Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU] (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.218
Cevap
54
Favori
143.160
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ekran parlaklığı otomatik. Manuel ayar yapmıyorum. Ortam ışığına göre değişiyor. Pilin kaç mah olduğunu bilmiyorum, teknik özelliklerinden bakılabilir.
  • fawkes81 kullanıcısına yanıt
    Günü rahat çıkaracağını düşünüyorum. Sierra'nın son aldığı güncellemeler ile daha kararlı bir hal aldı. İlk versiyonlarda böyle değildi.
  • asi_ A kullanıcısına yanıt
    aynen hocam... günlük kullanım ve iş kullanımında batarya süresinde sıkıntı yok. Ben sabah alıyorum. işte bataryada kullanıyorum. minimum 6 saat aktif kullanım var. spotify, xcode, parallel(sanal makine windowsda visual studio). arada sırada excell ve sql development uygulamalarını kullanıyorum. Bluetooth hep açık(kulaklık için), wifi hep açık, ekran otomatikte.. 6 saati kullanımım sonrasında eve gittiğimde 10 civarında kalıyor.

oyun oynamayı denediğimde 4-6 saate düşüyor bu süre.(oyun diablo 3 yada hearthstone). sanırım şikayetçi olanlar oyun oynayanlar....
  • dedehakan D kullanıcısına yanıt
    Ekran parlaklığı çok etkiliyor . Ben Touchbarsız 13 '' kullanıyorum , yaptığım işlemler dizi video izleme , internette gezinme ekran parlaklığı %90 ile kullandığımda kullanım sürem 4-5 saat aralığında oluyor . %80 ekran parlaklığı ile kullandığımda bu süre 6-7 aralığına çıkabiliyor . Otomatik hiç kullanmadım ama otomatik ekran olan ekran parlaklığı genellikle %50-70 arası tutuyordur . Öyle olunca tabi süreler dahada artabilir . Tahminimce öyle kullansam 8 saat net süre alırım . Yazımın başındada dediğim gibi ekran parlaklığı bu konuda en önemli etken , parlaklığa göre kişilerin kullanım süreleri değişiyor. Macbook'ta büyük avantajlardan biri çok hızlı şarj oluyor , iPhone'da bu kadar hızlı şarj olamıyor . Şarj bitme durumunda bile dışarıda bir yerde priz olan bir yerde takıp hemen şarj olup devam edebiliyoruz .

Oyun oynarken imkanınız varsa mümkünse şarjda kullanın , çünkü hızlı şarj düşüklükleri ilerki zamanlarda pile zarar verebilir . Ben oyun oynarken onun için şarjda kullanıyorum .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• MambaVino kullanıcısına yanıt
    Şarj konusunda şöyle bir öneri vereyim sizlere, eğer güncel bir cihaz kullanıyorsanız (iphone 6s ve üstü) cihazlarınız usb3 uyumlu geliyor. USBC'den Lightninge olan kablo tipinden alırsanız ipad şarj cihazından daha hızlı şekilde telefonunuzu macten direkt kablo ile şarj edebilirsiniz. Bu hızlı şarj USB3 ve USBC'nin avantajlarından birisi.

İlgili kablo şu, kabloyu alınca zaten normal kablodan kalın ve bükülmesinin zor olduğunu farkedersiniz.
    https://www.apple.com/shop/product/MK0X2AM/A/usb-c-to-lightning-cable-1-m
  • asi_ A kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirmeniz için teşekkürler .

• Maclerin şarjı zor bitiyor, çabuk doluyor :)

Yanlış hatırlamıyorsam 60dakikada %10dan %82 ye çıkmıştı kapak kapalıyken. 60dkda %70 çok çok iyi bi rakam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zedge08

Arkadaşlar bootcamp deyken Mac OS diskini nasıl görüntüleyebilirim?Mac OS da iken bootcamp diskine erişebiliyorum ve oraya aktarmam gereken bişi varsa kopyalayıp bootcamp de görüntüleyebiliyorum.Bunun tam tersini yapabiliyor muyuz?Yapılıyorsa nasıl yapabilirim?

up
  • Maclerin şarjı zor bitiyor, çabuk doluyor :)

Yanlış hatırlamıyorsam 60dakikada %10dan %82 ye çıkmıştı kapak kapalıyken. 60dkda %70 çok çok iyi bi rakam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Söylentilere göre, pazartesi yapılacak olan WWDC konferansında MacBook Pro kaby lake işkemcilerle güncellenecek.

