Şimdi Ara

Macbook Pro hakkinda birkac soru??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar work and travel programiyla suanda amerikada bulunuyorum.Bayadir macbooklari takip ediyorum bildiginiz gibi turkiyedeki fiyatlar amerikadaki fiyatlara oranla oldukca ucuk.Bu hafta icinde Macbook Pro 13'' 2.26 ghz modelini almayi dusunuyorum(asagida linki bulunuyor). Aslinda oyun oynamak icin alincak bir laptop degil bu fiyata daha iyi ozellikleri bulunan oyun icin tasarlanmis laptop alinabilir. Ancak yaklasik 10 senedir windows kullaniyorum.Viruslerden ve sacma sapan hatalarla dolu bu sistemden kurtulmak ve macintosha gecmek istiyorum. Benim sorum Geforce 9400 ile Empire Total War gibi strateji oyunlarini orta ayarlarda kasmadan oynayabilirmiyim? Suanda Toshiba A100-011 (c2d 1.8 2gb geforce 7600) laptobumla bu oyunu dusuk ayarlarda biras kasmayla da olsa oynayabiliyorum. Ayrica 4gb ram ekstra olarak takmayi dusunuyorum. Kingston'in apple icin ozel urettigi ama normallerden baya pahali olan ramlerden mi almaliyim yada corsair 2x2gb 1066mhz ddr3 alabilirmiyim?

Tabikide Macbook'u oyun oynamak icin almayi dusunmuyoum dedigim gibi windowstan sikildigim ve macintosh kullanmak (tabi apple'in tasarim cazibesi de var) istedigim icin. Yardimci olacak arkadaslara simdiden tesekkurler.

saygilar

LINK

• Merhabalar,

Paylaşımlı on board ekran kartı olduğu için bazı kasılmalar olabilir. Ama yine de çok ağır grafik olmayan oyunlarda problem yaşayacağınızı sanmıyorum.
    2-3 gün içerisinde test edip bilgilendirebilirim.

Ram konusuna gelince de, Kingston tercih etmeniz tabii ki daha sağlıklı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emirism -- 21 Temmuz 2009; 10:03:03 >
  • Eğer Warcraft III oyununuz varsa Multiplayer bir oyunda kasma olup olmadığını değerlendirebilir misiniz?Sistem gereksinimlerinde Pentium III var ama olsun:)Bu arada sanırım siz de 2.53 Ghz'lik MBP alacaktınız değil mi?
  • Bugün aldım 2.53 Macbook Pro'mu.
    Ancak malesef warcraft veya benzeri hiçbir oyun yok.
  • Bir de bellekleri mutlaka Apple uyumlu olanlardan al. Yonga seti bellek seçiyor çünkü.
  • Oncelikle tesekkurler arkadaslar cevaplar icin...

quote:

Orijinalden alıntı: Emirism

Merhabalar,

Paylaşımlı on board ekran kartı olduğu için bazı kasılmalar olabilir. Ama yine de çok ağır grafik olmayan oyunlarda problem yaşayacağınızı sanmıyorum.
    2-3 gün içerisinde test edip bilgilendirebilirim.

Ram konusuna gelince de, Kingston tercih etmeniz tabii ki daha sağlıklı olacaktır.

Tesekkurler @Emirism test edip bilgilendirmeni bekliyorum.Paylasimli ekran kartlari ram'dan beslendikleri icin ram'im yuksek olursa (4-6gb) kasmalarin gececegini umuyorum ama gf9400 hakkinda pek bi bilgim yok.Kac mb'ta kadar yukseliyo (up to ?) sonucta gf7600 ekran kartiyla pek iyi olmasa da oynayabiliyordum ki gf9400'un daha ust seviye bir ekran karti oldugunu saniyorum.
  • Bence teknik özelliklere bakacaksanız Apple'ın sitesinden bakınız.Orada detaylı olarak anlatıyor.Ve alacaksanız da Bestbuy'dan değil Apple Store'dan alınız çünkü daha çok ilgileniyorlar.Nereden biliyorsun derseniz geçen sene ben de Amerika'daydım ama işte mali durumlar yüzünden bilgisayar alamamıştım.

Bir de eğer 300$ ekonomizi sarsmayacak ise 2.53 Ghz olandan alım derim ben.Aradaki 2 Gb Ram farkını en azından 100$'a kapatabilirsiniz.Fakat işlemci performansı olarak arada ~ %10-12 bir fark var.Ve bunu kolay kolay halledemeyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrcn[KAL]

Bence teknik özelliklere bakacaksanız Apple'ın sitesinden bakınız.Orada detaylı olarak anlatıyor.Ve alacaksanız da Bestbuy'dan değil Apple Store'dan alınız çünkü daha çok ilgileniyorlar.Nereden biliyorsun derseniz geçen sene ben de Amerika'daydım ama işte mali durumlar yüzünden bilgisayar alamamıştım.

