Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU] (83. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.218
Cevap
54
Favori
143.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aytaccgl

Selamlar, 2017 baz model macbook pro almayı düşünüyorum lakin 8 gb ram yeterli olur mu? 940 tl verip 16 almak mantıklı mı? Daha önce hiç mac kullanmadığım için emin olamıyorum. Çoğunlukla sketch kullanacağım.

Teşekkürler...

Hiçbir şekilde sonradan ram yükseltmek mümkün olmadığından uzun süreli bir kullanım hedefleniyorsa rami 16 almak mantıklıdır, kullanacağınız yazılımlar elbet önemli normal bir kullanım alışkanlığı için 8 gb bellekte yeterli ios'un kendisi zaten fazla bir ram ihtiyacı duymuyor fakat kullanacağınız uygulamalar yazılımlar ram kullanımında son noktayı koyar, bütçe sıkıntı değilse almışken 16 alınmalı bende aynı ikilimde kalmıştım ve 16 gb ramli aldım iyiki de almışım diyorum şimdi.
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    çok teşekkürler. peki işlemci yükseltmek çok faydalı olur mu? i5'ten i7'ye geçiş için 1410 tl istiyor apple. o kadar bütçem yok ama ileride de pişman olmak istemiyorum. uzun ömürlü bir kullanım istiyorum.
  • quote:

çok teşekkürler. peki işlemci yükseltmek çok faydalı olur mu? i5'ten i7'ye geçiş için 1410 tl istiyor apple. o kadar bütçem yok ama ileride de pişman olmak istemiyorum. uzun ömürlü bir kullanım istiyorum.

Baz modeldeki i7 işlemci yine 2 çekirdek 4 thread, saat hızı farklılığı var ve i7 olarak geçiyor. Ciddi bir performans farkı yok 1400 tl vermeye pek değmez günlük kullanımda bu farkı hissetmezsiniz ama ram her şekilde fark ettirir.
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    çok teşekkürler cevaplar için. baz modeli 16gb ram yapıp o şekilde alacağım.
  • Berkutt0606 B kullanıcısına yanıt
    6000 den son 2 silver kaldi.

Guncel...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berkutt0606

Guncel...

Ozellikler icin

• Merhaba arkadaşlar, macbook pro 13 inch almayı dusunuyorum 2015 2016 2017 modellerı ve touchbarsız ıstıyorum netten bu 3'ü ıcınde hangısını almalı ve birde apple store öğrenci indirimi en uygun mu olur yoksa baska yerlerden mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

Baz modeldeki i7 işlemci yine 2 çekirdek 4 thread, saat hızı farklılığı var ve i7 olarak geçiyor. Ciddi bir performans farkı yok 1400 tl vermeye pek değmez günlük kullanımda bu farkı hissetmezsiniz ama ram her şekilde fark ettirir.

Peki i7 işlemci yerine Touchbar önerir misiniz?

Ben baz model almıştım ama Ram'i 16 GB, HDD'yi de 256 GB yapıp isteyeceğim. Ama sizin bu yorumunuza istinaden I7 konusunda tereddüt ediyorum. Acaba I7 yerine Touchbar mı seçsem ? Bir de burada kullanılan iki işlemcinin karşılaştırıldığı bir sayfa biliyor musunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: nurikaan

quote:

quote:

Ben baz model almıştım ama Ram'i 16 GB, HDD'yi de 256 GB yapıp isteyeceğim. Ama sizin bu yorumunuza istinaden I7 konusunda tereddüt ediyorum. Acaba I7 yerine Touchbar mı seçsem ? Bir de burada kullanılan iki işlemcinin karşılaştırıldığı bir sayfa biliyor musunuz?

İkisinden birini seçecekseniz İ7 işlemci seçin en azından performansına katkısı olur . Touchbar bence öyle parasına değecek bir özellik değil .

• quote:

Orijinalden alıntı: dedehakan

ben ilk uygulamamı mac mini ile yazıp ilk macbook pro(mid2012) parasını çıkarmıştım. Şimdi mbp 2016 var. fiyatını hakeden bir cihaz mı sorusu çok geniştir. Neler yapmayı umuyor ve bekliyorsun?

Ben faal olarak cihazı kullanıyorum. Gerek işte, gerek kişisel, gerekse yüksek lisans ödevlerini hazırlamada... Arada takılmaca da yapıyorum bunlar gözönüne alındığında, sarj süresi etkin olmalı. bu cihazda da şarjı dolu sabah alıyorum akşama kadar proje, iş, döküman ve takılmaca koşuşturmasında beni yarı yolda bırakmadı. %10-15 batarya ile geri eve geliyorum. Bu yüzden benim şahsi düşüncem ederini karşılıyor...

eğer sizin durum böyle ise cidden iyi..Sabah çıkıp akşam gelip şarja takmak güzel bir şey.Hele %10 kalıyorsa daha iyi.

Ben sabah çıktığımda şarja hiç takmazsam 3-4 gibi %10 altına düşüyor.Benim macbook 2015 model gerçi ama yeni modellerin şarjı daha sıkıntılı olduğu söylendiği de düşünülürse bayağı iyi sizin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: MambaVino

quote:

quote:

quote:

İkisinden birini seçecekseniz İ7 işlemci seçin en azından performansına katkısı olur . Touchbar bence öyle parasına değecek bir özellik değil .

