Şimdi Ara

MacBook Pro - MacBook Pro with Retina Display[Kullanıcıları Kulubü] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.671
Cevap
130
Favori
282.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: treko

quote:

Orijinalden alıntı: bdurmus

arkadaşlar anladığım kadarıyla pro larda retina ekran yok, peki air larda var mı? bunu pek çözemedim birde şu an piyasadaki macbook lar kaç model oluyor late 2011 mi?

Edit: anladığım kadarıyla retina ekran air modelinde de yok, ama çözünürlük proya göre daha yüksek.. birde usb 3.0 koysalarmış şu aletlere çok güzel olurmuş elimdeki 3.0 harici hdd bi işe yaramayacak

Suan 2 modeldede retina yok gelecek ürünlerde olucak gibi
    evet suan late 2011 ama bir aya 2012 çıkıyor ve air-Pro farkı kalkabilirde
    Edit üzerine edit;ivy bridgeli ürünlerde USB 3.0 destegi zorunlu olucak diyorlar ama Apple in ısı belli olmaz olmadı satar thunderboltlu hdd alırsın ;D
    Ayrıca suan için prolarin çözünürlüğü daha yüksek

Nasil 1 aya cikiyor?? Ben biraz daha zamani var diye dusunuyodum.. Eger oyle olacaksa almak icin beklerim ama temmuz gibi falan olacaksa beklemem sanirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ertanunver

quote:

Orijinalden alıntı: shyboy

quote:

Orijinalden alıntı: Downer1040

Bekliyoruz MBP'dan çok umitliyim. İnsallah dediğiniz gib olur ve makina incelir ve hafifler...

bence bukadar tozpembe bakmamak lazım, ekran kartları kağıt gibi olmalı ki mbp lar dahada incelebilsin sonuçta harici kartlı hepsi. ayrıca usb3.0 günlük kullanıcıya hitabetmez ben hiç usb3.0 mause yada klavye kullanan görmedim birkaç hdd modelinden ziyade popülaritesi yok.

ekran kartlari aslında bildiğimiz normal kasa ekran kartlari gibi değil. işlemci gibi bir tane çipten oluşuyor ve direk anakarta monte olarak geliyor. yani çok fazla yer kapladığı yok.

herhalde iiçeride en fazla yer kaplayan makinenin soğutucusu olur.

cep telefonlarının 2014'te grafik performansında konsolları geçmesi bekleniyor diye haberler dolanıyor malum sitelerde. bu nezamanki olur, apple işte ozaman inceltebilir o kasayı. mbp yu mbp yapan harici ekran kartıdır yoksa airden ne farkı var

• quote:

quote:

quote:

arkadaşlar anladığım kadarıyla pro larda retina ekran yok, peki air larda var mı? bunu pek çözemedim birde şu an piyasadaki macbook lar kaç model oluyor late 2011 mi?

Edit: anladığım kadarıyla retina ekran air modelinde de yok, ama çözünürlük proya göre daha yüksek.. birde usb 3.0 koysalarmış şu aletlere çok güzel olurmuş elimdeki 3.0 harici hdd bi işe yaramayacak

Suan 2 modeldede retina yok gelecek ürünlerde olucak gibi
    evet suan late 2011 ama bir aya 2012 çıkıyor ve air-Pro farkı kalkabilirde
    Edit üzerine edit;ivy bridgeli ürünlerde USB 3.0 destegi zorunlu olucak diyorlar ama Apple in ısı belli olmaz olmadı satar thunderboltlu hdd alırsın ;D
    Ayrıca suan için prolarin çözünürlüğü daha yüksek

Nasil 1 aya cikiyor?? Ben biraz daha zamani var diye dusunuyodum.. Eger oyle olacaksa almak icin beklerim ama temmuz gibi falan olacaksa beklemem sanirim

Yeni macler yeni işlemcileri bekliyolar ve yeni işlemcilerin lansmanı bugün yapıldı 1 mayısta piyasaya çıkıcak,bu yüzden 1 aya kadar lansman kesin gibi lansmandan en geç 10 gün sonra da piyasaya olur.Türkiyeden alıcaksan da piyasaya çıkmasından 4-5 gün sonra yurtdışı ürünler gelir,bilkom ürünleri için baya beklemen gerekebilir

• 23 nisan muhabbeti vardı lansmanla ilgili olarak , sanırım işlemciler önplana çıktı bugun. kesin tarihle ilgli bir açıklama varmı 2012 ler için ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zGr.

