Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU] (80. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.218
Cevap
54
Favori
143.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dr_kofret

Arkadaşlar güncellenmeyen Macbook Pro'ların(2016'ların) fiyatlarında bir düşüş oldu mu eski fiyatları göremedim.

Onları direk siteden kaldırmışlar .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MambaVino kullanıcısına yanıt
    Evet malesef.. Yeniler çıkınca eskilerin fiyatı düşer ve alırım beklentisindeydim ama Media Markt gibi mağazalara bakacağım artık.
  • confuest kullanıcısına yanıt
    Satış sebebiniz nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Evet arkadaşlar macbook pro'ların işlemcileri an itibari ile kaby lake güncellemesini aldı. Artık tüm modellerde bellekler ddr4 2133 mhz.

Touchbarsız modeller artık 128 gb ssd ile başlıyor, dahili grafik kart kaby lake işlemciyle birlikte intel iris plus 640 dan başlıyor.

Touchbarsız modeller / 2 thunderbolt

i5 işlemci 2.3 ghz, 3.6 ghz turbo, 8 gb ram, 128 gb ssd >>> 6.299 tl - 256 gb ile 7.299 tl

Touchbarlı modeller / 4 thunderbolt

i5 işlemci 3.1 ghz, 3.5 ghz turbo, 8 gb ram, 256 gb ssd >>> 8.799 tl
    i7 işlemci 2.8 ghz, 3.8 ghz turbo, 16 gb ram, 256 gb ssd >>> 11.499 tl

Diğer tüm modeller ve özelleştirmeli fiyatlar için;
    https://www.apple.com/tr/shop/buy-mac/macbook-pro/13-inch
    https://www.apple.com/tr/shop/buy-mac/macbook-pro/15-inch

Hocam lpdd4 demişsin ama ddr3 yazıyor sitede. Düzelt istersen.

• Arkadaşlar 128gb günlük kullanımda yeterli olacak mıdır,ileride yetersiz olması durumunda hafıza artırma nasıl mümkün olabilir

• bbicer55 B kullanıcısına yanıt
    Hafıza için harici hard disk almanız gerekir . Sonradan hiçbir parça ile hafızayı yükseltmeniz mümkün değil . 128 GB kullanıma göre değişir ancak bir bilgisayar için yeterli bir hafıza değildir . 256 GB SSD'li modeli tercih etmenizi tavsiye ederim .

• quote:

Orijinalden alıntı: Dedefon

Satış sebebiniz nedir ?

Maddi ihtiyaçtan dolayı satıyorum ilana da yazmıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MambaVino

Hafıza için harici hard disk almanız gerekir . Sonradan hiçbir parça ile hafızayı yükseltmeniz mümkün değil . 128 GB kullanıma göre değişir ancak bir bilgisayar için yeterli bir hafıza değildir . 256 GB SSD'li modeli tercih etmenizi tavsiye ederim .

Harici hard diske uygulama kurup çalıştırmak mümkün mü acaba, ve kutu açılınca hiç bişe kurmadan ne kadar kullanılabilir hafızayla çıkıyor

• erayerinc E kullanıcısına yanıt
    Evet yanlışlık olmuş düzelttim, teşekkürler.

• Merhaba arkadaşlar, dün gece apple macbook proyu güncelledi ve yeni ipadi tanıttı. Hal böyle olunca yeni ipad biraz macimsi olmuş geldi bana. Benim kafam karışık. Macbookpro mu ipad pro mu almalıyım? Sizin öneriniz nedir? mac'e mi yönelmeliyim? İpad tarafına mı?
  • erayerinc E kullanıcısına yanıt
    Hocam ne amaçla kullanacaksınız? Eğer içerik üretim gibi masaüstü işlemci isteyen programlar kullanacaksanız kesinlikle iPad almayın. iPad hala bir tablet. Yok multimedya ise iPad düşünülebilir tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbicer55

quote:

Orijinalden alıntı: MambaVino

Harici hard diske uygulama kurup çalıştırmak mümkün mü acaba, ve kutu açılınca hiç bişe kurmadan ne kadar kullanılabilir hafızayla çıkıyor

Hayır , uygulamaları sadece bilgisayarın kendi hafızasına kurup çalıştırabilirsiniz . 128'de 110 GB boş alan vardır .

• Her zaman derim. Apple ın devrimsel cihazını ilk çıktığı zaman almayacaksın. Bence yeni macbook prolarda bilinen bilinmeyen eski kronik sorunları çaktırmadan düzeltmişlerdir. Eski seri macbook prolardan bir sürü vardır şimdi ellerinde. Babalar günü, karne günü gibi etkinliklerle onları 3. dünya ülkelerine kakalarlar.

