Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.218
Cevap
54
Favori
143.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aky

MLL42TU

http://www.apple.com/tr/shop/buy-mac/macbook-pro?product=MLL42TU/A&step=config#

Bu model hakkında görüşleriniz nelerdir? Buna USB flash bağlayabilmem için alacağım adaptör ne kadara mal olur?

9 taksit seçeneğini de kaldırmışlar bide.

Usb 3.1 - Usb 3.0 çevirici 19 tl.

http://www.hepsiburada.com/volk-type-c-usb-3-1-to-usb-3-0-cevirici-adaptor-p-BS600811

iphoneunuz varsa macbooka bağlamak için usb-c - lightning kabloyada ihtiyacınız olacak, o da 79 tl.

Tabi usb-c - lightning kablo şart değil. usb 3.1 - usb 3.0 çeviriciye takabilirsiniz eski usb 3.0 - lightning kablosunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 28 Ekim 2016; 0:59:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

MLL42TU

http://www.apple.com/tr/shop/buy-mac/macbook-pro?product=MLL42TU/A&step=config#

Bu model hakkında görüşleriniz nelerdir? Buna USB flash bağlayabilmem için alacağım adaptör ne kadara mal olur?

9 taksit seçeneğini de kaldırmışlar bide.

Usb 3.1 - Usb 3.0 çevirici 19 tl.

http://www.hepsiburada.com/volk-type-c-usb-3-1-to-usb-3-0-cevirici-adaptor-p-BS600811

iphoneunuz varsa macbooka bağlamak için usb-c - lightning kabloyada ihtiyacınız olacak, o da 79 tl.

Tabi usb-c - lightning kablo şart değil. usb 3.1 - usb 3.0 çeviriciye takabilirsiniz eski usb 3.0 - lightning kablosunu.

iPhone'um yok, Android telefonumu bağlamak veya USB bellek bağlamak için ihtiyacım var sadece. 19 TL yani o zaman sadece. Ama tabi yanımda taşımam gerekecek sürekli.

• Yeni modelleri almak isteyenler için en mantıklısı işlevsel tüm portları barındırabilecek bir hub almak olur herhalde. piyasaya dökülmeye başlarlar yakında pro serileri için olanlar (ki macbook 12' için olan hublar da çalışır sorunsuz diye düşünüyorum)
  • Yurtdışından almak istesek öğrenci indirimi geçerli oluyor mu?
  • 2 portlu modelde her iki yana birer port koysalardi keşke.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oha fiyatlara bak anasını satayım. Ne eklediniz ya buna. Altı üstü çocuklar için şen verici bir oyuncak eklenmiş klavyenin üstüne.

Ulan Apple. Para verseler de Apple in hiç bir ürününü almam. Rezillik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oled falan diye yazılıyor son iki sayfada

Oled dediğiniz ana ekran mı değişmiş yoksa ( yani lcd den oled e falan mı geçildi )

Oled diye touch bar ı mı kastetiyorsununuz

• quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

Oled falan diye yazılıyor son iki sayfada

Oled dediğiniz ana ekran mı değişmiş yoksa ( yani lcd den oled e falan mı geçildi )

Oled diye touch bar ı mı kastetiyorsununuz

Oled diye bir ekran yok aslında. Standart ekran yine retina. Touch bar daki ekranda retina.
  • [Bu mesaj üye isteğiyle silinmiştir.]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HandK -- 27 Mart 2021; 15:24:26 >
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Retina kelimesi ekran teknolojisi değiL, yüksel çözünürlüklü olduğu demek. Retina ekranlar LCD ya da OLED olabilir. Muhtemelen OLED kullandılar Touch Bar'da, çünkü durmadan açık olacağı için fazladan pil yemesin diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: LttleHedgehog

Retina kelimesi ekran teknolojisi değiL, yüksel çözünürlüklü olduğu demek. Retina ekranlar LCD ya da OLED olabilir. Muhtemelen OLED kullandılar Touch Bar'da, çünkü durmadan açık olacağı için fazladan pil yemesin diye.

Oled teknolojisi samsung'a ait, apple lg ekranı kullanıyor, lg de kendi teknolojisi olan ips'i kullanıyor, retina ekranda lg nin apple'a özel olarak geliştirdiği bir ekran.

