Şimdi Ara

MacBook Pro - MacBook Pro with Retina Display[Kullanıcıları Kulubü] (302. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.671
Cevap
130
Favori
282.329
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 300301302303304
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kılıf çanta tavsiye siteden var mı pro için

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba, ilk cihazım 5k iMac idi. Yaşadığım ekran problemleri nedeniyle satıp 2. El Macbook pro almıştım. Cihaz 2016 15 inç idi.
    6920hq
    460 Radeon
    2 TB SSD idi.

Cihazı 10 gün önce 12000 e sattım. Yakında 5 yaşında olacağı için böyle bir karar verdim. Üzerine biraz koyup beni daha uzun süre idare edecek bir sistem istedim. Kafamda masaüstü PC toplamak vardı fakat 16 Macbook cihazların 15.000 gibi fiyatlara alınabildiğini gördüm. Üzerine 3000 ekleyerek o cihaza geçebilirim fakat kafamda soru işaretleri var.

Öncelikle 16 GB ram günümüzde alt sınır haline geldi ve pro takısı barındıran bir cihazda en az 32 ram olması gerektiğini düşünüyorum. Şu an bir sıkıntı yaratmayacak olsa bile 3 sene sonra sıkıntı yaratacağını düşünüyorum.

Sizce sene sonu gelecek güncellemele ile 32 ram standart olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Miyovsdinie kullanıcısına yanıt
    Hocam bende bu fiyatlarda 2. El bakıyordum sürekli sonra bütçemi zorladım ve ptden 2019 mac pro aldım 8500 tlye kafam çok rahat kesinlikle imkanları zorlayıp bu şekilde yapmanızı öneririm.

• Arkadaşlar 2019 mac pro da kapak kapatıldığında veya manuel olarak uyku modu seçildiğinde uyku moduna girmiyor, sistem terchilerini yaptım yine aynı, apple teknik ile görüştüm ayar yaptılar ama yine olmadı sıfır alınmış bir ürün, böyle bir sorun yaşayan oldu mu ve nasıl çözebiliriz?

• Dün aliexpress'ten Ugreen 9 in 1 usb c dönüştürücü aldım 45$'a. Veri aktarımı konusunda sıkıntı yaşatmasın diye Baseus Ugreen arasında kalmıştım ve Ugreen seçtim. Bu dönüştürücülerle ilgili forumlarda ısınma, portu bozma gibi tartışmalar var. Hata mı yaptım orijinali almamakla diye düşünüyorum. Konu hakkında deneyimleri olan var mıdır?

• 2017 kasa 1 tbb ssd model var son kasa (2020) üstüne nakit verebilirim
  • burak_asker B kullanıcısına yanıt
    Almışsın artık. Yapacağın şey basit. Kullanacaksın buraya deneyimlerini yazacaksın.

• azizfikri A kullanıcısına yanıt
    Tabi ki paylaşırım deneyimlerimi ancak deneyimlemeden porta zarar verme gibi bir durum varsa bilmek istedim sadece

• burak_asker B kullanıcısına yanıt
    😎😎😎

• alcest kullanıcısına yanıt
    Hayır olacağını sanmıyorum 16 gb şuan çoğu iş için gayet yeterli nasıl bir kullanım alanınız var bilmiyorum ama 32 gb şuan için eğer profesyonel olarak belli alanlarda kullanılmayacaksa overkill olacağını düşünüyorum.
  • Arkadaşlar not düşeyim faydalı olabilir.

2015 Model Retina için pil değişim yaptırdım.Şu anda serviste işi bitmiş hazır. Apple store pil değişim ücreti 1,528 lira.

• Dostlar Late 2013 model bir pro çıktı arkadaşımdan. 300 Döngüde pili ve çizik vs. yok. 256 SSD'si ve 4258U işlemcili model ve 4000 istiyor. Sizce iyi midir fiyat? Şimdilik fazla bütçem yok ve idareten bir pro bakıyordum.

Ayrıca soyulma problemi henüz olmamış fakat ileride olmasın diye bir önlem alabilir miyim acaba? Sanırım ekran değişim maaliyetleri çok yüksek.
  • Herkese merhaba,
    Bu mesajı dün elime ulaşan MacBook Pro 16"dan yazmaktayım.
    Mac'le tanışmam 2010 yılında oldu. O zamandan bu zamana kadar kişisel kullanımım için hep Mac kullandım.
    2. Mac'im olan 2011 Pro 13" modeli artık günlük kullanımda dahi çok ısındığı ve performans olarak tatmin etmediğinden 16" baz modeline geçtim. Bu paralara çok iyi Windows makineler vardı ama akşamdan akşama kullanabildiğim bilgisayarımın bana en iyi deneyimi sunmasını istediğimden Mac'ten devam ettim.

Cihazı açıkçası beğendim ancak (bence) önemli bir sorunu mevcut. Burada da yaşayan var mıdır diye sormak istedim.