23 nisan muhabbeti vardı lansmanla ilgili olarak , sanırım işlemciler önplana çıktı bugun. kesin tarihle ilgli bir açıklama varmı 2012 ler için ?

tek kesin olan OS X Mountain Lion un bu yaz gelecegi onun harici herşey tahminden ibaret ve bence mountainle beraber çıkması kuvvetli ihtimal
  • beyler bir akıl verin mac pro 13.3 alacagım elmaspetinin kampanyası var 2590 tl ye. alim mi beklim fiyat uygun mu yardım lütfen?? cok acilliyeti yok aslında şimdilk
  • quote:

Orijinalden alıntı: nizipliyim

beyler bir akıl verin mac pro 13.3 alacagım elmaspetinin kampanyası var 2590 tl ye. alim mi beklim fiyat uygun mu yardım lütfen?? cok acilliyeti yok aslında şimdilk

al-ver ekonomiye can ver diyemicem. öncelik herzaman ihtiyaç olsun elbette, yanlız o fiyata hatta daha ucuzuna vatanın kampanyalarında rastlamak mümkün
  • quote:

quote:

beyler bir akıl verin mac pro 13.3 alacagım elmaspetinin kampanyası var 2590 tl ye. alim mi beklim fiyat uygun mu yardım lütfen?? cok acilliyeti yok aslında şimdilk

al-ver ekonomiye can ver diyemicem. öncelik herzaman ihtiyaç olsun elbette, yanlız o fiyata hatta daha ucuzuna vatanın kampanyalarında rastlamak mümkün

Yeni mac prolar ne zaman cikar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetfahriguven

Zannetmiyorum. Thunderbolt, yani kendi çözümleri, dururken alternatif yüksek hızlı bir portu düşünmezler. Ki USB 3.0, hâlâ yaygın bir çözüm değil. Efektif bir şekilde kullanılmıyor.

FireWire demişsiniz. FireWire, Apple tarafından tasarlanmış ve ilk iPod etkinliğinde "iPod'a daha hızlı Müzik koyabilmek" amacıyla yapıldığı söylenmiş bir porttur. Thunderbolt, keza aynı şekilde Apple'ın daha hızlı bir port arayışıyla ortaya çıkan bir icattır. Apple ve intel'in ortak gerçekleştirdiği bir projedir ve ilk kez Mac'ler de kullanılmıştır.

Yani FireWire, bayrağı Thunderbolt'a artık devretti. Son MacBook Pro'larda iki portun bir arada bulunması bir geçiş dönemi özelliği olabilir.

Şunu da belirtmem gerek. Dizüstü bilgisayarlarda artık Ultrabook devri başladı. Yani daha az port, standart SSD, daha ince tasarım, hafif ve taşınabilir bilgisayarların devri... Ki teknoloji de bunu gerektirir. Bu anlayışla yeni MacBook'larda da daha az port, daha ince bir tasarım ve gereksiz olan özelliklerin atıldığı bilgisayarlar beklemeliyiz.

TB Intel'in... Çıkış noktası fiber bağlantının daha geniş bant aralığına çekilip hem data hemde video/audio taşınmasını sağlamak ve tamamen optik olmasının getirdiği avantajla çok uzun kablolarla data kaybının en aza indirilmesi. Apple-Intel arasındaki bağ ve anlaşmaşlar ile ilk olarak Mac'lerde görüldü ancak TB'nin ana lisansı ve patent'i Intel'in elinde ve Apple'a Intel tarafından sadece kullanım lisansı verildi

http://www.intel.com/content/www/us/en/io/thunderbolt/thunderbolt-technology-developer.html

MacBook Pro - MacBook Pro with Retina Display[Kullanıcıları Kulubü]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Downer1040 -- 24 Nisan 2012; 18:49:11 >

• quote:

quote:

quote:

