Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU] (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.218
Cevap
54
Favori
143.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sizi anladım ama 16 gb ram böyle yoğun zorlayıcı kullanımlar içinde olsa 5 sene daha yeterli olur . Şuanda ram'in daha fazla olması onun için birşey ifade etmiyor .

SSD konusundada şuanda en fazla 2 tb'a kadar seçenek sunuyorlar . 6000 TL karşılığında 2 tb SSD yapılandırması yapabiliyorsunuz . SSD şuanda çok pahallı durumda ondan dolayı 4 tb'ları konuşmak mümkün değil . Durumunuz çok iyiyse zenginseniz 2 tb yapılandırması sonrasıda yetmiyorsa , sonra taşınabilir SSD'de alıp Sandisk'in taşınılabilir 512 gb SSD tavsiye ederim , onunla birlikte bu problemide çözebilirsiniz .

Hem sizin saydıklarınız olsun , hemde uygun fiyat olsun istiyorsanız maalesef mümkün değil :)
  • kılıf,koruyucu olarak ne kullanıyosunuz arkadaşlar?

Biraz paylaşımcı olsak kimse yok mu yani buraları okuyan?
  • tugrulmd T kullanıcısına yanıt
    Kılıf koruyucu kullanmıyorum bence hiç gerek yok ama çanta arıyorsanız kullandığım çantayı tavsiye ederim .

http://www.dr.com.tr/Elektronik/Thule-Stravan-13-Macbook-Pro-Cantasi-Gri/Tabletler-Cevre-Birimleri/Tablet-PC-Aksesuarlari/Notebook-Aksesuarlari/urunno=0000000665455?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

• Ceviri yazi isleri ve photoshop icin kullanacagim touch barsiz modelini almaya deger mi? Yoksa ustune koyup touch barli 13 inc mi alayim? Yani aradaki fark a deger mi demek istiyorum acikcasi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darth Vader

Ceviri yazi isleri ve photoshop icin kullanacagim touch barsiz modelini almaya deger mi? Yoksa ustune koyup touch barli 13 inc mi alayim? Yani aradaki fark a deger mi demek istiyorum acikcasi.

Photoshop touch bar'ı destekliyor diye biliyorum. Almadan önce denemekte fayda var. Touch bar'ın desteklendiği durumlarda kullanımı daha eğlenceli bir hale getirdiğini düşünüyorum.

• Touchbar olmayan modelle ben de gruba katılmış oldum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Darth Vader kullanıcısına yanıt
    Benim gözümde 13 inclik olanlarda bu alete verilecek maximum miktar 6000 TL idi , ben öyle zamanında 5800'e almıştım . Zamlardan sonra başlangıc 7000 oldu ki bence kesinlikle çok fazla o parayı hak etmiyor , Touchbar benim gözümde öyle 1500 TL fazla verilecek bir özellik değil . Touchbarlı hali 8500 TL'den satılmak o kadar etmez çok fazla paranıza yazık . Onun için size tavsiyem Touchbarsız olanı alın .

• tugrulmd T kullanıcısına yanıt
    Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU]

Aliexpress'ten bundan sipariş ettim. Bizim sitelerde benzerini çok pahalıya satıyorlar. Dışarda kullanırken alet çizilmesin bari.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chengineer -- 10 Mayıs 2017; 11:08:37 >
  • MambaVino kullanıcısına yanıt
    Hocam islemcileri de farkli performans farki hatra sayilir mi? Portlar pek umurumda degil zaten buluttan hallediyorum cogunlukla.

O aradaki performans farkları ufak olduğundan siz onu işlemler yaparken hissetmezsiniz . Onun için burada önemli olan touchbar isteyip , istememeniz .

• Hocam alip en az 4 yil kullanacagim olurda donar takilirsa bir iki yil sonra yerden yere vururum cihazi. Biraz sinir problemlerim var. Ondan alip 4 yil gotursun istiyorum. Bu gidisle zaten touch barsiz modeli alacagim gibi. Umarim umdugumu bulurum.

• Mac pro alacağım için cihazı satmayı düşünüyorum. Ocak ayında teslim aldım.

15 inç late-2016

2.7 ghz i7

512gb ssd

Radeon pro 460

Güncel öğrenci indirimli fiyatı 12880 TL

Ben 10000 TL'ye vereceğim. İstanbul içi görüşür alışverişi tamamlarız. Düşünen mesaj atabilir...