Yeni alacaklar aman konfigürasyonlarına dikkat etsinler. Apple harici dağıtım şirketleri eski touchbar-touchid li olanları itekleyebilirler.
  • 1 ay önce 10 binden fazla para ver. Bir ay sonra apple efendi konfigürasyonu tamamen değiştirsin ve büyük ihtimalle sorunları çözülmüş yeni cihazları piyasaya sürsün.
  • Arkadaşlar acil nakit ihtiyacımdan dolayı macbook pro'mu satıyorum:(

Konfigürasyon -13.999tl

Uzay Grisi

Touch Bar ve Touch ID

2.7 GHz dört çekirdekli Intel Core i7 işlemci(8mb L3 Cache)

3.6 GHz’e kadar Turbo Boost

16 GB 2133 MHz bellek

512 GB PCIe tabanlı SSD

4 GB belleğe sahip Radeon Pro 460

Dört adet Thunderbolt 3 bağlantı noktası

Geekbench 4 skoru sc-4258 mc-13268

Cihaz üretim tarihi-2017-01-23

Pil üretim tarihi-2017-01-18

Battery healt-99.8%

Cycle sadece 12 de.

Bootcamp vs. yüklemedim.Herhangi bir sıkıntısı yok.

2 adet kılıfı yanında vereceğim, ekranda koruyucu takılı.

cihazı evden daha hiç çıkaramadım.

Fiyat 9500. İlgilenenler pm atabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: a.f.y.

Her zaman derim. Apple ın devrimsel cihazını ilk çıktığı zaman almayacaksın. Bence yeni macbook prolarda bilinen bilinmeyen eski kronik sorunları çaktırmadan düzeltmişlerdir. Eski seri macbook prolardan bir sürü vardır şimdi ellerinde. Babalar günü, karne günü gibi etkinliklerle onları 3. dünya ülkelerine kakalarlar.

Yeni alacaklar aman konfigürasyonlarına dikkat etsinler. Apple harici dağıtım şirketleri eski touchbar-touchid li olanları itekleyebilirler.

Kasa değişimlerinde aynı şey iPhone içinde geçerli. Hatta otomobillerde bile böyle.
    İnsan yapısı olduğu için ben normal karşılıyorum, yorumunuza katılıyorum.
  • ahmeh A kullanıcısına yanıt
    Ocak ayında aldım bende konfigürasyonlu olarak. Geçen ay kar ederek sattım. Gelişmeleri takip edince satmak mantıklı geldi. Hoş çok lazım olsa uğraşmazdım satmayla falan. Satıp mac pro alacaktım ama etkinlikten sonra vazgeçtim 27" imac pro alıcam.

Early 2015 macbook pro var onunla idare ediyorum şuan.

Ama dediğim gibi can sıkacak geliştirmeler olmadı zaten. Cihazın uzun ömürlülüğüne direkt etki edecek tek donanım ram olurdu onda da değişikliğe gitmediler.

Radeon pro 460 için konuşuyorum; Bağlı 2 tane 4k monitörde simultane olarak 4k video işliyordum. Bunun karta yükünü tahmin bile edemezsiniz. Herhangi bir mobil grafik kartı bundan daha fazlasını da yapamaz zaten. O yüzden radeon pro 5xx lere "güncellenmiş" gözüyle bakmayın.

• Arkadaşlar bir haftalığına iş için amerikadayım yeni çıkan 2017 base modelden 1250 + tax sipariş verdim yarın elime ulaşacak. Bir sorum olacak dönüşte kutusunu valize koysam ve cihazı sırt çantama koysam bir sıkıntı çıkar mı acaba ? Anladıkları zaman %20 vergi geri ödemesi durumu oluyormuş sanırım.
  • E-imza çalıştırabilen var mı? Netteki hemen hemen her rehberdeki yolları denedim ama cihazın ışığı yanmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CooL_ROMEO

Arkadaşlar bir haftalığına iş için amerikadayım yeni çıkan 2017 base modelden 1250 + tax sipariş verdim yarın elime ulaşacak. Bir sorum olacak dönüşte kutusunu valize koysam ve cihazı sırt çantama koysam bir sıkıntı çıkar mı acaba ? Anladıkları zaman %20 vergi geri ödemesi durumu oluyormuş sanırım.

Maalesef son alınan kararla TC pasaportluların uçak içerisinde tablet, dizüstü gibi cihazlar taşıması yasaklandı. Max cep telefonu alabiliyorsunuz uçak içine.

• 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.