Bir de eğer 300$ ekonomizi sarsmayacak ise 2.53 Ghz olandan alım derim ben.Aradaki 2 Gb Ram farkını en azından 100$'a kapatabilirsiniz.Fakat işlemci performansı olarak arada ~ %10-12 bir fark var.Ve bunu kolay kolay halledemeyebilirsiniz.

Kaldigim yerin yakinlarinda Apple Store yok. Burda herkes kendi arabasiyla ulasim sagladigi icin otobus kavrami pek gelismis degil hatta hic yok diyebilirim. zaten bestbuya da arkadasin arabasiyla gidicez apple store baya bi uzak. Sonuc olarak bestbuy dan almak zorundayim. Dedigim gibi beni tek endiselendiren ekran karti performansi.100$ ekstradan verip zaten 2.26lik modele ram alacagim icin yaklasik 250$ (vergiyle beraber) 0,27ghz icin vermeye degmez diye dusunuyorum.

• Amerika'da sistem dediğiniz gibi.Downtown'da ulaşım gelişmiş ama kenarlarda herkes arabaya mahkum.Ben olsam ne yapıp edip Apple Store'dan alırdım.Siteden aratırsanız yakın bir tane kesin bulursunuz diye düşünüyorum.Ayrıca 0.27 Ghz yaklaşık %10'una tekabül ediyor alacağınız macbook'un.
  • quote:

Amerika'da sistem dediğiniz gibi.Downtown'da ulaşım gelişmiş ama kenarlarda herkes arabaya mahkum.Ben olsam ne yapıp edip Apple Store'dan alırdım.Siteden aratırsanız yakın bir tane kesin bulursunuz diye düşünüyorum.Ayrıca 0.27 Ghz yaklaşık %10'una tekabül ediyor alacağınız macbook'un.

oncelikle ilgin icin tesekkurler.Ekran karti icin ne dusunuyorsun? yukarida bahsettigim gibi bir oyun orta ayarlarda kasmadan oynayabilir miyim? onceki kartim olan gf7600 ile kiyaslarsak ne gibi fark olacak?
    Islemciden ziyade daha cok ekran kartiyla ilgileniyorum zaten macintosh windowstan daha hizli bir sistem oldugundan islemlerde %10luk bi artis benim icin cok fazla da onemli degil acikcasi.
  • Strateji oyunları ekran kartından çok işlemci gerektirir. Özellikle Empire: Total War oynamak için iyi bir işlemciye ihtiyacın var. Bu nedenle o bahsi geçen %10'luk artış senin işine yarayabilir. Ama zor duruma düşeceksen de değmez tabi ki, elinde paran varsa biraz daha iyisini alman senin yararına olur. Ekran kartı konusunda da, bildiğim kadarıyla GF 9400M senin eski ekran kartıyla aynı seviyede, yani hız olarak aynı fakat daha yeni teknoloji, DirectX 10 gibi. Bu nedenle eski laptopundaki performansı bekleyebilirsin, daha fazlası zor derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackeagle08

quote:

Amerika'da sistem dediğiniz gibi.Downtown'da ulaşım gelişmiş ama kenarlarda herkes arabaya mahkum.Ben olsam ne yapıp edip Apple Store'dan alırdım.Siteden aratırsanız yakın bir tane kesin bulursunuz diye düşünüyorum.Ayrıca 0.27 Ghz yaklaşık %10'una tekabül ediyor alacağınız macbook'un.

oncelikle ilgin icin tesekkurler.Ekran karti icin ne dusunuyorsun? yukarida bahsettigim gibi bir oyun orta ayarlarda kasmadan oynayabilir miyim? onceki kartim olan gf7600 ile kiyaslarsak ne gibi fark olacak?
    Islemciden ziyade daha cok ekran kartiyla ilgileniyorum zaten macintosh windowstan daha hizli bir sistem oldugundan islemlerde %10luk bi artis benim icin cok fazla da onemli degil acikcasi.