Ben touch bar olmayan 13 inç modelinden aldım, unity için kullanıyorum, performansı gerçekten çok iyi. Uzun zaman kullanmak için aldım, bu haliyle iyi götürür duruyor.
  • Rocket League adlı Steam oyununda bir problemim var , aramızda Rocket League oyununu oynayan arkadaş varsa bana yardımcı olursa sevinirim .

• Yeni mac alacak olan 2017 modellerini beklemeli mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: HajHaj

Yeni mac alacak olan 2017 modellerini beklemeli mi?

2012 yılında retinaların çıkmasına 2 ay kala 2011 model olanı almıştım. O sırada Amerikadaydım birazda mecburiyetten ama hep içimde kalmıştı o model. Şimdi yenilemek istiyorum ve mutlaka bu sefer yeni seriyi bekleyeceğim.
  • Cihazı sattığım için Digital Av adaptörü ve 2 adet Usb c - usb 3.0 çevirici boşa çıktı. Ürünleri çok az kullandım apple'a göre epey uyguna vereceğim. Düşünen olursa mesaj atabilir

• 2017 maclerin 32 gb ram desteğine sahip olacağına dair dedikodular var düşünceleriniz neler?
  • Arkadaşlar yeniden merhaba. 13 baz modelini kullanoyorum, bir aydır alıştırma turları atıyoruz, bazı deneyimlerimi aktarayım.

-İşletim sistemini çok sevdim, basit kullanışlı ve hızlı.

- Windowsta gözüme büyüyen video edit işlerini iki arada bir derede hızlıca hallediyorum. beklemek, codec aramak, extra programlar yükleme derdi yok.

-Dosya aktarım hızını görememek çok siniz bozucu, alışmışız windowsta :)

-Bilgisayar açıp kapatmayı , beklemeyi unuttum.

-Batarya olayını hiç kasmıyorum ve keyif alarak kullanmaya çalışıyorum. Şuanda 14 devirde. %98 sağlık olarak. Bu gün kalibre ettim bir miktar yükseldi kapasite. 20mah kadar.

- Geçenlerde ısı artışı oldu 60-67 derece arasında çalıştı sadece safari açık olmasına rağmen, bir türlü düşüremedim cihazın ısısını. Boştayken bile 50-55 oluyordu. Yardım aldım, bir çok şey denedik ve sonunda diski silip sistemi yükledim düzeldi anında. Sebep olan şey neydi bilmiyorum ama bir ay kullandıktan sonra 'format' atmak canımı sıktı. Ayarlarımı yaptıktan sonra imaj aldım ne olur olmaz diyerek. Apple da olsa demek ki garantisi yokmuş format olayının.

-Genelde sandiskin type c ve normal usb li belleğini kullanıyorum. Evde mac, işte windows var. Bu şekilde dosya paylaşımı yapıyorum.

-Hddleri aliexpresten 2-3 dolarlık ugreen dönüştürücü ile bağlıyorum.

- hdmi çıkışını gene aliexpresten aldığım xiaomi adaptör ile kullanıyorum, sorun yaşamadım gayet iyi iş görüyor. 110₺ gibi bir ücreti var.

-aliexpresten koruyucu kapak almıştım 20 dolara, taktım ve beğenmedim. Cigazın tüm kaltesini götürüyor bence. Evde kullandığım için temiz kalıyor zaten. İsteyen olursa satabilirim, gri renkte.

• 13" baz model Şubat ayının başında türkiyeden alınma macbook pro 2016 late pc mi satıyorum

sebebi ise gpu lu bir pc gerekmesi büyük ihtimal dell xps 15 e geçeceğim , ya da msi gs62-72 modeline

1.5 yıl apple tr garantisi vardır.

Paket içeriği :

macbook pro 16 : 6.000 tl
    Thule stravan 13" : 150 tl ( 3 ay önce aldım )
    mx master : 250 tl ( yine 3 ay önce aldım )
    Apple orjinal usb c to hdmi + charging + usb a : 150 tl ( aynı şekilde 3 ay önce aldım )

ilgilenen ve 1050- 1060 laptop teklifi olan varsa pm den yollayabilir , teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.