Şimdi Ara

MacBook Pro - MacBook Pro with Retina Display[Kullanıcıları Kulubü] (304. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.672
Cevap
130
Favori
282.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 302303304305306
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok basit gibi görünen photos ile ilgili bir sorum olacaktı: ben daha önce ipad ile mac arasındaki photos senkronizasyonundan faydalanıyordum ancak şuan mac'te sadece import edilenleri gösteriyor. tüm fotoğraflara erişimi nasıl açabilirim tekrar ? MacBook Pro - MacBook Pro with Retina Display[Kullanıcıları Kulubü]
  • Apple fiyatlara zam yapmış geçmiş olsun şimdiden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 16 inc macbook pro satiyorum. ilginizi cekerse bakabilirsiniz.
    https://forum.donanimhaber.com/macbook-pro-2019-16-inc-i9--144369199#144369199
  • Bu 10. Nesil ne zaman gelecek 16 inchlere bilgisi olan varmi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • VoLTySoN V kullanıcısına yanıt
    Yeni nesil islemcili 16 inch mi almak istiyorsunuz hocam ? Sizce cok fark eder mi

• oksiladoo O kullanıcısına yanıt
    Wifi 6 yeni nesil islemci ve belli face id vs gelebilir yani 2020’nin ortasinda 2019 almak istemiyorum.

• Bunun haberi vs. yok sıkıntı o makine alıcam şimdi yeni güncellenecek bazı donanımlar olacağını varsayıyorum ama nezaman geleceği belli degil... Şuanki satışları baltalamamak için bunun herhangi bir haberi yapılmıyor insanlara sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VoLTySoN

Bu 10. Nesil ne zaman gelecek 16 inchlere bilgisi olan varmi?
    6 aydan önce zor. Daha geçen hafta yeni GPU seçeceği(5600M) eklendi ama işlemciler yine değişmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

6 aydan önce zor. Daha geçen hafta yeni GPU seçeceği(5600M) eklendi ama işlemciler yine değişmedi.

Alıntıları Göster
    Ben de bekliyordum ama 13"'e döndüm bu gelişmeden sonra.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JUNE8O

Sabit kullanımda genellikle devamlı şarjda bırakıp unutuyoruz, bu da pil sağlığını olumsuz yönde etkiliyor. Aşağıdaki uygulamayı öneririm. Uzun süre şarjda kaldığında uyarıyor.
    https://apps.apple.com/tr/app/battery-monitor/id413678017?l=tr&mt=12
    hocam emin misiniz ? bilimsel olarak sarj doldur boşalt yaptıkça pil ömrü doğal olarak azalır. ama tabi bu yıllar alır. internette redditte vs araştırdığım kadarıyla sarjda bırakmanın daha faydalı oldugu yonunde olsada haftada bır %20 den az olmayacak sekilde pilde kullanmanın en iyisi olduğu söyleniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Teşekkür
    Ee o zaman ne yapacağız biz Nasıl kullanacağız şunu , şansa mı bırakacağız. Milletin 2013 model pili bitmemişken bizimki bitti
    ifixit'e baktınız ? ya da deneyimleyen oldu mu biliyor musunuz ?
  • J.C.Maxwell J kullanıcısına yanıt
    macb prolar için 2 özet doğru bilgi,

1- sürekli şebeke elektriğiyle kullanıma da tasarlıdır, şebeke elektriğine bağlandığı an pili tamamen devreden çıkartır. yüzde 100 olan pili kullanıp 98- 99a düşünce tekrar doldurmaz, elektrik kesilene kadar şebekeden kullanır.

bu sebeple pilde şişme yanma ısınma vs olmaz

2- ekran soyulması denen ( ecnebinin, mirror, anti reflective delamination ya da screen peeling dediği ) ekran soyulmasını önlemek için

ekranı SU HARİCİ hiçbir şey ile temizlemeyin. yok gözlük camı temizleyici yok pc ekranı solüsyonu vs bunların hiçbirini kesinlikle kullanmayın yoksa ekranda mirror denen katman soyulmaya başlıyor

uygun bi bezi suyla hafif ıslatıp kullanmak gerekiyor
    Ben kendi tecrübemden edindiğim bilgiyi verdim, oradan buradan alıntı yapmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nosferan

macb prolar için 2 özet doğru bilgi,

1- sürekli şebeke elektriğiyle kullanıma da tasarlıdır, şebeke elektriğine bağlandığı an pili tamamen devreden çıkartır. yüzde 100 olan pili kullanıp 98- 99a düşünce tekrar doldurmaz, elektrik kesilene kadar şebekeden kullanır.