• 3 aylık cihazım 5500 tl dir ilgilenenler pm atabilir

baz 2016 model , türkiye apple store 2 yıl garantili
  • ayrıca eskidende yazmıştım konuya ama ayrı ayrı satmaya karar verdim

Thule strävan 125 tl
    usb c to hdmi + usb a = 175 tl ye satıyorum almak isteyen olursa 2 yıl apple tr garantili

ikisinide almak isteyen olursa ortak fiyatım 250 tl
  • Sıfırdan farksız muhteşem hediyesiyle 15" Macbook Pro TouchBar satılıktır. İlgilenen arkadaşlar aşağıdaki ilana bakabilirler:

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=125547483
  • Evet arkadaşlar macbook pro'ların işlemcileri an itibari ile kaby lake güncellemesini aldı.

Touchbarsız modeller artık 128 gb ssd ile başlıyor, dahili grafik kart kaby lake işlemciyle birlikte intel iris plus 640 dan başlıyor.

Touchbarsız modeller / 2 thunderbolt

i5 işlemci 2.3 ghz, 3.6 ghz turbo, 8 gb ram, 128 gb ssd >>> 6.299 tl - 256 gb ile 7.299 tl

Touchbarlı modeller / 4 thunderbolt

i5 işlemci 3.1 ghz, 3.5 ghz turbo, 8 gb ram, 256 gb ssd >>> 8.799 tl
    i7 işlemci 2.8 ghz, 3.8 ghz turbo, 16 gb ram, 256 gb ssd >>> 11.499 tl

Diğer tüm modeller ve özelleştirmeli fiyatlar için;

https://www.apple.com/tr/shop/buy-mac/macbook-pro/13-inch

https://www.apple.com/tr/shop/buy-mac/macbook-pro/15-inch

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 6 Haziran 2017; 16:3:23 >

• Hayırlı olsun, 15.4" 3.1 , 1tb modeli siparişi verdim

• quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

Evet arkadaşlar macbook pro'ların işlemcileri an itibari ile kaby lake güncellemesini aldı. Artık tüm modellerde bellekler ddr4 2133 mhz.

Touchbarsız modeller artık 128 gb ssd ile başlıyor, dahili grafik kart kaby lake işlemciyle birlikte intel iris plus 640 dan başlıyor.

i5 işlemci 2.3 ghz, 3.6 ghz turbo, 8 gb ram, 128 gb ssd >>> 6.299 tl - 256 gb ile 7.299 tl

Apple neden böyle bir yenileme yaptı ? 2018 Macbook Prolar bu yenilemeler olarak mı satılacak ?

• quote:

Orijinalden alıntı: MambaVino

quote:

Evet arkadaşlar macbook pro'ların işlemcileri an itibari ile kaby lake güncellemesini aldı. Artık tüm modellerde bellekler ddr4 2133 mhz.

Apple neden böyle bir yenileme yaptı ? 2018 Macbook Prolar bu yenilemeler olarak mı satılacak ?

Bu yenileme bekleniyordu zaten.

Kaby lake işlemciler piyasaya sürüldüğünde apple, macbook pro 2016 modellerini büyük oranda hazırlamıştı, bu yüzden kaby lake işlemciler kullanılamadı, bir önceki nesil olan skylake kullanıldı. Artık kaby lake işlemciler hemen hemen tüm notebooklarda yaygınlaştığı için haliyle apple donanımları güncelledi.

Önümüzdeki 1 sene içinde farklı bir güncelleme olacağını düşünmüyorum, son hali budur artık macbook pro'ların.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 6 Haziran 2017; 3:17:48 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MambaVino

quote:

Bu yenileme bekleniyordu zaten.

Kaby lake işlemciler piyasaya sürüldüğünde apple, macbook pro 2016 modellerini büyük oranda hazırlamıştı, bu yüzden kaby lake işlemciler kullanılamadı, bir önceki nesil olan skylake kullanıldı. Artık kaby lake işlemciler hemen hemen tüm notebooklarda yaygınlaştığı için haliyle apple donanımları güncelledi.

Önümüzdeki 1 sene içinde farklı bir güncelleme olacağını düşünmüyorum, son hali budur artık macbook pro'ların.

Anladım . Peki bu güncellenen 13'' Macbook Pro'ların , bizim aldığımız 13'' Macbook Pro'lara karşı performans olarak aralarında çok fark var mı ?

• MambaVino kullanıcısına yanıt
    İşlemci taraflı %5-8 bir performans artışı var, grafik gücü olarakta %10-15 civarı. Günlük kullanımda pek hissedilmeyecek farklar.

• Arkadaşlar güncellenmeyen Macbook Pro'ların(2016'ların) fiyatlarında bir düşüş oldu mu eski fiyatları göremedim.
  • 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.