Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU] (145. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.218
Cevap
54
Favori
143.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar netflixden bişeyler izlerken fotoğraftaki sorunlar oluştu neden olabilir? Karşılaşan oldu mu böyle bişeyle?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Chronotide kullanıcısına yanıt
    Geldi bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: asi_

Geldi bile.
    Türkiye'de daha sayfası açılmamış sanırım US Apple Store'da gözüküyor.
  • Merhaba

Yurtdisindan(abd veya avrupa) alinan macbooklarin Turkiye de garantisi geciyor mu acaba?

Birde alirken dikkat etmem gereken seyler var mi ?

Iyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hsinan93 H kullanıcısına yanıt
    Netflixín sitesinde "Netflix izlemeye çalıştığınızda sesli ve yeşil bir ekran görüyorsanız bu durum genellikle cihazınızda depolanan bilgilerin yenilenmesi gerektiğine işaret eder. Sorunu çözmek için aşağıda cihazınız için belirtilen sorun giderme adımlarını izleyin.
    Mac bilgisayar
    İşletim sisteminizi güncelleyin:En son macOS'e yükseltmek için Apple'ın destek sitesini ziyaret edin."diyor
  • Teşekkürler :) Son sürümü kullanıyorum zaten ama bu sorunu yaşayan başkaları da varmış. Netflix'den ötürü sanırım :)
  • icecube_fb kullanıcısına yanıt
    2017 de ben alirken ABD den 1 sene gecerli oldugu soylemislerdi. Sim kartli cihazlarda sadece seri numara olayi var diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KenanK89

2017 de ben alirken ABD den 1 sene gecerli oldugu soylemislerdi. Sim kartli cihazlarda sadece seri numara olayi var diye biliyorum.
    Simkartli cihaz derken iphone ve ipadler degil mi yani macbook ta boyle bir olay yok di mi ?

Tesekkurler

Aynen iPhone ve iPad ler için geçerli seri numara muhabbeti. Macbooklarda 1 yıl Türkiye garantisi oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: KenanK89

Aynen iPhone ve iPad ler için geçerli seri numara muhabbeti. Macbooklarda 1 yıl Türkiye garantisi oluyor.
    Bir arkadimin avrupaya gitme olasiligi cikti

Avrupa ulkelerinde durum nedir norvec e gidicek arkadasim herhangi bir numaraya bakmaya gerek varmi garantisinin burada gecme durumu nedir macbook ve ipad icin

iPad dediğim gibi şuan hangi numara garantiye girer bilmiyorum. Macbook için birşey e bakmasına gerek yok.

• İşim gereği eğitimler veriyorum ve 2011 MBP kullanıyorum. Artık yenileme vakti geldi ancak 2018'ler çok pahalı. Aklımda 15" 512 GB model var. İkinvi el bir 2017 cihazı almak sanki daha mantıklı gibi.

Ayrıca bir diğer alternatif de 512 GB'lık 12,9 İpad Pro almak.

PPT veya Keynote eğitim sunuları hazırlamak, eğitimlerde çektiğmiz rol oyunu videolarını hafif editlerle eğitimler için kullanmak gibi işler yapacağım.

4 - 6 çekirdek farkı bu tür işlerimi çok etkiler mi? Ayrıca 2017 için kronik sorunlar olduğu söyleniyordu (sanırım klavyelerde sorun vardı) sizce 12.000 - 13.000 seviyelerinde 2017 bir mbp almak mantıklı olur mu, ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Universia -- 19 Kasım 2018; 14:15:37 >
  • Universia kullanıcısına yanıt
    Butceniz el verirse 2018 model cihaz alin. 2016 ve 2017 modelden uzak durun. Ben 3 defa klavye degisimine verdim sonra pes ettim 2018 aldim. Bu arada 2011 mbp’niz 17 inc ise talip olabilirim :) calismalarinizda kolayliklar dilerim.

• asi_ A kullanıcısına yanıt
    Klavye konusu demek ki doğru aklımda kalmış. :) Teşekkür ederim bu çok yardımcı oldu. 2018'ler ciddi yüksek fiyatlarda ve 20K civarlarında ücretler vermek bana hiç uygun gelmiyor.

Peki kullandığım mbp ile birlikte yeni ipad pro alıp, sunularda kullanacağım görselleri pixelmator ve kalem yardımıyla editlemek, ios ppt'de sunu oluşturup usc - hub yardımı ile ekrana aktarmak ve sunumları böyle yapmak (satechi'nin uzaktan kumandaları sanırım ios sistemlerini destekliyor) mantıklı mıdır?

Not: Kullandığım mbp 15" olan model. :) Kronik ekran sorunu vardı. Garantiden ekran değişimi oldu. HDD yerine 256'lık SSD ve 8 GB ram ile upgrade etmiştim.
    Bana kalırsa 2015 15" Macbook Pro.

Bende 2015 13" MBP vardı. Grafik ve animasyon ile uğraştığım için ekran boyutu ve işlemci yetersiz gelince 15" e geçtim. Performans tabi ki farkediyor ama aradaki fiyat farkı kadar değil. Yani yoğun bir sahneyi i7 işlemcili 2018 MBP 3 dk da alıyorsa, aynı sahneyi 2015 model 2.30'da alıyor. Ayrıca USB girişinin olmaması kocaman bir eksi bence. Mouse bağlamak için de aparat kullanamıycam Apple kusura bakma. :) Bir de ben yeni klavye ye alışamadım.

Son olarak karar sizin tabi ki.
  • Morthor M kullanıcısına yanıt
    Çok mantıklı. 2015 MBP'ları da araştırıyorum şimdi.

Yakın fiyatlara alınacak bir yeni ipad pro da çok cezbediyor ancak pek de mantıklı olmaz sanırım.
    Ben hala iPad'lerin daha çok eğlence amaclı kullanabileceğini düşünüyorum. Özellikle iOS'un kapalı devre sistemi ve dosya sisteminin erişilemez olması(jailbreak hariç) çalışmak için engel teşkil ediyor. Bir çok şeyi cloud üzerinden yapmak gerekir. Bence iPad'i hiç düşünmeyin. :)
  • Sizce 2016 15 inç garantisi bitmiş macbook pro ne kadar eder?

460 4Gb ekran kartı
    2 Tb Ssd
    Yükseltilmiş 2.9 ghz i7 işlemci mevcut.

50 döngüde..
  • alcest kullanıcısına yanıt
    256 GB ve 2 GB'lı modellerin 10K ya satıldığını düşünürsek sizin cihazınızın en az 15K - 18K arasında olması lazım. Apple şu an sadece 2 TB SSD için 10K'ya yakın para istiyor. Tabi bu paralara peşin parayla ürün satmak çok zor geliyor bana. Uzun süre satılmayabilir. :)
  • 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.