Şimdi Ara

MacBook Pro - MacBook Pro with Retina Display[Kullanıcıları Kulubü] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.672
Cevap
130
Favori
282.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: freeman8476

Acaba gercekten de air kadar incelebilirmi o yuksek donanimla..!!??

Asus ve Samsung un air kadarda olmasa ince ve yüksek donanımlı notebooklari var bu nedenle Apple fark yaratmak icin birseyler yapabilir eğer yapmazsa da azda olsa inceleceğine kesin gözüyle bakıyorum
  • As noted in our forums, two new benchmark results appearing in Geekbench's database within the past few days are sparking discussion about imminent upgrades to Apple's MacBook Pro and iMac lines.

The first item of interest is a MacBookPro9,1 entry, which would correspond to an unreleased MacBook Pro model of unknown size coming as a successor to the current MacBookPro8,x line. While such results can be faked, the result in question is consistent with what is known or assumed about the forthcoming models.

This new MacBook Pro is listed as carrying an Intel Ivy Bridge Core i7-3820QM quad-core processor running at 2.7 GHz. That processor has long been viewed as the natural successor to Apple's current offerings in high-end 15-inch and 17-inch MacBook Pro models. With the i7-3820QM being a 45-watt chip, it is extremely unlikely that Apple would be using it in a new 13-inch MacBook Pro model.

The unreleased system carries a benchmark of 12,262, compared to scores in the range of 10,500 for the corresponding current MacBook Pro processor, the Core i7-2860QM.

The motherboard identifier included with the new entry corresponds to one of several unreleased Mac configurations identified in the first OS X Mountain Lion developer preview back in February. In addition, the Geekbench result lists the test machine as running OS X Mountain Lion build 10A211, which would be newer than the 12A193i build seeded to developers on May 2.

On the iMac side is a new iMac13,2 entry, which would appear to correspond to a new 27-inch iMac model. The machine is listed as running an Intel Ivy Bridge Core i7-3770 quad-core processor running at 3.4 GHz, which would correspond to a relatively high-end option in a new model. The system carries a benchmark of 12,183, only slightly higher than typical scores in the range of 11,500 for current iMac models using the top-of-the-line Core i7-2600 processor.

Like the MacBookPro9,1, this iMac13,1 carries a motherboard identifier first seen in the initial OS X Mountain Lion developer preview back in February. The machine used for benchmarking is listed as running build 10A2040 of OS X Mountain Lion, and while a four-digit suffix on the build number is somewhat unusual for OS X, such patterns have been observed in special builds in the past.

Such pre-mature benchmarks have shown up in Geekbench's database prior to new hardware launches from Apple in the past. Consequently, it is feasible that these results do represent genuine machines due for launch in the near future.

kaynakhttp://www.macrumors.com/2012/05/14/unreleased-2012-macbook-pro-and-imac-models-showing-up-in-benchmarks/

• Nisanda tanitilir zannettik ama yanildik mayista da olmayacak gibi. Eger hazirandaki konferansta da tanitilmazsa cok kizarim haberin olsun apple!!
  • taze söylentiler çıkmış gittikçe heyecan artıyor umarım boşa çıkmaz beklentilerimiz
    son haberler :
    http://9to5mac.com/2012/05/14/apple-readies-revamped-15-inch-macbook-pro-retina-display-ultra-thin-design-and-super-fast-usb-3-3/
  • Cikinca ne kadar surede turkiye'ye gelir tahminen? Yurtdisi urun alirsam klavyesini degistirme imkanim oluyor mu?

Dip not: ikinci sorumu turkiye mac'lerinin yumusak g gibi turkce karakterlerini klavyesinde tus olarak icerdigini varsayarak yazdim, acikcasi bir bilgim yok her gun gordugum bir alet degil :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: B. Bulut

Cikinca ne kadar surede turkiye'ye gelir tahminen? Yurtdisi urun alirsam klavyesini degistirme imkanim oluyor mu?

Dip not: ikinci sorumu turkiye mac'lerinin yumusak g gibi turkce karakterlerini klavyesinde tus olarak icerdigini varsayarak yazdim, acikcasi bir bilgim yok her gun gordugum bir alet degil :)

çıktıktan birkaç gün sonra gelir klavye olayı silikon kılıfla mümkün geçenlerde sahibindende vardı
    klavyeler soyle

MacBook Pro - MacBook Pro with Retina Display[Kullanıcıları Kulubü]

Bunlarda silikon kılıfın resimleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi treko -- 15 Mayıs 2012; 0:53:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: treko

quote:

Cikinca ne kadar surede turkiye'ye gelir tahminen? Yurtdisi urun alirsam klavyesini degistirme imkanim oluyor mu?