I7 de değmez bence. Aynı işlemcinin hız aşırtılmış versiyonu oluyor Apple'da o i5 i7 farkları.
    16 gb ram ve ssd büyütmek en gerekli şey uzun kullanım için.
    Touchbar'lı modelde ekstradan 2 type c daha geliyor. Belki bunun faydası olabilir.
    Touchbar güzel görünen bir şey yanında da touch id geliyor. Stil açısından bence albenisi var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Quattro

quote:

Orijinalden alıntı: MambaVino

quote:

quote:

quote:

I7 de değmez bence. Aynı işlemcinin hız aşırtılmış versiyonu oluyor Apple'da o i5 i7 farkları.
    16 gb ram ve ssd büyütmek en gerekli şey uzun kullanım için.
    Touchbar'lı modelde ekstradan 2 type c daha geliyor. Belki bunun faydası olabilir.
    Touchbar güzel görünen bir şey yanında da touch id geliyor. Stil açısından bence albenisi var.

Dediklerinize katılıyorum . Bencede İ7 yapacağına SSD yükseltsin çünkü şuanda performans anlamında fark yaratmaz ve böylece hafıza sorunu olmadan uzun ömürlü rahat olur . Kişi ikisinden biri olacak dediği için heralde hafızalık işi yok , i7'de şimdi olmasada uzun ömürlü kullanımda ileride performans anlamında bilgisayarı biraz daha hızlandırması yararlı olabileceğinden ikisinden birini istediği için onu dedim . Kişi normal kullanımlar için kullanacaksa 8 gb ram de gayet yeterli bir miktar . Burada kişinin hangi amaçlarla kullanacağı önemli . Ben mesela macbook pro base model aldım normal kullanımlar için ondan 8 gb ram tercih ettim gayette yeterli geliyor . Amacım bu bilgisayarı 4 sene kullanmak , ondan sonrada yenilemek . Daha uzun süre kullanmak isteyen 16 gb ram yapması daha doğru olur . Yani burada önemli olan kişinin nasıl kullanacağı kaç senelik kullanmayı düşündüğü ona göre cihaz alınmalı .

Touchbar bana albenisi olan , fiyatına değecek bir özellik gibi gelmedi . Cihazlar fiyatı normal olsa hadi üstüne biraz daha verip deneyeyim belki severim diyebilirdim ama cihaz fiyatlarıda malum çok pahallı olunca parayı ona kullanmak doğru gelmiyor . 2 adet type c bence yeterli oluyor sonradan yetmeme durumu olursa ayrıca çoklu kablo alınarak kolayca halledilir . Başka kullanıcılar daha baştan çok girişli şeyler kullanacakları belliyse tabi 4 tane girişli isteyebilir yine kişinin yapacağı işlere göre değişen birşey

• quote:

quote:

quote:

Tercih meselesi, touchbar benim kullanacağım birşey olmadığından tercih etmedim.

Baz modeldeki i5 ve i7 işlemcinin kıyaslaması şu şekilde. Single core performansı hemen hemen aynı, multi core performansı yüzde 5 civarı fark ediyor.

https://browser.primatelabs.com/v4/cpu/compare/3258646?baseline=3254894

• Touchbar bence de gereksiz bir özellik.Hele o fiyat farkını haketmiyor.

Ayrıca ince bir mac yanında cihaz taşımak pek hoş durmuyor " giriş çoklayıcıları " eğer yeni serilerde de bundan vazgeçmeyeceklerse sıkıntı.En güzeli macbook retinaymış cidden.

Şu anda zaten 2.5 yıldır kullanıyorum .Eğer bir sonraki seri de şarj konusunda ciddi gelişmez ise , 2016 modeller gibi olursa değiştirmeyi düşünmem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • type c için hub önerebilecek olan var mıdır? şık olsun, usb a, kart okuyucu kesinlikle olsun. bir de f/p dengesi iyi olursa tadından yenmez :) ilk posta bu tip ürünler de eklenirse hoş olur aslında.
  • quote:

quote:

Guncel...

Ozellikler icin

Gunceldir.

• Touchbarsiz i5 16gb ram 128gb şad versiyonunu almayı düşünüyorum. Kullanım senaryom okul ve ödevler, basit fotoğraf ve video işleme hobi amaçlı, hobi amaçlı programlama (kendi kendime öğreniyorum), ve çok sıkılırsam wow oynayacağım. Öğrenci indirimiyle 7000tl 'ye geliyor. Hayli yüksek bir fiyatı var. Almaya değer mi yoksa daha ucuz bir windows alternatife mi dönsen karar veremedim arkadaşlar. Alırsam en az 5 sene kullanmalıyım.

• J.A.Cooper kullanıcısına yanıt
    Kullanım senaryona göre çok daha performanslı çok daha ucuz windows alternatife yönelmen daha mantıklı.

• Akasha_Ether kullanıcısına yanıt
    Dell xps falan baktımda onlarda mbp ile fiyatta kafa kafaya. Öneriniz var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi J.A.Cooper -- 30 Haziran 2017; 17:30:51 >
  • J.A.Cooper kullanıcısına yanıt
    dell xps'de macboob pro gibi premium kafasında bir ürün. ikisi arasında kalınacaksa tabi ki mbp almalısın. aşağı yukarı fiyatlar aynı zaten. ama arkadaşın dediği gibi mac os'a özel işin yoksa 5.000 tl civarı çok daha sağlam windows makinalar alabilirsin. lenovo y700 filan bakabilirsin.
  • 
Sayfa: önceki 8182838485
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.