Şimdi Ara

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU] (144. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.219
Cevap
54
Favori
143.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alcest

Aşağıdaki ürünü satın aldım fakat taktığımda wifi kopuyor. Çözümü var mı?

https://www.webdenal.com/dark-dk-ac-ucr310-usb3-1-type-c-sdxc-sdhc-microsd-kart-okuyucu_930640.html
    Çözümü yok, çin malı ucuz adaptörler bu tür sorunlara neden oluyor.

Zaman kaybetmeden iade edin.

Benzer sorunu usb-c - usb-a çevirici ile yaşamıştım, orjinal çeviricinin yarı fiyatına buldum diye sevinirken hevesim kursağımda kalmıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 6 Kasım 2018; 17:59:45 >

• donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Orijinali 300 lira olduğu için mecbur böyle kullanacağım. Dosyaları transfer edip çıkarırım artık yapacak bir şey yok :/
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Kingston marka ürün de varmış. Bunu keşke önce görseydim.. İade edip bunu deneyeceğim sanırım. Kingston olduğu için düzgün çalışabilir.
  • quote:

Kingston marka ürün de varmış. Bunu keşke önce görseydim.. İade edip bunu deneyeceğim sanırım. Kingston olduğu için düzgün çalışabilir.
    Şansa kalmış
  • quote:

Çinden orjinalinin 10da 1i fiyatına aldığım dönüştürücü wifi kopması yapıyordu. Cihaza Mojave güncellemesi yaptıktan sonra artık kopma yapmıyor. Yedek alıp deneyin derim.
  • alcest kullanıcısına yanıt
    Ben kullanıyorum sıkıntı yok ve transfer hızları gayet iyi üstelik hdmi ve kart okuyucusu da var öneririm cidden. Ben almadan önce yerli/yabancı tüm yorumları okudum çin ürünleri almadan direk bunu terci ettim. Çünkü hata veren birden fazla ürün alacağıma veya arıza verdikçe ürün değiştirmek yerine bir kere düzgününü alayım tam olsun dedim.
  • Hangi üründen bahsediyorsunuz? Benim bahsettiğim kingston tip A imiş. Type-c sanmıştım.

Bu arada sorunu çözdüm. Cihazın kablo kısmını alüminyum folyo ile sardım ve wifi kopmuyor artık. Komik ama gerçek

Macbook Pro 2016-2017 Touchbar - Touchid / Without Touchbar Kullanıcıları Derneği [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alcest -- 7 Kasım 2018; 15:26:18 >
    Nerden aklınıza geldi folyo sarmak? :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Kingston nucleum
  • bayfeynman B kullanıcısına yanıt
    Youtube'da bir video izledim, oradaki adam yapıyordu. Bir de facebook macbook türkiye grubunda bir arkadaş şunları yazdı dün.

''Yabancı forumlarda cihazın metal kasa olmasından kaynaklı olarak topraklama yaptığı ve parazit bir sinyal üretip wifi bağlantısını kestiğini söylüyorlar. Folyo yayılan paraziti faraday kafesi etkisiyle devre dışı bırakıyormuş.''
  • Çok iyiymiş ama pahalı :(
  • quote:

Youtube'da bir video izledim, oradaki adam yapıyordu. Bir de facebook macbook türkiye grubunda bir arkadaş şunları yazdı dün.

''Yabancı forumlarda cihazın metal kasa olmasından kaynaklı olarak topraklama yaptığı ve parazit bir sinyal üretip wifi bağlantısını kestiğini söylüyorlar. Folyo yayılan paraziti faraday kafesi etkisiyle devre dışı bırakıyormuş.''
    Dark ethernet girişli olan hdmi adaptörü kullanıyorum. Wifi kesintisi durumu bunda da var kasası alüminyum 2.4g wifide sıkıntı var, ancak 5ghz de sıkıntı yaşamadım. Ayrıca hdmi monitör üstünden ses aktarımını kulaklık üzerine yapınca sesde parazit oluyor.

Cihazı ev ve ofis taşıdığım için 3 kabloyu tek yuva ile takmak çok rahat olduğu için devamlı kullanıyorum.
  • gabxer G kullanıcısına yanıt
    2.4 ve 5 tam olarak modemle mi alakalı? Yani 5 ghz destekli modem alırsam sorun geçer mi?
    Evet geçer ancak o modemlerin düzgünü alacağınız orjinal kablolardan daha pahalıya gelecektir
  • 5ghz destekli modemde bir problem yaşamıyordum (tabi bu modemin 2.4ghz hattına gene bağlanmıyordu) ancak benim bu adaptörü kullanma sebebim aynı anda 3 kablonun birden üstüne bağlı olması. Eğer böyle bir durumunuz yok ise direk olarak küçük olan adaptörlerden de alabilirsiniz bence.
  • Anladım. Zaten alimünyum folyo sorunu çözdüğü için gerek kalmadı. Teşekkür ederim
  • https://ty.gl/xjwzrvge7

arkadaşlar bende bunu düşünüyorum ama sizce parasını hakeder mi yoksa başka model mi düşünmeliyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • macbooktan Apple TV ye film yada airplay müzik sistemime müzik yansıttığımda macbook un kapağını kapatınca film ve müzik duruyor anında.

ama iphoıne dan yansıttığımda. bişey olmuyor. devam ediyor iPhone ekranı kapansada.
    macbook ta bu sorunu nasıl çözeriz?
  • bodysolid B kullanıcısına yanıt
    Caffeinated, Insomniac, Amphetamine gibi uygulamalarla lid kapalıyken macbook'un uyumasını engelleyebilirsiniz. Ya da kapatmak yerine parlaklığı sıfıra kısabilirsiniz.
  • Arkadaslar yeni seri macbooklar vega 16 ve vega 20 gpu ile gelecekmis ne zamana dogru mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.