Şimdi Ara

Macbook Pro'da Superdrive yerine SSD takmak? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
7
Favori
12.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: snomask

quote:

Orijinalden alıntı: Fenerbahçe SK

quote:

Orijinalden alıntı: masterm1nd

Hocam son durum ne oldu biraz feedback verirsen biz de girişiriz belki

Doğrudur, konuyu açıp öksüz bırakmışız..

Ben aylardır kullanıyorum 60 gb ssd + 750 gb hdd şeklinde. SSD'de sistem kurulu. 750 gb'ı 700 ve 50 şeklinde 2'ye bölüp 50 gb'lık bölümüne Bootcamp ile windows kurdum. iTunes'un medya klasörünü 700 gb'lık bölüme taşıdım, torrent'in download klasörünü yine 700 gb'lık bölüme açtım. Şimdilik hiçbir sıkıntı yaşamadım. En ufak sistem hatası, çakışma, mavi ekran hatası olmadı. Çıkardığım dvd-rw'ı da external olarak kullanıyorum. Zaten kırk yılın başında lazım oluyor.

Ben şiddetle tavsiye ediyorum. Yanımda external taşımaktan bıktım diyenler için süper birşey..

dostum merak ettiğim şey sarj süren daha önce ne kadar gidiyordu hdd'yi taktıktan sonra ne kadar gitmeye başladı.

Bende bir soru ekleyeyim

Ssd takmak sistem açılında ve işleyişinde, yaptığınız masrafa değdi mı??

• @snomask; Pek birşey değişmedi gibi. Mutlaka ufak bir düşüş olmuştur ama öyle hissedilecek seviyelerde değil. Misal eskiden 6 saat gidiyorsa, şimdi 5.30 omuştur..

@carman1tr; Kesinlikle değdi. Keşke ilk aldığım gün taksaymışım dedim.Mesela ramleri 4 gb'dan 8'e çıkardım, öyle aman aman bir faydasını görmedim birkaç program haricinde. Normal bir kullanıcı için ram upgrade gereksiz bence ama ssd öyle değil. Tüm sistemi ve açılış&kapanışı hızlandırdı, programlar anında açılıp kapanıyor. 5-6 kere zıp zıp zıpladıktan sonra açılan programlar şimdi tıkladığım an açılıyor :)

Zaten kullanması keyifli bir işletim sistemi, ssd ile çok daha rahat ve zevkli oluyor..
  • teşekkürler üstad yanıtın için. cihaz elime geçsin artık bakıcam kararsızım hala.
  • imac e yapılır mı
  • SSD takmayı bende düşünüyorum, aynı işlemi uygulayarak.

Fakat bu garantiyi sonlandırır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _mrt_

SSD takmayı bende düşünüyorum, aynı işlemi uygulayarak.

sonlandirir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RecycleBin

quote:

Orijinalden alıntı: _mrt_

SSD takmayı bende düşünüyorum, aynı işlemi uygulayarak.

sonlandirir.

işte bu kötü haber.. saol yinede..
  • Arkadaslar ben bu sistemi cok uzun suredir kullaniyorum ve kesinlikle denemelisiniz.bundan once her yil neredeyse macbook yenilerdim,ssd yi taktigim 2009 macbookumu hala kullaniyorum cunku cok performansli.
  • Bu aparatı satın almak isteyenler varsa bende ortaklaşa almak istiyorum. Elinde fazlalık olan varsa onu da alabilirim.
  • Daha bizim Macbook 'umuz yok adamlar birde SSD taktırıyolar. Fakirim bende nabıyım
  • macbook pro nuza hangi marka ssd yi takdınız arkadaşlar.?

hangisini önerirsiniz?

ve son olarak

zamanla perf. düşüşü yaşadınız mı ?
  • Dün OCZ Vertex 240 Gb. Sata 3 SSD Aldım ve orijinal hdd yerine taktım. Boot süresi 16 sn. shutdown süresi 2 sn.