Yukarıdaki arkadaşın dediği Empire:Total War'da grafiksel olarak yoracak bir şey yok.Sadece RAM ve işlemci gerekli.Ayrıca internetten oyunun MAC için çevrilmiş halini bulursan sorun olacağını düşünmüyorum.Bir MUN konferansında delegelerden birinde MacBook Air vardı ve çok da güzel AOE III oynuyorduk boş zamanlarda:)

• arkadaslar suan itibari ile 13'macbook pro 2.26lik modeli hediyesi ipod touch ile beraber almis bulunmaktayim.mukemmel bir tasarima sahip ve kullanisli bir laptop.ilk defa macintosh kullaniyorum bilmedigim cok sey var.yardim edeceginize inaniyorum.tesekkurler

saygilar
  • Hayırlı uğurlu olsun.Güle güle kullanman dileğiyle.
  • bu arada belki biliyorsundur ama oyunların macbook pro'nda çalışıp çalışmayacağınıwww.systemrequirementslab.com veyawww.canirunit.com sitelerinden rahatça öğrenebilirsin hatta çalışmıyorsa hangi donanımdan çalışmadığını da rahatça anlarsın.

ayrıca güle güle kullan yeni macbook pro'nu......

• Windows kurmadığım için oyun testlerini yapamadım kusura bakmayın.

Her türlü sorununuzda yardımcı oluruz, buraya yazmanız yeterli.

Güle güle kullanın
  • Tesekkurler arkadaslar...
  • tekrar merhaba arkadaslar laptobu aldigimda adium programini yukledim ve msn messenger hesabima girebiliyordum.Ancak birkac gundur adium ile hesabima giremiyorum.Programdan kaynaklanacagini dusundum ve msn messenger for mac programini yukledim ama ayni sorun onda da var.Ne yapmaliyim?
  • up!
  • Arkadaşım macbook pro'n hayırlı olsun. messenger hakkındaki sorunun hakkında bir bilgim yok. MSN düzenli olarak kullanmadığım için pek başıma gelmiş bir durum değil. ilk cümleni okurken adium tercihlerden hesabını tekrar kurmanı tavsiye edecektim fakat microsoft messenger ile de olmadığını söyleyince aklıma başka birşey gelmiyor.

Ben asıl oyunla ilgili sorularına cevap vereceğim. imzamdaki macbook'um ile Warcraft III + Frozen Throne full ayarlarda mac os içinde oynayabiliyorum. senin ekran kartın yüksek macbook pro lardaki 9600 GT kadar iyi olmasada eski intel x3100'lerden çok çok daha iyi. en azından adam gibi bir gpu su var. Ben ful ayar ve çözünürlüklerde oynadıysam sen hayli hayli oynarsın. Bunun yanında Spore, Mafia, Guitar Hero III, Age of Empires III, Unreal Tournament 2004'ü ortalama ortalardaki ayarlarda akıcı bir şekilde oynadım. age of neysede Unreal Tournament çok şaşırtmıştı beni. hemde öyle böyle değil 25-35 fps ortalama ile oynuyordum. kaliteyi biraz daha düşürdüğümde 50 fps civarı oynuyordum. Bunun yanında World Of Warcraft oynayabiliyorum. ortadan biraz daha aşağıda ( ama en alt değil ) rahatlıkla oynayabiliyorum.

Bunlara karşın hem Sims 2 hem Sims 3 çok kasıntı çalıştı bende. ea oyunları çok esnek olamıyor nedense. Sen gel okadar oyunu rahatça oyna, wow'da bi sürü adamla dungeon'da bi sürü efektler olmasına rağmen, aynı şekilde warcraft III'de, age of da akıcı şekilde oyna gel sims de takıl. Sims 3 yeni çıktı onu anlarımda Sims 2 de sims 3 ile ayni performansı gösterdi. Sims 3'ü aynı zamanda sene başında çıkan ama şimdi satılmayan 13 inch alminyum macbook'da denedim arkadaşımın. ekran kartı senin ki ile aynı. zaten O modele aydınlatma klavye + SD card + FireWire 800 + dahili 7 saat batarya + daha kaliteli ekran ekleyip işlemcisinide 2.26'ya çektikten sonra ismini macbook pro yaptılar. ekran kartı aynı yani. o macbook'da bile sims 3 düşük ayarlarda kasıyordu. yani bu bence ea'nin sorunu.

saydığım oyunlar mac oyunları idi bununla beraber bootcamp windows'u ile Lord of the rings BFME 2'yi ve Simcity 4 Deluxe edition oyunlarını low ile medium arasında custom ayarlarda rahat oynayabiliyordum.

Ben kendi izlenimlerimi aktardım. senin ekran kartın neredeyse 3-4 kat daha iyi benimkinden o yüzden rahat oynarsın. Crysis, Call of Duty 5 gibi extreme grafikleri olan oyunları full oynayamazsın ama yinede.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.