çıktıktan birkaç gün sonra gelir klavye olayı silikon kılıfla mümkün geçenlerde sahibindende vardı
    klavyeler soyle

bilgilendirme için teşekkür ederim, bilkomun sattığı mac'lerde orjinal tr klavye mevcut mudur peki?

• quote:

quote:

quote:

klavyeler soyle

bilgilendirme için teşekkür ederim, bilkomun sattığı mac'lerde orjinal tr klavye mevcut mudur peki?

Tam olarak ne demek istediğini anlamadım ama eğer kendi sattıklarını diyorsan onlarda direkt tr klavye mevcut ama yurtdışından gelen ürünlere türkce klavye diyorsan oda mevcut yaklaşık 400tl ye satıyorlar diye biliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

•  MacBook Pro - MacBook Pro with Retina Display[Kullanıcıları Kulubü]

Eski jenerasyonunun yarısı kalınlıkta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetfahriguven

Eski jenerasyonunun yarısı kalınlıkta.

Cok guzel duruyor yaw!! Ama o kadar incelmeyecek diyolar. %30 thinner diyolar. İnsallah % 50 thinner olur
  • quote:

Tam olarak ne demek istediğini anlamadım ama eğer kendi sattıklarını diyorsan onlarda direkt tr klavye mevcut ama yurtdışından gelen ürünlere türkce klavye diyorsan oda mevcut yaklaşık 400tl ye satıyorlar diye biliyorum
    Aldım cevabımı teşekkür ederim
  • Yazin bende yeni nesil macbook alicam. Air almayi dusunuyordum. Hafif ve ince olursa alirim direk.İnsallah biran once cikar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eediz -- 15 Mayıs 2012; 22:26:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eediz

Yazin bende yeni nesil macbook alicam. Air almayi dusunuyordum. Hafif ve ince olursa alirim direk.İnsallah biran once cikar

Daha ne kadar hafif ve ince olur orası tartışılırda retina ekran ve yeni işlemci air için yeterde artar bence
  • Su anda açıklanan daha dogrusu beklenen özellikler bir hayli iyi ve devrim niteliğinde ancak ben yinede şüphe ile bakıyorum bunlar uzun zamandır beklenen ama bir türlü çıkmayan macbookun insanlar üzerinde büyük bir beklenti yaratmasından kaynaklı olabilir. Su an retina ekranli bir iPad kullanıyorum, eğer bu teknoloji yeni macbookta olursa inanılmaz olacaktır. Ekran müthiş, su zamana kadar bekleyen arkadaslar bunca söylentiden sonra sakın su anki modellerden almasınlar. 1 ay daha sabredin. Ben mecburiyetten aldım ama retina ekran çıkarsa kesinlikle üzülürüm..
  • Yeni çıkan haberlere göre retina ekranın MacBook proda 100 USD lik bir artış getireceği söyleniyor.

Bence gayet kabul edilebilir bir rakam
  • quote:

Orijinalden alıntı: oksit

Yeni çıkan haberlere göre retina ekranın MacBook proda 100 USD lik bir artış getireceği söyleniyor.

Umarım yapmaz almak için kendimi çok zorluyorum fiyat artışı beni bitirir

• quote:

Yeni çıkan haberlere göre retina ekranın MacBook proda 100 USD lik bir artış getireceği söyleniyor.

Onu da optik diskten düşsünler artık.
  • Bakalım Apple genelde fiyat yükselten bir firma değil. Ancak Ben bu retina ekranın bir seçenek olarakda sunulabilecegini düşünüyorum. Su an nasıl anti glare ekran 150 USD karşılığı bir seçenek olarak sunuluyorsa retina ekranda ekstra bir ücret karşılığı sunulabilir. Nitekim Apple şu an anti glare ekran için 150 USD isterken, retina ekranı bedavayada vermeyebilir.

Çok bilinmeyenli denklem işte.
  • quote:

Bakalım Apple genelde fiyat yükselten bir firma değil. Ancak Ben bu retina ekranın bir seçenek olarakda sunulabilecegini düşünüyorum. Su an nasıl anti glare ekran 150 USD karşılığı bir seçenek olarak sunuluyorsa retina ekranda ekstra bir ücret karşılığı sunulabilir. Nitekim Apple şu an anti glare ekran için 150 USD isterken, retina ekranı bedavayada vermeyebilir.

Çok bilinmeyenli denklem işte.

Normal Ekran
    Glare Ekran +150USD
    Retina Ekran +100USD
    Retina+Glare Ekran +250USD [Retina ekranda matlık olayı var mıdır orasını bilmiyorum ama]
    Dedikodular çerçevesinde böyle bir tablo ortaya çıkıyor umarım böyle olmaz Apple a yakışmaz
    Eğer retina+glare oluyorsa ona fark alması sorun olmaz ama gerisine alması müşteri kaybettirir gibime geliyor

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.