Ayrıca, parallels desktop ile aynı anda bootcamp'teki win7 yi de çalıştırıyorum. Normal pc gibi çalışıyor. HDD varken kasıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asi_

Bu aparatı satın almak isteyenler varsa bende ortaklaşa almak istiyorum. Elinde fazlalık olan varsa onu da alabilirim.

http://www.hepsiburada.com/liste/akasa-nstor-notebook-sata-optik-surucu-yuvasina-uyumlu-25-sata-hdd-kutusu-ak-oa2ssa-bk/productDetails.aspx?productId=bd131138&categoryId=813 burda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: worldunya

quote:

Bu aparatı satın almak isteyenler varsa bende ortaklaşa almak istiyorum. Elinde fazlalık olan varsa onu da alabilirim.

http://www.hepsiburada.com/liste/akasa-nstor-notebook-sata-optik-surucu-yuvasina-uyumlu-25-sata-hdd-kutusu-ak-oa2ssa-bk/productDetails.aspx?productId=bd131138&categoryId=813 burda var.

Gönderdiğin ürün macbook pro late 2011 uyumlu mudur ki?
    Nereden öğrenebiliriz bunu?
    Bir de aynı sitede bunun optik sürücü kutusu da bulunuyor.
    Superdrive ile çalışır mı acaba?
    Bilgisi olan yardım etsin lütfen:)

• Valla ben bu aparatı bulamayınca gittim OCZ 240 gb. Vertex3 aldım. Ek depolama alanı için de harici diskimi kullanıyorum. Geçici çözüm gibi bişi oldu ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asi_ -- 10 Eylül 2012; 17:14:05 >
  • Vallahi bende harici kullaniyorum ama buyuk izdirap, ozellikle 2 usb port olayi, zaten biri fareye gidiyor, digeri de hariciye...
    Gecici kategorisinde bile degil bu cozum, ayni sikintilari sen de cekiyosundur zaten, beni en iyi sen anlarsin burda:)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim makinem 17 oldugu icin bol bol usb var :) ama aparati bulursam fazladan satin alip burdan dagiticam ihtiyac sahiplerine

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • usb sıkıntısı olmasın diye bluetooth mouse almıştım çok iyi oluyor tavsiye ederim
  • quote:

Dün OCZ Vertex 240 Gb. Sata 3 SSD Aldım ve orijinal hdd yerine taktım. Boot süresi 16 sn. shutdown süresi 2 sn.

Ayrıca, parallels desktop ile aynı anda bootcamp'teki win7 yi de çalıştırıyorum. Normal pc gibi çalışıyor. HDD varken kasıyordu.

Eski hard diskindeki programları, ayarları nasıl aktardın. Bende ssd düşünüyorum ama sistemde bir sürü kurulu program var, bir sürü dosya var. 240 gb yetmez.

512 gb lık bir ssd taksam sisteme ve olduğu gibi mevcut hard diskteki dosyaları ssd ye kopyalasam olduğu gibi çalışır mı? mac sisteleri sonuçta açık sistem windows gibi değil. Olur mu? Bilmediğimden soruyorum. Böyle olmuyorsa nasıl yapmam lazım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: a.f.y.

quote:

Dün OCZ Vertex 240 Gb. Sata 3 SSD Aldım ve orijinal hdd yerine taktım. Boot süresi 16 sn. shutdown süresi 2 sn.

Eski hard diskindeki programları, ayarları nasıl aktardın. Bende ssd düşünüyorum ama sistemde bir sürü kurulu program var, bir sürü dosya var. 240 gb yetmez.

512 gb lık bir ssd taksam sisteme ve olduğu gibi mevcut hard diskteki dosyaları ssd ye kopyalasam olduğu gibi çalışır mı? mac sisteleri sonuçta açık sistem windows gibi değil. Olur mu? Bilmediğimden soruyorum. Böyle olmuyorsa nasıl yapmam lazım?

SuperDuper adındaki klonlama programı ile mevcut diskini ssd'ye klonluyorsun. Benim diskimde kullanılan alan 50-60 gb civarındaydı o yüzden yarım saat içinde klonladı. Ayar felan yapmana gerek yok. Klonladıktan sonra, hdd çıkarıp ssd takıyorsun sistem yine boot oluyor. Hiçbişey değişmiyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.