Evet bir oled yada ips teknolojisiyle aynı sınıfa sokamayız ama kendi sınıfında yine bir ekran çeşididir. Yüksek çözünürlüklü her ekran retina olmuş olmuyor. Apple ürünleri için retina, a markası, b markası için fhd, qhd ismi verilip geçiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 29 Ekim 2016; 12:39:00 >
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    OLED Samsung'un teknolojisi değil, çoğunlukla Samsung'un kullandığı bir teknoloji. IPS'i bilmiyorum. Fakat bütün kaynaklar Touch Bar'ın OLED olduğunu söylüyor. Bu LG'nin üretmediği anlamına gelmez. OLED'in özelliği, siyahları gösteren pikselleri tamamen kapatarak %100 siyah rengini göstermesidir. Bu yüzden Touch Bar OLED, IPS değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: LttleHedgehog

OLED Samsung'un teknolojisi değil, çoğunlukla Samsung'un kullandığı bir teknoloji. IPS'i bilmiyorum. Fakat bütün kaynaklar Touch Bar'ın OLED olduğunu söylüyor. Bu LG'nin üretmediği anlamına gelmez. OLED'in özelliği, siyahları gösteren pikselleri tamamen kapatarak %100 siyah rengini göstermesidir. Bu yüzden Touch Bar OLED, IPS değil.

Lansmanda touch bar ekranınında retina olduğu söylendi, yani kullanılan ana ekranın touch bar boyutlarındaki versiyonu.
  • Arkadaşlar 1 senedir sanal bilgisayar kullanarak ios yazılım geliştirme ile ilgileniyorum. İlk defa macbook almayı düşünecektim fakat herkes kötü yorumlarda bulunmuş. Öğrenci ve nakit indirimi ile touch barsız modeli 5400 e alabiliyorum. Sizce bu fiyatı hakediyor mu?
    2015 modelinin 128gblı versiyonunu vatan 4600 e düşürmüş. 800 lira daha verip yeni skylake ve 256gb modeli mi seçmeliyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Urahara0 -- 29 Ekim 2016; 15:31:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Urahara0

Arkadaşlar 1 senedir sanal bilgisayar kullanarak ios yazılım geliştirme ile ilgileniyorum. İlk defa macbook almayı düşünecektim fakat herkes kötü yorumlarda bulunmuş. Öğrenci ve nakit indirimi ile touch barsız modeli 5400 e alabiliyorum. Sizce bu fiyatı hakediyor mu?
    2015 modelinin 128gblı versiyonunu vatan 4600 e düşürmüş. 800 lira daha verip yeni skylake ve 256gb modeli mi seçmeliyim?

Fiyatlar evet pahalı fakat bu pahalılık türkiyedeki vergilendirme ile ilgili bir durum, ki bu sene apple sürpriz yapıp yeni serilerde zamlı fiyat politikası izledi, yurtdışındada herkes şikayetçi, haliyle bunun bize etkisi dahada fazla oldu.

Macbook oyun haricinde kimseyi üzecek bir cihaz değil, verilen para türkiye şartlarında çok fakat yinede hak ediyor bu parayı.

Seçim konusuna gelirsek, 2016 serisindeki işlemcinin performansı 2015 serisindeki baz model ile hemen hemen aynı, 2016 serisindeki işlemci daha yeni nesil ve daha az güç tüketiyor. Bunun dışında tabiki ssd yenilendi, boyut 256 gb oldu, ekran geliştirildi, kasa inceldi. eDram destekli yeni dahili grafik yonga geldi.

Tabi bunun dışında birçok port kaldırıldı sadece 2 tane usb-c kaldı.

Port konusunda kısıtlamalar sorun değilse bütçede zorlanabiliyorsa tabiki yeni seri almak mantıklıdır.

Teknoloji mağazalarında daha uygun fiyatla satılacaktır 2016 serisi, biraz bekleyip o şekildede alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 29 Ekim 2016; 15:40:33 >

• quote:

quote:

Arkadaşlar 1 senedir sanal bilgisayar kullanarak ios yazılım geliştirme ile ilgileniyorum. İlk defa macbook almayı düşünecektim fakat herkes kötü yorumlarda bulunmuş. Öğrenci ve nakit indirimi ile touch barsız modeli 5400 e alabiliyorum. Sizce bu fiyatı hakediyor mu?