bu sebeple pilde şişme yanma ısınma vs olmaz

2- ekran soyulması denen ( ecnebinin, mirror, anti reflective delamination ya da screen peeling dediği ) ekran soyulmasını önlemek için

ekranı SU HARİCİ hiçbir şey ile temizlemeyin. yok gözlük camı temizleyici yok pc ekranı solüsyonu vs bunların hiçbirini kesinlikle kullanmayın yoksa ekranda mirror denen katman soyulmaya başlıyor

uygun bi bezi suyla hafif ıslatıp kullanmak gerekiyor
    ıslak mendil ile temizlemek nasıl hocam ? örneğin gözlüklerde de asla kağıt havlu t-shirt vs ile temizlemeyi önermiyorlar su ve kendi mendili ile temizleyin diyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: JUNE8O

Ben kendi tecrübemden edindiğim bilgiyi verdim, oradan buradan alıntı yapmadım.
    tecrübe ? oradan buradan alıntı yapmak ? bu ürün mühendislerin elinden çıkmış bir cihaz, neyin ne olduğunu oradan buradan alıntı ile öğrenmeye çalışmak daha uygun olur. Şayet MBP üretiminde yer almış bir mühendisseniz, buyrun tecrübelerinizi aktarın oradan buradan alıntı yapmadan.
    Bu konudaki bu başlık altındaki diğer mesajlarımı okumadıysanız bir şey diyemem. Siz istediğiniz şekilde kullanın lütfen.
  • Herkese merhaba

Asus m70ad kullanıyorum masaüstü.

Leptop almaya karar verdim. En az 16 32 64 gb ramlara bakarken kendimi bu konuda buldum. Apple store da 16 inç ve 16 gb var en üst düzeyde. Fiyatıda 23k civarı. Açıkçası fiyatı biraz fazla geldi. En azından 32 gb olması gerekiyor dedim kendimce. Çünkü 64 gb lık leptoplar bile aynı fiyatta veya daha ucuz.

Amacım 3 4 sene kullanıp satmak. Çünkü gider olarak şirkete gösterdiğim için yenilemem gerekiyor. Şu fiyatları görünce 4 senelik macbook u kaça satacağımda maalesef öne çıkıyor.

Yani sizce 64gb lıklar mı 16 lık macbook mu alayım. Veya biraz daha bekleyip 32 gb mı alayım. Fiyatı uçuk olabilir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: J.C.Maxwell

ıslak mendil ile temizlemek nasıl hocam ? örneğin gözlüklerde de asla kağıt havlu t-shirt vs ile temizlemeyi önermiyorlar su ve kendi mendili ile temizleyin diyorlar.

Alıntıları Göster
    ıslak mendilde de kimyasallar mevcut, su harici bir şey kullanıldığında ekran soyulmaya başlıyor.

4-5 yıl evvel yeni aldığım macbookta gelen macos sürümü, mb pronun üretim tarihi ile macos çıkış tarihi birbirini tutmuyordu.

macbook 2015 mid üretim ama üzerindeki macos 2016 da çıkan bi sürümdü.

istanbul --> yunanistan --> irlanda

askerdeki emir komuta gibi silsile böyleymiş appleda

en son irlandadan kapalı özel bir kutuda macbook pro göndermişlerdi özür mahiyetinde.

irlandadaki görevliyle telefonda görüştüğümde bu bilgileri o vermişti

• quote:

Orijinalden alıntı: nosferan

ıslak mendilde de kimyasallar mevcut, su harici bir şey kullanıldığında ekran soyulmaya başlıyor.

4-5 yıl evvel yeni aldığım macbookta gelen macos sürümü, mb pronun üretim tarihi ile macos çıkış tarihi birbirini tutmuyordu.

macbook 2015 mid üretim ama üzerindeki macos 2016 da çıkan bi sürümdü.

istanbul --> yunanistan --> irlanda

askerdeki emir komuta gibi silsile böyleymiş appleda

en son irlandadan kapalı özel bir kutuda macbook pro göndermişlerdi özür mahiyetinde.

irlandadaki görevliyle telefonda görüştüğümde bu bilgileri o vermişti

Alıntıları Göster
    teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 302303304305306
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.