin bu kadar çok olmasının sebebi dosya kopyalama yada onun gibi bir işlem yapmanızdan olabilir. File cache miktarı çok yüksek.
    Ayrıca çok takılmayın siz ona bırakın sistem çalışsın.

temizlemek için terminalde sudo purge işleminizi yaparsanız rami temizler.

Macbook Pro Upgrade
     Macbook Pro Upgrade

• exc_1 E kullanıcısına yanıt
    Kernel diye bir sey ne oldugu konusunda fikrim yok. Parallels, Safari ve uTorrent.
  • Choline kullanıcısına yanıt
    Demek ki yukarıdaki arkadaşın da belirttiği gibi sistem kendi bir şekilde ayarlıyor. Benim de 4GB RAM maksimum değerlerde kullanıyor. Yani ne kadar RAM olursa olsun bir şekilde kullanacak yer buluyor sistem Ben de 8GB olunca 3-5 boşa ayırır diye düşünüyordum...
  • exc_1 E kullanıcısına yanıt
    Naparsam yapayim, bir sure sonra kendini 8GB a sabitliyor ilginc geldi.
  • Bildiğim kadarıyla MAC OS ram in tamamını kullanıyor ona göre hız sağlamaya çalışıyor. Yani hepsini kullanması bir sorun teşkil etmiyor. Normal bir durum gibi gözüküyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: spy1983

Bildiğim kadarıyla MAC OS ram in tamamını kullanıyor ona göre hız sağlamaya çalışıyor. Yani hepsini kullanması bir sorun teşkil etmiyor. Normal bir durum gibi gözüküyor...

Hakan bey 83'lümüsünüz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tepecikli 43

quote:

Bildiğim kadarıyla MAC OS ram in tamamını kullanıyor ona göre hız sağlamaya çalışıyor. Yani hepsini kullanması bir sorun teşkil etmiyor. Normal bir durum gibi gözüküyor...

Hakan bey 83'lümüsünüz ?

Evet?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tepecikli 43

quote:

Hakan bey 83'lümüsünüz ?

Evet?

Hakan bey doğum tarihinizi gizlemişiniz ama nick name'de belirtmişiniz emin olmak için sordum
  • İyi ki böyle bir konu açmışsınız.Arkadaşıma kalsa netten laptop rami alıp takacaktı.Hem pinleri uymuyormuş hemde hız yüksek olunca donma vs oluyor diyenler var.OWC denilen siteyide burda gördüm ve arkadaşıma gönderdim.Teşekkürler..Ben yine de sorayım da bu 7-8 aylık süreç içerisinde 1066 mhz maximum 8 gb görünen macbook için ram alternatifleri var mıdır ? yoksa direk owc den mi almak lazım.
  • Samsung ramlerde işinizi görür illa owc den yada yurt dışından almaya gerek yok. Bulabilirseniz hynix öncelikli olsun ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dakmor -- 29 Kasım 2014; 18:37:35 >
  • Arkadaşlar konu hortlayacak ama bendede mid 2010 macbook pro 7.1 var. her yerde 16gb desteklediği yazıuor ki takmışlar zatenhttp://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1508452
    takan deneyen ve öneren var mı?
    16 gb 2x8 1600 mhz samsung aldım ama açılmadı pc
    önersi olan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: t_tunccan

Arkadaşlar konu hortlayacak ama bendede mid 2010 macbook pro 7.1 var. her yerde 16gb desteklediği yazıuor ki takmışlar zatenhttp://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1508452
    takan deneyen ve öneren var mı?
    16 gb 2x8 1600 mhz samsung aldım ama açılmadı pc
    önersi olan?

1600mhz olduğu için açılmamıştır. 1066mhz takmanız gerekirdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hknerdr

Hiç endişeniz olmasın, bu Mac OS X'de on derece normal bir durumdur. Ben, rMBP'da ve Mac Mini'de aynı olayı gözlemliyorum. Hatta Mac Mini'nin RAM (aldığım haliyle) sadece 4GB idi; bunu 12GB'a yükselttim ve alet hemen hepsini kullanıyor. Yükseltme sonucunda cihaz biraz daha "rahatladı", hani 3. vitesten 5.ciye geçen araba örneğindeki gibi... Ama Windows gibi düşünmeyin olayı, "boşta RAM bırakmaz" Mac OS X.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mafaky -- 16 Şubat 2015; 1:34:23 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.