Fiyatlar evet pahalı fakat bu pahalılık türkiyedeki vergilendirme ile ilgili bir durum, ki bu sene apple sürpriz yapıp yeni serilerde zamlı fiyat politikası izledi, yurtdışındada herkes şikayetçi, haliyle bunun bize etkisi dahada fazla oldu.

Macbook oyun haricinde kimseyi üzecek bir cihaz değil, verilen para türkiye şartlarında çok fakat yinede hak ediyor bu parayı.

Seçim konusuna gelirsek, 2016 serisindeki işlemcinin performansı 2015 serisindeki baz model ile hemen hemen aynı, 2016 serisindeki işlemci daha yeni nesil ve daha az güç tüketiyor. Bunun dışında tabiki ssd yenilendi, boyut 256 gb oldu, ekran geliştirildi, kasa inceldi. eDram destekli yeni dahili grafik yonga geldi.

Port konusunda kısıtlamalar sorun değilse bütçede zorlanabiliyorsa tabiki yeni seri almak mantıklıdır.

Teknoloji mağazalarında daha uygun fiyatla satılacaktır 2016 serisi, biraz bekleyip o şekildede alabilirsiniz.

Teknoloji mağazalarında daha mı ucuz oluyor Apple'a göre hocam? Apple'da öğrenci indirimiyle kıyaslanırsa hangisi daha iyi olur? Ve ne zaman gelir öteki mağazalara? Media'ya Vatan'a baktım bulamadım.

• quote:

quote:

Şu an 6000tl koymuş apple kendi sitesi oradan nakit + öğrenci ile 5400 e geliyor. Yılbaşına doğru teknolojik mağazalarda bu fiyatın altına alınabilir mi yani? Bir de yukarıda bazı arkadaşlar early 2017 veya mid modelleri 7. nesil işlemci kaby lake ile değişebilir demişler. Şu an ki model late 2016 olarak mı geçecek? Port konusuna gelirsek harici hdd ve monitör için hdmı girişleri lazım olacak doğrusu... Bir dönüştürücü ile bunlar çözülebilir diye düşünüyorum ama onun da maliyeti olacak herhalde. Apple neden işleri zorlaştırıyor...

• quote:

quote:

quote:

Teknoloji mağazalarında daha mı ucuz oluyor Apple'a göre hocam? Apple'da öğrenci indirimiyle kıyaslanırsa hangisi daha iyi olur? Ve ne zaman gelir öteki mağazalara? Media'ya Vatan'a baktım bulamadım.

Öğrenci indirimi + nakit indirimiyle apple store daha uyguna gelir tabi. Öğrenci indirimsiz nakit indirimli fiyata göre teknoloji mağazalarında daha uygun oluyor fiyatlar.

Mesela 2015 serisi baz model 4.600- 4.800 e bulabilmek mümkün. Apple store da nakit indirimli fiyat 5.090 tl.

Tabi 2015 serisi eski bir seri o yüzden vatan gibi mağazalar baya indirmiş fiyatları, normal piyasa satışı 4.800 civarı.

Şimdi yeni macbook proların teknoloji mağazalarında 5.500 tl civarına satılacağını düşünüyorum. Öğrenci indirimi imkanınız varsa zaten direk apple online storedan almak mantıklı.

• http://newatlas.com/2016-macbook-pro-vs-2015-macbook-pro-retina-comparison/46194/

Şöyle bir karşılaştırma buldum merak eden varsa. İşlemci ve grafik testi hariç farklar bulunuyor
  • Urahara0 kullanıcısına yanıt
    Eğer acelen yoksa, biraz daha sanal ile idare edebilirim dersen bekle bence. 7-8 aya kadar kaby lake ile güncellenebilir, hem de fiyat biraz düşebilir belki. Bu fahiş fiyatlarla satışlar düşmeye başlayınca fiyatta indirim yapabilirler bence. Şimdi milleti touchbar la kekleyip pahalıya satarım nasılsa dusuncesiyle fiyatlara 300 er dolar bindirdiler.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.