Safari ile Youtube'dan video izlerken 1080p dahi izleseniz bile dk.da ortalama bir kere frame drop oluyor. Yani takılıp geçiyor görüntü.
    Bu taktir edersiniz ki 15000 lira verilip alınan bir bilgisayar için ciddi bir sorun.

İşin ilginci cihaz hakkında onlarca inceleme izlememe rağmen bunun hakkında tek kelime edeni bulamadım. Bu bilgisayarı herkes FCP ile video montajlamak için mi kullanıyor bunu anlamıyorum. 😁

Sorunu arattığımda benden başka yaşayanların da olduğunu gördüm. Macrumors ve Apple kullanıcı forumlarında tartışılmış konu.
    Geçici bir çözüm olarak da Grafik kartının otomatik geçişinin kapatılması yani sürekli AMD grafikle çalışılması önerilmiş. AMD grafik çipine geçmeyi denediğimde Frame drop'tan kurtuldum ama taktir edersiniz ki bu da olması gereken çözüm değil. Sırf 1080p video izlemek için daha çok güç harcayan çipi kullanıp pil ömründen yemeyi istemiyorum(sıcaklık pek farketmiyor etse onu da söylerdim).

Siz bu sorunla hiç karşılaştınız mı? Karşılaştıysanız bir çözümünüz varsa öğrenmek isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quattro -- 18 Haziran 2020; 23:35:17 >

• Merhabalar, kullanıcılara sormak istediğim bir durum vardı.

2017 model function key MacBook Pro 2017 sahibiyim. Ürün Amerikan klavye. Yurtdışındayım. Bu hafta klavye sorunu nedeniyle Apple yetkili servisi tarafından klavye değişimi yapılacak.

Uluslararası garantisi de Aralık 2020ye kadar sürmekte. Bu klavye sorunundan ötürü klavye yapıldıktan sonra cihazı satmayı düşünüyorum.

Ama Türkiye'ye dönünce burada mı satsam bulunduğum ülkede mi bilemiyorum. Türkiye'de ağustos ayında olacağım.

Burada kozmetik olarak sorunsuz 4 ay garantili Amerikan klavye Macbook pro 2017 fiyatını forumdakilere sormak istedim. Zira bulunduğum yerde 900 dolara satabilirim. Teşekkürler.

• istanredblue İ kullanıcısına yanıt
    Merhaba aynı durum bende de oluyor. Bende cihazi yeni aldım. aldığım akşam pil 92 ye kadar geriledi sonra kendiliğinden tekrar 100 e geldi. İki haftadır kullanıyorum hemen hemen hergün günde yaklaşık günde bir kere bu tekrarlanıyor. hiçbirşey yapmadan kendiliğinden düzeliyor. Bu bir sorun mu yoksa ısınınca güvenlik olarak mı yapıyor diyeceğim destek ekibi öyle olsa söyler size test yaptırmazdı. başka başına gelen var mı ?. sizde hala devam ediyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

Herkese merhaba,
    Bu mesajı dün elime ulaşan MacBook Pro 16"dan yazmaktayım.
    Mac'le tanışmam 2010 yılında oldu. O zamandan bu zamana kadar kişisel kullanımım için hep Mac kullandım.
    2. Mac'im olan 2011 Pro 13" modeli artık günlük kullanımda dahi çok ısındığı ve performans olarak tatmin etmediğinden 16" baz modeline geçtim. Bu paralara çok iyi Windows makineler vardı ama akşamdan akşama kullanabildiğim bilgisayarımın bana en iyi deneyimi sunmasını istediğimden Mac'ten devam ettim.

Cihazı açıkçası beğendim ancak (bence) önemli bir sorunu mevcut. Burada da yaşayan var mıdır diye sormak istedim.

Safari ile Youtube'dan video izlerken 1080p dahi izleseniz bile dk.da ortalama bir kere frame drop oluyor. Yani takılıp geçiyor görüntü.
    Bu taktir edersiniz ki 15000 lira verilip alınan bir bilgisayar için ciddi bir sorun.

İşin ilginci cihaz hakkında onlarca inceleme izlememe rağmen bunun hakkında tek kelime edeni bulamadım. Bu bilgisayarı herkes FCP ile video montajlamak için mi kullanıyor bunu anlamıyorum. 😁

Sorunu arattığımda benden başka yaşayanların da olduğunu gördüm. Macrumors ve Apple kullanıcı forumlarında tartışılmış konu.
    Geçici bir çözüm olarak da Grafik kartının otomatik geçişinin kapatılması yani sürekli AMD grafikle çalışılması önerilmiş. AMD grafik çipine geçmeyi denediğimde Frame drop'tan kurtuldum ama taktir edersiniz ki bu da olması gereken çözüm değil. Sırf 1080p video izlemek için daha çok güç harcayan çipi kullanıp pil ömründen yemeyi istemiyorum(sıcaklık pek farketmiyor etse onu da söylerdim).