OS X Mountain Liondan önce çıkmayacağını düşünüyorum mid2012 olur büyük ihtimal. temmuz gibi

• quote:

quote:

quote:

quote:

OS X Mountain Liondan önce çıkmayacağını düşünüyorum mid2012 olur büyük ihtimal. temmuz gibi

Daha önce çıkar diye düşünüyorum mountain lionu ise ılerde yüklemeli verebilirler

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Daha önce çıkar diye düşünüyorum mountain lionu ise ılerde yüklemeli verebilirler

buzamana kadar çıkmadıysa early olması mümkün değil, mid olacaktır buda her mid jenerasyonu gibi haziranın ortasında çıkacaktır ama biliyoruzki ivybridge gecikti biraz. içler dışlar çarpımı yaparsak temmuzda ısrarcıyım

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

buzamana kadar çıkmadıysa early olması mümkün değil, mid olacaktır buda her mid jenerasyonu gibi haziranın ortasında çıkacaktır ama biliyoruzki ivybridge gecikti biraz. içler dışlar çarpımı yaparsak temmuzda ısrarcıyım

3 aydır bekliyorum çıktı çıkacak diye bu yüzden erken çıkacağını düşünmek beni mutlu ediyor

• Çıkar çıkar yakında WWDC var zaten adamlar koskoca expoya eli boş çıkacak değil yaa dua edinde iOS6 ve iPhone 5 çıkmasın WWDC'de

http://www.macrumors.com/2011/06/15/wwdc-2012-already-scheduled-for-june-11th-15th/
  • Apple adama kafayi yedirir. Yapacagin seyleri bi onceden soylede millet ona gore plan yapsin. Air almayi planliyorum, eger proyu inceltmezlerse tabi.
  • Yeni bir gelişme bir haber yok bu gidişle wwdc bekliycez
  • arkadaslar size dert yanayim bari , bir yakinim amerika ya gitti (15 gun sonra donecek),gitmisken bir macbook aldirayim dedim , simdi onu aldiririm, 1 ay a yenisi cikar retina display,yeni islemci falan, o zaman cinnet geciririm.
    aldirmasam , buradan yuksek fiyata almak zorunda kalacagim , zaten tez canliyim, iki ucu boklu degnek. sansima tukureyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzhanx

arkadaslar size dert yanayim bari , bir yakinim amerika ya gitti (15 gun sonra donecek),gitmisken bir macbook aldirayim dedim , simdi onu aldiririm, 1 ay a yenisi cikar retina display,yeni islemci falan, o zaman cinnet geciririm.
    aldirmasam , buradan yuksek fiyata almak zorunda kalacagim , zaten tez canliyim, iki ucu boklu degnek. sansima tukureyim.

aldır hiç açma direk kar ile sat. hatta yanında ipad3 filan da getirsin onu da kar koyup sat. yenisi çıkınca türkiye'den pahalıya alırsın ama zaten kar ettiğinden sıkıntı olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E41040413 -- 29 Nisan 2012; 2:06:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertanunver

quote:

Orijinalden alıntı: oguzhanx

arkadaslar size dert yanayim bari , bir yakinim amerika ya gitti (15 gun sonra donecek),gitmisken bir macbook aldirayim dedim , simdi onu aldiririm, 1 ay a yenisi cikar retina display,yeni islemci falan, o zaman cinnet geciririm.

aldır hiç açma direk kar ile sat. hatta yanında ipad3 filan da getirsin onu da kar koyup sat. yenisi çıkınca türkiye'den pahalıya alırsın ama zaten kar ettiğinden sıkıntı olmaz.

guzel oneri ama soylebir handikap var , ben Turkiye'de yasamiyorum an itibari ile :) , bulundugum yerde macbook lar Turkiye'ye gore yine ucuz ama amerika kadar degil :)

• wwdc 11-15 haziranda eger macbook lar tanıtılırsa nezaman satısa cıkar acaba agustosa kadar satışa cıkarmı. daha onceki tanıtımlardan nekadar sure sonra satışa cıkmıştı amerikada agustos 25 e kadar amerikada olucam cıkarmı o tarihe kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.safa.s -- 29 Nisan 2012; 18:01:32 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.