Siz bu sorunla hiç karşılaştınız mı? Karşılaştıysanız bir çözümünüz varsa öğrenmek isterim.
    Sorun bilgisayarın bir kez restart ettikten sonra çözüldü. Şu an yaşamıyorum.
    Bugün ilk kez pilden kullandım. 9 saate yakın kullanımım sonrasında hala %20 şarjım var.
    (Sadece Safari ile web sayfaları ve Youtube kullanımım oldu 5-6 Tab açık reklam engelleyici ile kullandım)

• Quattro kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.
    Safari ile yaşadığınız sorunları çok kişi yaşıyor. Sırf bu yüzden Opera kurdum bilgisayara.Twitter ve Youtube için Safari çıldırıyor bazen.Geçiş yapmak gerekiyor Opera -Safari arasında.
  • Yukarıda yazmıştım ,pil değişim yapıldı diye.Mayıs 2015 yılında aldığım Macbook pil hemen hemen 4.5 yıl sonrasında pes etti.Kullanım şekline önceleri çok araştırdım kastım dikkat ettim falan ama sonrasında salmıştım.Önce boşaltıp sonra tekrar dolduruyordum falan.O zamanlar okuduklarım böyle olunca uzun süreli olur şeklindeydi.Ama pek değişmiş sanki ? Bırakın 2015 modelini çok daha öncekileri bile halen pil değişim ihtiyacı duymadan kullananlar var iken benim bu durumu yaşamam biraz can sıkıcı
    Şimdi ise yine sormak istiyorum çünkü 4-5 yıl sonra pil bittiğinde değiştiremeyeceğim destek bitmiş olacak.Ben bu süreyi ne kadar uzatırsam avantaj olacak.
    Sabit bir yerde duruyorsa,çalışıyorsam mutlaka şarj takılı olacak.Şarj çıkarttığımda %50 altına düşmeden %10-20 değerinde düşüşlerden sonra tekrar şarja takacağım imkan varsa.Yani şarjı çıkartıp gitmem gerektiği zaman kasmayacağı ama işim bitince tamamen bitmesini beklemeyeceğim şarja takacağım.
    Bu şekilde kullanım düşünüyorum.Doğru mudur ? Tavsiyesi olan var mı ?

• Dostlar selamlar,

Elimde 15.6" İ5 5.nesil 1366*768 piksel çözünürlükte Windows'lu bilgisayar var. Geçtiğimiz haftalarda bilgisayarın harici ekran kartı arıza verdiği için ve ekran çözünürlüğü artık çok düşük olması sebebiyle yeni bir bilgisayar almaya karar verdim. Bilgisayar alımında da tercihimi Macbook üzerinde kullanmak istiyorum. Genel olarak bilgisayarı;
    • Akademik araştırmalar, ofis işleri ve arada film dizi video izlemek,

• Çok sık olmasa da temel ve orta düzeyde PS LR PR programlarında fotoğraf ve video düzenlemeleri,

• Yazılım ve arayüz geliştirme
    gibi amaçlarda kullanacağım. Bu amaçlar doğrultusunda birkaç model belirledim fakat tam olarak karar verebilmiş değilim. Yukarıdaki kullanım amaçları doğrultusunda en az 6-7 sene cihazı kullanmayı düşünüyorum. Birde aklıma takılan durum şimdi 15.6 inçten eğer 13 inçe geçersem ekran boyutundan dolayı kullanırken zorlanır mıyım? Veya 8 GB RAM uzun vadede yeterli olur mu? Tavsiyeleriniz nelerdir?

Model 1:
    Macbook Air 2020
    1.1 GHz 4 çekirdekli 10. nesil Intel Core i5 işlemci, 3.5 GHz’e kadar Turbo Boost
    8 GB 3733 MHz LPDDR4X bellek
    256 GB SSD depolama
    Intel Iris Plus Graphics

Model 2:
    Macbook Pro 13" 2020
    2.0 GHz 4 çekirdekli 10. nesil Intel Core i5 işlemci, 3.8 GHz’e kadar Turbo Boost
    32 GB 3733 MHz LPDDR4X bellek
    1 TB SSD depolama
    Intel Iris Plus Graphics

Model 3:
    Macbook Pro 16"
    2.6 GHz 6 çekirdekli 9. nesil Intel Core i7 işlemci, 4.5 GHz’e kadar Turbo Boost
    16 GB 2666 MHz DDR4 bellek
    512 GB SSD depolama
    4 GB GDDR6 belleğe sahip AMD Radeon Pro 5300M

• Early 2013 MacBook Pro retina sahibiyim, Big Sure ile yazılım desteği kesildi artık. Satıp yeni alayım dedim ama fiyatlar o kadar uçmuş ki ne yapsam kararsız kaldım. Yükleme şansımız olur mu acaba, yolu açılır mı bir şekilde?
  • 
Sayfa: önceki 300301302303304
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.